Jump to content

Piotr4d

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  2934
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Piotr4d last won the day on August 16

Piotr4d had the most liked content!

Community Reputation

3772 Excellent

3 Followers

About Piotr4d

 • Rank
  Astropolis.pl
 • Birthday 07/09/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Strzyżów
 • Zainteresowania
  Zagadki Wszechświata, film i literatura SF.
 • Sprzęt astronomiczny
  Esprit 100, Celestron 15x70, HEQ5, ASI 1600MM-C, QHY5.

Recent Profile Visitors

16684 profile views
 1. Efekt ciekawy, acz nieortodoksyjny.
 2. Za dużo czarnego, gdzieś w obróbce zgubiłeś sygnał w ciemniejszych partiach. Za to w jasnych partiach mgławica wygląda bardzo fajnie.
 3. Dobra fotka! Brakuje mi tylko trochę więcej koloru.
 4. Całkiem fajne, ale przesadziłeś z Topazem, bo zrobiło się mydełko. Gwiazdki trochę koślawe, coś gdzieś jest krzywo.
 5. I chyba wszystko jasne. Wypróbuję na lapku z I5.
 6. Plik do odgwiazdowienia jest skopiowany do folderu ze star_netem. Jest to 16bit .tif (rozszerzenie .tiff też nie działa) Starnet wywala się nawet na plikach .tif (rgb_test5.tif, mono_test5.tif) testowych zawartych w folderze z programem. Proc intel 4core Q9400
 7. Co robię źle, że nie mogę uruchomić Star_Net_Win. System Win 7 64bit. Próbuję uruchomić z linii koment, pliku .bat i otrzymuję komendę o nieprawidłowym uruchomieniu. Dołączone testowe pliki .tif też nie "wchodzą"
 8. Musiał byś chyba ścisnąć naprawdę mooocno. Mocowanie na clamping ring mogło dawać nieosiowość stąd problemy. Teraz jest lepiej, ale nie idealnie. Na sztywnym gwintowym połączeniu możesz bawić się tilterem, bo lewa strona wygląda jak by była za daleko (nadkorekcja), a prawa za blisko (niedokorekcja ) flattenera. Jeśli zmiana pozycji teleskopu będzie krytycznie wpływać na ugięcia. Problem może być za słabym wyciągiem, Spróbuj usztywnić trawtube śrubami regulacyjnymi, tylko z wyczuciem.
 9. Wielka szkoda, że musiałeś nas opuścić. Odbijemy sobie na zimowym zlocie. A zdjęcie fajne choć po halo widać, że warunki tej nocy były dalece nie optymalne.
 10. To taki mój tip który stosowałem w czasie walki z (już nie) moim TSem. Korekcja wymaga dwóch tiltów, jeden polega na przekrzywieniu drawtube, a drugi przeciwny flattenerem. U mnie działało, choć ostatecznie niedostatecznie. Wybacz ale nie ma teraz dostępu do dużego monitora(piszę z komórki) aby drobiazgowo przeanalizować Twoje klatki.
 11. Tilt albo nie osiowość wyciągu ( w sensie oś trawtube nie pokrywa się z osią optyczną obiektywu)
 12. Średnie pocieszenie, ale witaj w klubie zadowolonych inaczej. Też walczyłem bez rezultatu z moim maleństwem TS60/360 i dedykowanym flattenerem. Cztery pogodne noce straciłem nad kręceniem złączek i tiltowanie, bez rezultatu. W moim przypadku jeden róg jeszcze jako tako wyglądał ale pozostałe trzy prezentowały stan opłakany. Ostatecznie odesłałem wszystko do sklepu. Ale już tyle mojej historii, jest już poza mną. Pokaż klatkę, najgorszą i najlepszą.
 13. Dooobre! Spirit fajnie dodał swoje trzy grosze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.