Jump to content

Piotr4d

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  3234
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Piotr4d last won the day on August 16 2020

Piotr4d had the most liked content!

Community Reputation

4138 Excellent

4 Followers

About Piotr4d

 • Rank
  Astropolis.pl
 • Birthday 07/09/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Strzyżów
 • Zainteresowania
  Zagadki Wszechświata, film i literatura SF.
 • Sprzęt astronomiczny
  Esprit 100, Celestron 15x70, HEQ5, IEXOS-100, ASI 1600MM-C,

Recent Profile Visitors

20917 profile views
 1. Właśnie dlatego do mojego wyjazdowego setupu RedCat + Asi294MC stosuje filtr Baader Semi-Apo. Ów filtr może nie jest demonem transmisji, ale na moje oko działa. Podobnie działa Moon Sky Glow, choć ten jest nieco łagodniejszy dla krańcowych widm. Oba filtry ponadto działają anty LP. Używam Esprit 100ED z Asi 1600MM gdzie w kamerze wymieniłem szybkę AR na filtr L IR/UV cut aby znormalizować gwiazdy na kanale B w porównaniu do kanałów G i R. Filtr B jest mniej stromy i kończy się nieco dalej w kierunku UV w porównaniu do filtra L. Stąd wymiana szybki w kamerze znacznie ograniczyła efekt
 2. Kurcze, chętnie tylko do 19tej jestem w pracy i przęt mam trochę w rozsypce. Zebranie się zajmie mi z godzinę, a i niedzielne plan też mnie ograniczają więc daleki wypad odpada.
 3. Diagram jak sama nazwa wskazuje "spot size" niesie informacje, raz o kształcie, dwa o wielkości tejże "kropki" Na górnej grafice siatka jest co 10um na dolnej co 20um, niemniej w obu przypadkach rozmiar plamki (kropki) w centrum pola wynosi około 20um. różnie są w zależności o koloru, ale dla porządku przyjmijmy tą wartość. Teraz policzmy na ilu pikselach "rozleje" się ta plamka w zależności od wielkości piksela matrycy kamery. Dla pikseli 2.4um i 5um będzie to odpowiednio 64 piksele i 16pikseli. W środku pola nie dopatrzymy się różnić w obrazie reprezentowanym na monitorze, ale
 4. Ale o co chodzi. Znaczy się wiem o co, ale wydaje mi się, że diagramy tylko potwierdzają wasze testy. Albo odwrotnie, wyniki waszych testów nie odbiegają w znaczącym stopniu od poniższych diagramów. Jeśli coś źle czytam, to mnie poprawcie.
 5. Kurcze, dobrze że przypomniałeś mi o przelewie. 10 kwiecień już za trzy dni.
 6. Z amazon.pl będzie na środę. https://www.amazon.pl/Svbony-elektroniczny-teleskopowa-teleskopowy-astrofotografii/dp/B07WFT3J28/ref=sr_1_4?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=svbony&qid=1617612781&sr=8-4
 7. @kubaman Tak, śmieszno i straszno jednocześni. Tylko jeśli tu są taki kwiatki, to czy tylko tutaj. Robią nas w wała, bo jakby nie patrzeć kupując 294mc brałem i pewnie nie tylko ja, pod uwagę wykorzystanie bin1, a tu okradziono mnie z ważnej funkcjonalności. Może mocno powiedziane, ale czuję się do pewnego stopnia oszukany. Chyba że to przejściowe problemy ze sterownikami, bo zdaje się QHY też ciągle jadzie na sofcie w wersji beta.
 8. No i nie ma bin1. Wczoraj było info a dziś .
 9. Nie twierdzę że jest inaczej. A co do bin1, to też nie doszedłem jak to włączyć Nic, poza info ze strony ZWO.
 10. Czy aby na pewno https://www.optyczne.pl/11205-news-Nowy_sensor_Sony_IMX294CJK_z_funkcją_HDR.html Info za strony ZWO.
 11. Pisząc Bin1 masz na myśli funkcje HDR z Quad Bayer? Przyznam nie testowałem, ale podobno w natywnym sterowniku ta funkcja ma być dostępna.
 12. Pędzelek, gruszka, płyn i szmatka do optyki, i na koniec szpatułki bezpyłowe. Do tego wszystkie czynności wykonuję koniecznie w rękawiczkach.
 13. Wprawdzie to tylko sprawności względna, ale i tu rysuje się lekka przewaga 294 w kanale R.
 14. Przy tak małej różnicy w QE chyba istotniejsze jest porównanie krzywych sprawności. 294 MM uchodzi za odkurzacz do wodoru, w wersji MC zapewne jest podobnie. Kwestia gdzie na krzywej wypada maximum.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.