Jump to content

Piotr4d

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  3134
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Piotr4d last won the day on August 16 2020

Piotr4d had the most liked content!

Community Reputation

4065 Excellent

4 Followers

About Piotr4d

 • Rank
  Astropolis.pl
 • Birthday 07/09/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Strzyżów
 • Zainteresowania
  Zagadki Wszechświata, film i literatura SF.
 • Sprzęt astronomiczny
  Esprit 100, Celestron 15x70, HEQ5, ASI 1600MM-C, QHY5.

Recent Profile Visitors

19363 profile views
 1. W punkt! Gdybyś siedział na ziemi przy piwie, to rzeczywiście na dotarcie statku czekał byś 4 lata, i kolejne 4 na info o dotarciu na miejsce. Ale podróżując na statku nawet nie zdążył byś tego piwa otworzyć. Uniwersum SW jest bezwartościowe w tej materii. Pozostając w kręgu pop SF, o wiele "rzetelniej" opisuje Star Trek, pomijając wszechobecny pseudo naukowy bełkot. Tylko jak laikowi odróżnić co jest bełkotem, a co wartościową wiedzą.
 2. Chodzi Ci o to, że za wygenerowanie wystarczającego ciśnienia i temperatury aby synteza mogła zaistnieć stała by bezwładność przyspieszanej materii?
 3. Oczywiście dywaguje, ale jeśli potrafilibyśmy rozpędzić obiekt o znacznej masie do prędkości bliskiej tej granicznej, to może i przeciążenia dla tej technologii nie będą wyzwaniem. W odniesieniu do postu @dobrychemik Można przyspieszać łagodnie z przyjemnym i zdrowym 1g.
 4. Jeśli aktualne to biorę. Jutro szczegóły.
 5. Smutnie to wygląda. WO- wydawało by się solidna firma, a tu masz babo placek. Jeśli optycznie egzemplarz jest dobry, to może warto ścierpieć niedoskonałości wyciągu i samemu zrobić "tjuned" Do uszkodzonej śruby użyj klucza typu torx. Jeśli nie będzie chciało po dobroci, to do wpasowania klucza w otwór użyj młotka (delikatnie). Robota wymagająca szczególnej ostrożności, ale jeśli nie będziesz walił weń bez opamiętania, nic się złego nie stanie.
 6. Wszystko wszystkim, ale marnotrawstwo przestrzeni w tych "wizjach" jest porażające. 50 000 ludzi !
 7. Jak najbardziej jes możliwe. W sumie taki zabieg znacząco nie odbiega, techniczne rzecz biorąc, od dodawania L+RGB gdzie składowe koloru są zbierane w np. bin2. Wymag oczywiście odpowiednich narzędzi i wiedzy/umiejętności, i nie gwarantuje sukcesu, ale da się to jakoś ogarnąć. Pytanie czy nie lepiej skupić się na zbieraniu dobrego materiału z jednej kamery, zamiast kombinować z dwoma różnymi detektorami.
 8. Ale to nie jest o człowieku. Wyraźnie napisano, że to " Rozumne istoty ( które ) szybko osiągnęły wysoki stopień rozwój cywilizacyjnego." @szuu pomyliłeś planety.
 9. Fajniutkie! Choć jak dla mnie brakuje szczypty pieprzu. Taka trochę wprawka w obróbce, bo dawno nic swojego nie traktowałem PSem Fotka w dużej podziałce wdzięczna do własnej interpretacji. Wyszło trochę ala prace Lukasza77.
 10. Nota dla Ciebie: 20 pkt. PS. Udzieliła mi się wygrana Stocha w TCS.
 11. Nota dla Ciebie: 19.5 pkt. PS. Udzieliła mi się wygrana Stocha w TCS.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.