Jump to content

Piotr4d

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  2807
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Piotr4d last won the day on January 24

Piotr4d had the most liked content!

Community Reputation

3537 Excellent

3 Followers

About Piotr4d

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Strzyżów
 • Zainteresowania
  Zagadki Wszechświata, film i literatura SF.
 • Sprzęt astronomiczny
  Esprit 100, Celestron 15x70, HEQ5, ASI 1600MM-C, QHY5.

Recent Profile Visitors

14789 profile views
 1. Muszę coś wykombinować, aby na przyszłość temu zaradzić. Tak TSRED 279.
 2. Dzięki panowie! Niebo prawie bieszczadzkie robi różnicę. Szkoda tylko, że ze względów logistycznych udało się złapać tylko 100min materiału. Z domowej miejscówki potrzebował bym dwa razy tyle klatek na podobny efekt. No i obróbka łatwiejsza, bo tło smoliste i brak gradientów. Zapewne f4.4 to dodatkowy bonus, jednak mojemu poczuciu estetyki jeszcze nie do końca podobają się rogi kadru. Nie napisałem w pierwszym poście, że fotka jest bez cropa tylko resize. Sobota, niedziela jak najbardziej.
 3. A ja w tym samym czasie i miejscu (Jawornik Ruski) złapałem taki welon. Kometa jest wspaniała w wizualu wygląda mega.
 4. Materialik z wczorajszego wypadu z ekipą z Rzeszowa. Podczas gdy reszta grupy intensywnie fotografowała kometę ja w tym czasie i miejscu (Jawornik Ruski) złapałem Welon NGC6992. Pod pięknym ciemnym niebem Pogórza Przemyskiego (SQM 21.72 mag./arc sec2) astrofoto to sama przyjemność. Gdyby tylko grunt był stabilniejszy, nie stracił bym tyle cennego czasy na ustawiane setupu na biegun i walkę ze stabilnością. Cóż nie można mieć wszystkiego. 10x600s Ha 7nm. Esprit 100 f4.4, Asi1600mmc
 5. Piotr4d

  Dwa pytania

  Dobre pytanie, bo można wydać naprawdę sporo. Minimum to: solidny statyw fotograficzny, tracker (mechanizm do śledzenia ruchu nieba), głowica fotograficzne, aparat z obiektywem. Tak pierwsze z brzegu. https://www.astroshop.pl/z-aluminium/omegon-aluminiowy-statyw-trojnozny-titania-500-zestaw-/p,44199 https://www.astroshop.pl/uchwyty-do-kamer/omegon-montaz-mini-track-lx3-zestaw/p,62037 https://allegro.pl/kategoria/aparaty-cyfrowe-lustrzanki-257933?string=1200d&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-5-0605
 6. Proponuję spotkać się około 21:00 w Dynowie na stacji Orlen zaraz przy wjeździe. Zabiorę Newtona GSO 8" 200/1000 na Dobsonie ATM, dzisiaj skończyłem skręcanie i to będzie jego pierwsze światło. Archis weź proszę okulary, bo ja obecnie nie mam żadnego.
 7. Poza tym, nie samą kometą żyje człowiek. Najlepiej wybrał bym się gdzieś około 21 na miejscówkę, rozłożył sprzęt i pofocił z 3-4 godziny, potem wycelował w kometę i po sesji kometarnej wyjazd do domu. Jest ktoś chętny na taki maratonik.
 8. Jak dla mnie na północ od Rzeszowa odpada.
 9. To jest trochę minus kamer z KAF 8300, że wymagają mechanicznej migawki i przez to mają stosunkowo spory back focus. Mono nie jest lekiem lecz zaawansowaną ale i bardziej wymagającą procedurą rokującą względny sukces.
 10. To nie wątek poradnikowy tylko zakupowy, ale chyba nie zaszkodzi dopytać i doprecyzować kryteria. CCD czy CMOS?
 11. Piotr4d

  :)

  Na początek polecam taki fajny wątek
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.