Jump to content

innerside

Społeczność Astropolis
 • Posts

  90
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Skąd
  B-B

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

innerside's Achievements

75

Reputation

 1. A propos tematu - dodam jeszcze dla Przemka, że nie poleca kamery zwo 533, która jest dokładnie tą samą kamerą (dokładnie ta sama technologia, proces, pixel itd) co 2600MC tylko z obciętym FOV'em Co jest genialnym posunięciem ZWO (a może jednak Sony). Każdy ma to co potrzebuje za taką cenę jaką chcę zapłacić.
 2. U mnie co 3. Znaczenie ma też siła (ilość px przesunięcia - u mnie chyba 4). Ale przy 533 korzystam też z drizzle, a tam dużo "ruchu" jest w cenie.
 3. Przemek dzięki za merytoryczny wpis! Również nie schodzę poniżej -10 w asi, a w nikonie nigdy nie stosowałem darków (tylko dither+flat+bias). Do jednej rzeczy jednak musze się przyczepić Kolejny raz "odradzasz" asi533 Ja jako posiadacz 533 oraz d810 (bez-moda) jestem z niej szalenie zadowolony i kupiłbym ją ponownie za każdym razem. Duża część z nas na forum zakładam, że jest również dziennymi fotografami (ja również zawodowo) i nie chce robić moda właśnie z tego powodu. Badałem rynek - czy kupować nikona i go modować (strasznie chciałem używkę d810 + zrobić mod), ale nijak mi nie spinał się budżet patrzać na cenę 533. Tym bardziej, że mając już FF i telepy 342mm oraz 750mm skala (prawie) perfekcyjnie wchodzi mi między 1-2. Mała matryca daje mi też suuuuper płaskie pole na każdym teleskopie. Ostatnio testowałem drizzle - też mam świetne wyniki (dużo można wyciągnać z tych 9mln pix). Kolejna rzecz, która do mnie przemawia to również waga. Wierz mi - wieszanie d810 na sw150-750 to mega wyzwanie, a 533 nawet na oryginalnym wyciągu to pestka Pozdrawiam
 4. Jasne, że tak Zostawiłem Ci dane w exif - panel ustawiony był na maksymalną jasność.
 5. Sorry za pionowe wideo - tel źle złapał. Ale wiadomo o co chodzi
 6. Hej. Właśnie kupiłem za ponad 50zł podświetlarkę do szkicowania… w celu podświetlania negatywów (sporo siedzę w analogu). Dopiero po rozpakowaniu i zapaleniu Ding Dong - przecież to jest fenomenalna flatownica. Załączam fotkę i filmik. ps. Temat na swieżo - jeszcze nie testowałem ale skoro ipad mi dzialał przez ostatnie lata to to też powinno. IMG_1150.MOV
 7. Ja jestem prawie w 100% zadowolony Ale mam sztukę od Jesiona jeszcze jak handlował (76EDPH).
 8. Tyle dobra na jednym zdjęciu. Zdjęcie tego obiektu... kompletne Winszuję!
 9. ROWAN do HEQ5

  Jakie macie doświadczenia? Brać z astroshop, czy bezp. z rowan? Czy dhl w dzisiejszych czasach działa normalnie z UK, czy paczkę dostanę po miesiącu? Może jakieś inne źródło?

  Z góry dziękuję za sugestie/pomoc.

  Pozdrawiam

  1. Show previous comments  13 more
  2. everr

   everr

   Wybrałem opcję zwykłej poczty i wczoraj dostałem paczkę. Najdłużej trwał transport pomiędzy krajami bo 5 dni. Później 3 dni mielenia przez pocztę i urzędy. Wysłane przez Rowan było po 2 dniach. Łącznie czekałem 12 dni kalendarzowych. Urząd nie nałożył ani cła ani VATu.

  3. innerside

   innerside

   Ja dostałem wczoraj z AS. 2 dni szedł kurier. Gorzej. Jestem w połowie montażu i widzę, ogromny luz na ślimaku w osi RA oraz jego praca.... tak jakby nie było tam smaru w ogóle (montaż ma dwa lata - kupiłem nowy)... można nasmarować ślimak bez rozbierania całej osi (tak jestem na astro-baby.com (archiwum, bo strony już nie ma). Sądziłem, że przez jeden z otworów od śrubek mogę zapodać strzykawką/igłą smar. Sorry - to status a nie wątek :) Dokończyć montaż pasków i wysłać do @Tom-cio ?

  4. rybek0s

   rybek0s

   Ja tam od razu wysłałem do @Tom-cio :) Trzeba o takich ludzi jak on dbać co by nie poznikali :) Opaskował mi HEQ5, przeczyścił i dał znać w jakim jest ogólnie stanie. Teraz mam chociaż spokój ducha że jeden element astrozestawu mam na jakiś czas z głowy.

   A i u @Tom-cio ostatnio adaptery/złączki pozamawiałem. Wyszło tanio (jak na astro adaptery) a i do jakości się przyczepić nie mogę :) A i żadne aliexpress na tym nie zarobiło ;)

 10. Hej. Czy ma mocowanie do stopki? Czy tylko obejmy? Jestem chętny. Pozdr
 11. @bloniak91 Na spokojnie podejdź do tematu. Znam z autopsji "rozedrganie" na widok zerowego pokrycia na 2h w piątek o 23 hehe :DDD Dla mnie ogarnięcie guidingu to chyba największa bolączka/przygoda przy astrofoto. Każde zlekceważenie poszczególnych składowych top guidowania to zgrzytanie zębów i opad motywacji po sesji. Ale nie poddawaj się. Przy tym setupie jak opanujesz wszystko - da się fotografować jak najbardziej - sam będę próbował w tym sezonie. Ale musi być wszystko top ustawione. Przy nowym heq5 - zanim rozważysz opaskowanie - polecam Co zajrzeć do silników - skasować luzy i wymienić smar. U mnie poprawa był spora. W tym sezonie już będę robił paski bankowo. Pozdrawiam i trzymam kciuki za sukces. ps. Oczywiście zapomniałem o najważniejszym - delikatnie przesuń balans w ra na wschód podczas wyważania zestawu. Pomoże przy luzach na ślimakach.
 12. Tak jak pisze @Maro21 - 2s minimum czas na guiderze. Rozumiem, że biblioteka darków i bad pixel zrobiona w phd? Potem histereza na 30 z bazowych ustawień PHD (70ra/100dec). Wróć do ustawień fabrycznych najlepiej. Potem wciskasz mózg - po 2 minutach masz wyniki i sugestie ustawień guidera. Wklej tutaj screen. Poza tym - miałem taki sam zestaw i zostawiłem tubę do wizuala i kupiłem refraktor. To za dużo na ten montaż z lustrzanką i dużym guiderem. Pozdrawiam ps. wg Twojego setupu - wpisz w PROMIEŃ w oknie CEL - 1,2. Koło po prawej zobrazuje ci jak pracuje montaż - gwiazdy/kropki poza kołem = poruszenie obrazu. To co w kółku - jest git nie przejmujesz się). https://www.bintel.com.au/tools/astronomy-calculator/?focallength=750&fratio=5&pixelsize=&xpixels=&ypixels=&eyepiecemm=&eyepiecefov=&binning=1&multiplier=1&target=moon&p1=&p2=&p3=&telescope=24609&camera=70189&eyepiece=&v=322b26af01d5
 13. Nie ma dużo opcji, ale jako początek drogi sądzę, że to i tak sporo. Kompletny workflow z podstawowymi narzędziami. Daaaaleko do dedyków jak APP i Pix, ale nie o to tu chodzi chyba. Mam nadzieję, że gałęź astro będzie rozwijana w programie. Znając jak Affinity współpracuje z userami, to w następnej wersji będzie sporo dodatków. Tym bardziej cieszy, że mówimy o sofcie za grosze, który jest konkurencją Photoshopa (zawodowo zrezygnowałęm z PS/AI/ID i już całkowicie pracuję w pakiecie Affinity).
 14. Dodam jeszcze jeden film z kilkoma fajnymi wskazówkami - między innymi użycie funkcji Minimum Blur do redukcji gwiazd.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.