Jump to content

ŁukaszRachuna

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  482
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

375 Good

About ŁukaszRachuna

 • Rank
  Altair
 • Birthday 05/16/1986

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.innight.com.pl
 • Facebook / Messenger
  7081860
 • Skype
  lrachuna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Niepołomice, Wójcza
 • Zainteresowania
  Główne to jak zrobić więcej czasu na wszystkie jakie mam :)
 • Sprzęt astronomiczny
  Jest już trochę za dużo, trzeba coś sprzedać. Mail w razie problemów z prywatnymi wiadomościami: Lrachuna@gmail.com

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Fart był nieziemski. A wcześniej już się przepogodziło, to i parę fotek merkurego zrobiłem na tle naszej Gwiazdy. Aż sam nie wierzę w to pogodowe okno.
 2. Hej. Nie mam nagrania, ale widziałem Stage 2 na południowym niebie. Lokalizacja: Niepołomice, koło Krakowa. Niska orbita, szybko zapierniczał, po chwili znikł. Śledząc live na kompie usłyszałem, że właśnie silnik został wyłączony. Udało mi się zobaczyć w ostatnim momencie
 3. Hej, jestem już w domu, ale jest to jak zawsze smutne, bo czas zleciał tak szybko. Dziękuję wszystkim za wspólne chwile i do zobaczenia jak najszybciej
 4. Pół godziny temu miałem do niego zadzwonić o filtr do modyfikacji aparatu, widzieliśmy się parę dni temu, a tu taka wiadomość. Masakra. Spoczywaj w pokoju Janusz.
 5. Od bez mała 3 lat zbieram materiał, i co kolejna klatka mówię sobie, że teraz siądę i obrobię Na dysku jest tyle materiału, że teraz mogę z miesiąc siedzieć i obrabiać non stop
 6. Dziś nocą pogoda była fajna. Celowałem nieco w M13. Zawsze to mrowie gwiazd mnie powala. Jedna klatka 360s z QHY8L i CT8 tylko zdekodowany color i DPP by coś było widać.
 7. Hmmm, za niebiesko. Ta jedna klatka wygląda lepiej pod względem balansu koloru.
 8. Ale szumi ten Canon Może na stacku będzie lepiej
 9. Byłem tam na imprezie 2 lata temu, dokładnie w ośrodku przy tych dwóch wieżach telekomunikacyjnych, które widać na zdjęciu. wysokość 650m.n.p.m. Żałowałem, że nie miałem aparatu, niebo było czyste, ze względu na wzniesienia, mgła została w dole na całą noc, widok w zenit mało gorszy jak w Bieszczadach, horyzont oczywiście zaświetlony bardziej, ale nie tragicznie. Przy dobrej pogodzie, można tam nieźle łowić fotony.
 10. 5cm od obiektywu to moim zdaniem znacznie za blisko. Światło podświetli wnętrze obiektywu, czego normalnie nigdy nie widać i masz problemy jak w tym przypadku.
 11. Przedwczoraj na test a do tego jeszcze nie było maksymalnie ciemno strzeliłem 600s z QHY8 z CT8 na AZ-EG6 mgławice M57.
 12. To my dziękujemy. Bo była to mega dawka wiedzy, którą zawsze można teraz wykorzystać.
 13. Ja właśnie wróciłem. Było super. Jak zawsze już się nie można doczekac następnego
 14. Duża wilgotnośc trochę przeszkadza, ale złapę parę klatek. Mały screen na szybko to jedna klatka 4 min z QHY8L i CT8 na AZ_EQ6
 15. Dziś w nocy powinno być okno pogodowe, można sprzęt kierować w jej stronę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.