Jump to content

Limax7

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  3,132
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Limax7 last won the day on July 27 2018

Limax7 had the most liked content!

Community Reputation

2,429 Excellent

About Limax7

 • Rank
  Syriusz
 • Birthday 09/11/1979

Kontakt

 • Strona WWW
  http://limax7.blogspot.com

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Białystok
 • Zainteresowania
  fotografia, przyroda :) film, muzyka skrzypiec ...
 • Sprzęt astronomiczny
  Newton Uniwresał 150/900
  lorneta 20x80 - uszkodzona :'(
  aparat cyfrowy Nikon D3200 + Nikkor AF-S 18-105mm + Sigma APO 70-300mm

Recent Profile Visitors

4,860 profile views
 1. Za chwilkę bo o 8:30 konferencja! Ciekawe co zaprezentują
 2. Jak na olbrzymi rozmiar tej czarnej dziury to rotacja jest niesamowicie szybka.
 3. Cała akcja zakończyła się sukcesem! Teraz sonda czeka aż odłamki asteroidy opadną na powierzchnię i wówczas zbliży się do Ryugu by przyjrzeć się nowemu kraterowi.
 4. Tej nocy ważne wydarzenie. Sonda Hayabusa2 wypuści impaktor a ten wystrzeli pocisk w kierunku Ryugu tworząc (jak się przypuszcza 10 metrowy krater). To wszystko będzie filmowane i fotografowane z mini kamerki którą sonda również wypuści a sama schowa się za asteroidę. Timline czas polski: 4:13 - wypuszczenie impaktora SCI 4:31- wypuszczenie kamery DCAM3 4:53 - wystrzelenie pocisku i utworzenie krateru Więcej info pod tym linkiem http://www.planetary.org/blogs/jason-davis/what-to-expect-hayabusa2-sci.html I jeszcze link do transmisji która zacznie się o 3:00
 5. Czyli PTMA Białystok ma w tym swój udział? Ciekawe na jakiego typu obserwacjach skupi się obserwatorium. A planetarium jakiej średnicy?
 6. Tak. Królowa Most też jest dobrym miejscem z dobrym dojazdem. ------- Natrafiłem na ciekawą informację o tym że ma powstać planetarium i obserwatorium http://m.bialystok.eska.pl/newsy/obserwatorium-astronomiczne-z-planetarium-powstanie-na-kamosie-audio/765891?fbclid=IwAR0yoaA9ZBnSG7pW-ReF9IVaxIFk6inCtvMuwPT9O1ss34ORFcmlCQbvcBE
 7. Na wschód jest pełno lasów i ciężko tam o odkryty teren. Parę lat temu wystarczyło 20-30 km poza miasto by mieć ciemne niebo. Teraz chyba potrzeba by z 40 km poza miasto by mieć fajne ciemne niebo. Polecam szukać miejscówki na południe od miasta. Podsyłam moje typy w których bywałem nocą.
 8. 18-105 VR to bardzo fajne szkło jak na stosunek cena-jakość, tyle tylko że ciemne. Myślę że da lepszy obraz gwiazd niż ta 50 mm
 9. Z tym obiektywem to raczej ostrzenie manualne. Do astroforo to nie ma znaczenia ale do dziennych zdjęć przydałby się autofokus. Przy 50 mm ogniskowej to Oriona w pionie złapapiesz i to na styk.
 10. Jak widać i czas zimowy i czas letni mają swoje plusy. Czas zimowy = zimą wcześniej robi się widno (komfort przy wstawaniu do szkoły, pracy) Czas letni = dłużej jest widno wieczorami zimą wracało by się ze szkoły czy z pracy za widna a latem dłuższe wieczory pozwolą na dłuższy wypoczynek dzienny. Ja chyba jestem za czasem zimowym gdyż nie ma nic gorszego niż wstawanie z rana a za oknem jeszcze ciemno...
 11. Właśnie o ten filmik mi chodziło. Coś pogmatwałem z linkiem..
 12. Zobaczcie jak wyglądało pobranie próbek z Ryugu ! https://www.youtube.com/watch?feature=-3hO58HFa1M
 13. Poszukaj strony JPL/HORIZONS. A z aplikacji to Guide9 jest dokładny.
 14. Pięknie to wszystko wygląda i cieszę się że ludzie eksplorują kosmos. Niebawem staniemy na Marsie lecz najpierw powrót na Księżyc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.