Jump to content

innerside

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

46 Neutral

About innerside

 • Rank
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Skąd
  B-B

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @RadekK Zgadzam się jak najbardziej. Ale ten wzór tak samo ma zastosowanie do cmos jak i do ccd chyba przy tym samym gain. Technologia sensora nie ma wplywu na maksymalne użyteczne czasy przy danym LP.
 2. Ale w filmie jest mowa o długości klatki vs bezsensowne palenie tla i light polution. A jesli robie z filtrem to czasy wydluzaja nawet 5-25 krotnie We wzorze jest brane pod uwagę zanieczyszczenie światłem, więc teoria o 60 sek klatkach w cmosach można między bajki włożyć. edit.... no chyba, że masz szczęscie i masz bortle 1 pod domem
 3. Też miałem pytać Grzegorz czemu tylko 60sek. W takim razie po co chlodzona kamera Po co guiding? Tym bardziej, ze jestem zainteresowany tą kamerą(to zwo294 jak dobrze pamiętam) vs mój d810. Ja przy klatkach po 4 minuty walcze z szumem jednym dwoma suwakami (minimalnie).
 4. Dzięki @_Spirit_. Zerknę i zbadam temat. @soader Kiedyś już próbowałem założyć na AP konto, ale nie dostałem maila potwierdzającego, a admin nie odpisywał, więc się poddałem Założę nowe konto na inny mail - może tym razem się uda. Pozdrawiam sąsiada
 5. Kurcze super opcja - ale mam PS na maka i tam nie działa. Będę jeszcze badał temat. Dzięki @Selmak
 6. @Selmak Zieleń jest przez mój filtr / oświetlenie wokól domu / przekoszenie korektora (do wyboru - bo nie wiem jeszcze ocb. Chyba, że kombinacja wszystkiego). Stack w APP na surowo mam taki (zanim użyję remove light pollution).
 7. @Duser Dzięki wielkie Zacząłem dwa lata temu jak większość od SW 150/750. Ale poszedłem w szersze kadry i sprzęt to tego dedykowany bo wiem, że jest prościej na początek. TS jest ok - ale nie na pełnej klatce. Chyba, że na instagrama to jak najbardziej Przy okazji odpowiem @sidiouss - max dla mnie akceptowalny do format 30x20 (również do wyboru w d810). Trochę offtop - ale tu masz klatkę z Bieszczad (bez filtrów - dla mnie kosmos po fotografowaniu na obrzeżach Bielska-Białej). Cały veil w 30x20 - crop jest minimalny. Przy dslr i tym teleskopie - mam stały odstęp 55mm. Niestety nie jest dokładny chyba pomimo przejściówki full wypas od WO. Prawy dolny róg mi leci. Może być też korektor przekoszony. Tym niemniej jestem zadowolony z niego. W przyszłości i tak pewnie w dedykowanej kamerze nie będę miał większego sensora niż apsc patrząc na ceny jakie dziś zwo i qhy biorą za FF.
 8. Cześć. To chyba moje pierwsze zdjęcie tutaj na forum. Sprawiacie, że poprzeczka jest wysoko i za to właśnie bardzo lubię to miejsce (w porównaniu do fb - no ale fb ma też inne zalety). W skrócie: Materiał zbierany 3 noce. 21.05 oraz korzystając z ostatniej pogody 20.09 i 21.09 Heq5 / TS 76EDPH / Filtr CLS ES / Nikon d810 (iso400 / apsc mode)) + guiding. Skala 2.94"/pixel Klatki kalibracyjne: flat/bias po 15 sztuk średnio na sesję. Pierwsza sesja po 180sek, kolejne dwie już po 240sek. Łączny czas stack'a: 347minut. Obróbka APP -> LR -> PS do delikatnej redukcji gwiazd. Zdjęcie załadowane to resize do 3k pikseli, aby nie ważyło tyle. Mogę wrzucić full jak ktoś będzie chętny. Zdjęcie wydaje mi się ciekawe, biorąc pod uwagę temat "modować, czy nie". Jak widać - poświęcając trochę więcej czasu na ekspozycję - można uzyskać fajne efekty przy fotografowaniu mgławic emisyjnych również aparatem bez modyfikacji. Pozdrawiam i życzę wszystkim spokojnego snu (mi się przyda dzisiaj ).
 9. @wessel Takahashi od prawie 100 lat Tokyo więc wiadomo, cena również inna @dobrychemik Zawsze korektor możesz dokupić (chociaż patrząc na APO od sharpstar - średnio są kilka lat tylko na rynku i pojawia się następca) edit: Przepraszam - teraz doczytałem - teleskop z linku ma korektor pola wbudowany.... facepalm
 10. @dobrychemik Zapomnij o kryciu pełnej klatki w chińskich nawet najbardziej wypasionych APO. Mam 76EDPH z ogromnym 3 calowym korektorem (wkręcany jest w przed wyciągiem oczywiście). Co z tego jak proste pole to max apsc, przy redukcji z przymkniętymi oczami to 30x20mm (mam taką opcję w d810) już naciągane. Zależy jakie masz wymagania co do gwiazd. Dlatego nie polecam Ci kupować tego APO bez korektora. Wykres jest z korektorem - to wyobraź sobie jak będzie bez. Poniżej Veil w całości z Bieszczad sprzed tygodnia (30x20mm i lekkie kadrowanie przesunięć stackowania w APP). 30x240sek (120min) iso 400.
 11. Dzięki chłopaki. Już myślałem, że tu nikt nie zajrzy @count.neverest - tak - wielkośc piksela i ratio wpisywane poprawne w settings CCDin w zależności od body. @MateuszW - wczoraj robiłem jeszcze testy z obracaniem dwóch rotatorów, zaciskaniem śrubek rotatora i innych. Wieczorem wrzucę podsumowanie. Ale jeszcze bym nie skreślał pełnej klatki. Na moje oko, przeglądając na szybko wyniki soczewki w głównej tubie są ok - obracanie rotatorem na tubie nic nie zmienia - nie ma wpływu na przesunięcie wad. Obracanie rotatorem i luzowanie go na reduktorze - no tutaj dzieją się jaja ale to już opiszę wieczorem z klatkami i wynikami. Co do filtra - mam podobne zdanie - myślę, że wada koreluje z gradientem na CLS... Ale! Robiłem testy clsa i d810 również na newtonie 150/750 +mpcc.... i tam też coś się chyba działo... Wieczorem wkleję też te klatki. Pozdrawiam
 12. Mam wyniki CCDinsp. Poniżej d810_FF A tutaj z innego body - d300_DX (tu dwa wyniki - najlepsze wybrane z tych co testowałem) A teraz podsumowanie - dajcie znać, czy dobrze kombinuje. D300 i apsc jest jest naprawdę spoko - widać, że do poprawy jest odległość matrycy od korektora? (oczywiście nie możliwe do wykonania przy setupie z lustrzanką) D810 i FF - no tutaj ten narożnik to już lipa - podobnie jak u @MaciejW - bardzo podobne przekoszenie. Czy możliwe, że bagnet/matryca w moim d810 jednak trochę leci? Czy na DX ta wada po prostu zanika i nie zależy to od body. Tak jak pytałem wcześniej - czy Gradient w filtrem cls - może być zależny od takich wyników na matrycy FF? Bo nie wiem, czy zwracać filt cls, czy teleskop :DDDD Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Michał edit: nie pomyślałem, aby faktycznie zrobić test jak pokazuje zwo - obracać rotator podczas sesji/testów. Wtedy wyjdzie, czy to optyka, czy matryca. https://astronomy-imaging-camera.com/tutorials/reason-of-field-tilt-problems-and-how-to-solve-it.html / Może dzisiaj się uda jeszcze dorzucić klatki.
 13. Czy ktoś wie o co chodzi z tym gradientem magentowym od cls? To teleskop, czy cls zwracać? edit: na naszym forum coś nie mogę nic odszukać na ten temat. Ale mam to: https://www.cloudynights.com/topic/555335-new-astronomik-cls-unusual-gradient/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.