Jump to content

Piotr4d

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  3330
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Piotr4d last won the day on August 16 2020

Piotr4d had the most liked content!

Community Reputation

4264 Excellent

4 Followers

About Piotr4d

 • Rank
  Astropolis.pl
 • Birthday 07/09/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Strzyżów
 • Zainteresowania
  Zagadki Wszechświata, film i literatura SF.
 • Sprzęt astronomiczny
  Esprit 100, Celestron 15x70, HEQ5, IEXOS-100, ASI 1600MM-C,

Recent Profile Visitors

23302 profile views
 1. Szybka fotka z M27 w roli głównej. Esprit 100, Asi 1600mmc, HEQ5. 1h L, 3x30min RGB. Fotka bez kalibracji. Kosmetyczny crop. Pierwsza fotka z Astrbudki. O samej Astrobudce założę nowy temat w odpowiednim dziale. Strzyżów. P4D.
 2. Nie ma to jak niskie koszty pracy. W podziękowaniu wyślijcie im z swojego nowego iphona, smsem kolorowe serduszko. Jeśli wydaje się wam drogo wysłać do Konga, to może choć do Niemiec. Wszyscy z tamtej strony sali, to idioci, za to my wiemy co i jak.
 3. Inaczej. Skąd się biorą pieniądze na rynku? Ja wiem, tylko pytam bo chcę uzmysłowić zagadnienie. To co mamy w portfelach to ułamek pieniędzy będących na rynku, bo ogromna większość to pieniądz elektroniczny, którym (dla jasności) nie płacimy w Biedronce za zakupy. W gospodarkę EU zostanie wpompowane 1.8 biliona euro z pożyczki na rzecz odbudowy po pandemii. Amerykański FED "drukuje" kolejne biliony USD. Rządy na całym świecie postępują podobnie. I to jest dopiero druk pieniądza na ogromną skalę. Niemal z każdej stromy płyną peany na cześć funduszu odbudowy, i jak
 4. Niesymetryczna winieta, jak słusznie zakładasz, sugeruj ugięcie na fokuserze, ale może też być minimalne krzywo osadzona cela obiektywu w tubie. Podejrzewam, że Evostar nie ma w konstrukcji przewidzianej regulacji celi. Pozostaje kombinacja z focusem i/lub zastosowanie tiltera.
 5. Istne mrowie gwiazd. Astrometry.net dało rady.
 6. To z Mechowej Góry? Obiektywem szorowałeś po horyzoncie, ale się opłacało. Opis z astrometry.net
 7. Można by rzec, że taki zaszło z matrycy. Co do mgławic i pyłów, to przy takiej skali z naszym seeingiem trudno o żyleta kontury, i tu plus, że pokazałeś je w ten sposób. Jednak gwiazdom trochę brakuje do fajności, przez co ździebko traci cała fotka.
 8. Adam, ten rok pokazał jak bardzo społeczność jest zdeterminowana aby przyjechać na zlot. Dla mnie i zapewne wielu, gdybyś ogłosił, że zlot będzie 32 maja, to i tak przyjedziemy.
 9. Puchną gwiazdy a wraz z nimi proporcjonalnie niedoskonałości.
 10. Czarne przyrodzenie ma znaczenie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.