Jump to content

Piotr4d

♥ Konto Płatne
 • Posts

  3449
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Piotr4d last won the day on June 22

Piotr4d had the most liked content!

4 Followers

About Piotr4d

Retained

 • Member Tittle
  Astropolis.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Strzyżów
 • Zainteresowania
  Zagadki Wszechświata, film i literatura SF.
 • Sprzęt astronomiczny
  Esprit 100, Celestron 15x70, HEQ5, IEXOS-100, ASI 1600MM-C,

Recent Profile Visitors

25525 profile views

Piotr4d's Achievements

4.5k

Reputation

2

Community Answers

 1. Pierwsze koty za płoty! Generalnie opisałeś i zdiagnozowałeś większość widocznych mankamentów. Do listy można dodać zbyt dominujące gwiazdy i kolorystykę.
 2. @Maetrik Tylko jak będziesz kupował, to kup coś dedykowanego do szybkich szkieł. Bo znowu niepotrzebnie utopisz kasę.
 3. Mógłbyś choć trochę rozwinąć wypowiedź. Chodzi Ci o transmisję czy blue shift.
 4. Ekstra! Może to subiektywne spostrzeżenie i może dotyczy tego konkretnego ujęcia, ale gwiazdki z Asi 1600 robiłeś ładniejsze (najładniejsze). Albo to, to na co zwrócił powyżej uwagą .zombi., kwestia resajzu ()
 5. Niezła masakra z tym filtrem, na co dodatkowo mogły nałożyć się warunki atmosferyczne na zlocie. Pyły na pierwszej fotce bardzo smaczne, ale gwiazdy po całości są mocno nie teges.
 6. Sam przyznajesz, więc nie ma co się rozpisywać. Ale i tak fotka ogólnie przyjemna w odbiorze.
 7. Decydująca o jakości optycznej jest konstrukcja i wykonanie obiektywu. SW 80ED to sprawdzona i pewna konstrukcja i co istotne dostępny jest z dedykowany flattenerem.
 8. Przez cztery godziny nikt nie chce Ci doradzić abyś nie przepłacał. Znajdziesz co najmniej kilka teleskopów tylko ułamek gorszych (jeśli w ogóle) i w cenie 50% Takahashi. Poza tym 1" matrycę bezproblemowo obsłuży większość nowych konstrukcji refraktorów dedykowanych do astrofoto.
 9. Faktycznie ciemnizna, 84x300 i lewo taki efekt, za to złapało się kilka bardzo fajnych galaktyk.
 10. Faktycznie jest troszkę ciemno, ale problem dotyczący bardzo małej ilości pikseli gdzie ich wartości spada do 10-12pkt. Choć przyznaję że nie zauważyłem tego przy obróbce.
 11. EDIT: Dostałem słuszną uwagę, że VdB142 to malutka mgławica przy jednej z gwiazd w samej Trąbie... Poprawniejsza nazwa to kompleks IC 1396A Proszę Adminów o zmianę nazwy. Edit 2: Dodałem wersję HaRGB. Mgławica Trąba Słonia i jej bliższe okolice. Jeszcze tak na poważnie nie robiłem Trąby. Toteż efekt po usunięciu gwiazd i małym retuszu tak mi się spodobał że postanowiłem zamieścić taka właśnie wersję. Mam w zanadrzu trochę materiału RGB, ale szlachetny BW ma swoją moc. Fotka tylko po kosmetycznym cropie, można zwiedzać Esprit 100/550, Asi1600mm, 7nm Ha, 80x300s Czasami 16bit to za mało. Strzyżów Astrobudka.
 12. Zdecydowanie lepiej. Cały szkopuł w zrobieniu dobrej warstwy z gwiazdami i dobraniu poziomu przenikania.
 13. Dooobre! Gwiazdy przydużawe i nieco zbyt wyeksponowane. Można by je trochę przygasić. W PS na warstwie z gwiazdami daj rozmycie gaussowaskie na 1pix, potem saturację +20 i filtr minimalny 1pix. Całość warstwy wypełnienie np. 50%
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.