Jump to content

Piotr4d

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  2,210
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Piotr4d last won the day on June 23

Piotr4d had the most liked content!

Community Reputation

2,516 Excellent

3 Followers

About Piotr4d

 • Rank
  Astropolis.pl
 • Birthday 07/09/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Strzyżów
 • Zainteresowania
  Zagadki Wszechświata, film i literatura SF.
 • Sprzęt astronomiczny
  Esprit 100, Celestron 15x70, HEQ5, ASI 1600MM-C, QHY5.

Recent Profile Visitors

9,415 profile views
 1. "grzebałeś" coś w klatkach, czy złożyłeś tl. jak leci?
 2. Niech będzie Magdalenka. Jutro pomiędzy 20-24, zanosi się na znośne warunki. Może mgły nie będzie . Kto jeszcze chętny?
 3. Fajne, takie naturalne. Zaczyna podobać mi się taka właśnie kolorystyka. Czym/jak składałeś kanały.
 4. I o to chodzi. Często zaglądaj w teleskop od strony okularu, to o ryskach szybko zapomnisz.
 5. Jest moc! Może trochę za różowo/karmazynowe. W Lab'ie, karmazyn suwaczkiem Barwy przesunąłem delikatnie w prawo.
 6. Dopiero czwarty dzień, ja już mam mokro
 7. Dziwnie to (rysy) wygląda jakby ktoś kręcił lustrem na papierze ściernym. Jakkolwiek powstały są bez znaczenia. Może dla Ciebie stanowią przyczynę dyskomfortu, ale nie popadajmy w paranoję. Nawet teleskop sklepowy potrafi mieć mankamenty. Chiński montaż z opiłkami w mechanizmie, to jest dopiero problem. Rozumiem, liczy się każda wydana złotówka, a wzajemny szacunek jesteśmy sobie winni, ale trzeba rozgraniczyć rzeczy ważne i istotne, od błahych i trzeciorzędnych. Choć na pewno każdy postrzega je osobniczo.
 8. Pawle, zaje fajne!. Piękny kawałek nieba. Z gwiazdami będzie ciężko coś zrobić, ale warto powalczyć z szumem.
 9. Wczorajsze (08.07.2019) okno pogodowe pozwoliło zebrać trochę materiału. Mało tego, bo tylko 99min, ale Hantle już całkiem nieźle się prezentują. Jak na taką ilość materiału oczywiście. 33x180s Esprit 100/550, Asi1600mmc, Baader Ha 7nm. Strzyżów.
 10. O Obecność obowiązkowa!
 11. tak, ale choć trochę wyładowałem frustrację przez klawiaturę Kadr jak zwykle jest kompromisem, coś za coś. Starałem się wypełnić treścią większość kadru, cóż teraz już tego nie zmienię. Dzięki z info. Brak Pixa jest małą niedogodnością, ale widzę, że myszą się zmobilizować i w końcu go przysposobić.
 12. Czarna rozpacz mnie bierze, łagodnie mówiąc. Materiał zbierałem kilka ( najkrótszych w roku ) nocy w zmiennych warunkach widzingu, i temperatury od 9 do 23°C. I w tej znacznej różnicy temperatur pomiędzy sesjami upatruje przyczyn problemów z alignacją poszczególnych kanałów, bo ostrość i prowadzenie trzymałem raczej w ryzach. Problem pojawił się już przy stackowaniu, bo tylko algorytm SDMask z normalizacją Linear dawał zadowalający efekt, podczas gdy np. Sigma Clip generował "zygzakowate" gwiazdy. W ogóle dziwnie to się zachowywały. Ale dość biadolenia. Obiekt to fragment Pętli Łabędzia. Składany jak RGB, gdzie- Ha to R, Ha+OIII to G i OIII to B, plus nałożony kolor gwiazd z klasycznego RGB. Ha 43x300s, OIII 50x300s, gwiazdy RGB 15x120s na kanał. Składane w Maximie i obrobione w PS. Sam nie wiem ile wersji po drodze stworzoyłem, a i tej prezentowanej brakuje do zadowalającej. Najbardziej deprymujące są "rozjechane" gwiazdy, niestety nie potrafię w PS tego skorygować, a innego płatnego softu na razie się nie dorobiłem. Esprit 100/550, Asi1600mmc. Strzyżów. Jakieś sugestie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.