Jump to content

Piotr4d

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  2,403
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Piotr4d last won the day on June 23

Piotr4d had the most liked content!

Community Reputation

2,836 Excellent

3 Followers

About Piotr4d

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Strzyżów
 • Zainteresowania
  Zagadki Wszechświata, film i literatura SF.
 • Sprzęt astronomiczny
  Esprit 100, Celestron 15x70, HEQ5, ASI 1600MM-C, QHY5.

Recent Profile Visitors

10,115 profile views
 1. EQ3-2 można przestawić na AZ i bardzo dobrze sprawuje się w takiej pozycji. Nie zachodzi wtedy konieczność korygowania nasadki/kątówki. Jeśli zależy Ci na przestrzeni zamontuj podstawę montażu do balustrady, a nogami nie będziesz się w ogóle przejmował. Coś a'la takie rozwiązanie.
 2. Mamy tu do czynienia z 14kg technologi Nikona.
 3. Pilot montażu wygląda jak z wersji SynTrek https://planetaoczu.pl/pilot-sky-watcher-syntrek-heq5.html SYNSCAN AZ GO-TO powinien mieć takiego pilota. Bo GOTO nie jest funkcją montażu, tylko pilota właśnie.
 4. Czyń starania, a zasługi twe nie będą zapomniane.
 5. Fotka ( stack 20 klatek) zarejestrowana w okolicach Gorlic, podczas wspólnego Rzeszowsko-Tarnowskiego wypadu w poszukiwaniu słońca z piegiem. Esprit 100/550. Asi 1600mmc. folia ND5.
 6. czyli coś a,la moje rozwiązanie. Flaty w lodówce. W sumie dało by rady włożyć teleskop z flatownicą i kamerą do lodówki. Gorzej jak robisz skyflaty.
 7. W lecie popełniłem takie wspomaganie chłodzenia. Jak widać na załączonym obrazku, dwa radiatory z peltierem (36W ) pomiędzy nimi, przymocowane do kamery za pomocą profesjonalniej taśmy klejącej Chciałem zrobić nową bibliotekę kalibrantów, lighty miałem robione na -23*C , ale w ciepły dzień mogłem max zajść do -18*C. Zastosowanie tego prymitywnego wspomagacz obniżyło efektywnie temperaturę matrycy o 5*C. Do robienia regularnej sesji za bardzo się nie nadaje z powodu masy, drgań wentylatora i marnego połączenia z korpusem kamery, ale do robienia flatów, darków i biasów jak najbardziej się sprawdziło.
 8. Chyba jakąś regulację draw tube przewidział producent. Sumarycznie czy draw tube jest poprawnie ustawiona ocenisz dopiero po zamontowaniu wyciągu do tuby teleskopu i zamontowaniu kamery. Potencjalnie za większy problem uważał bym brak możliwości zastosowania sztywnego połączenia gwintowanego w tym wyciągu.
 9. Czy ma sens chłodzenie matrycy poniżej -15*C ?
 10. Skąd ta wartość, bo ekscentryczność jest różnie obliczana https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekscentryczność_(fizyka) Niektóre programy nazywają to Roundness, gdzie perfekcyjne gwiazdy mają wartość "0" a akceptowalną wartością gdzie gwiazdy nożna uznać niepojechane jest ~ 0,2.
 11. Super fotki Darek. Lepszej miejscówki trudno by szukać. Dziękuje wszystkim za fajne i owocne spotkanie.
 12. Ok, ja będę czekał na rynku do 11:30
 13. To może umówmy się tak. Kto może być na 11 to spotkanie w Strzyżowie. Ewentualnie już na miejscu w punkcie widokowym. Wszyscy zgodni?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.