Jump to content

*Wojtek*

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  4869
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by *Wojtek*

 1. Z filmu Tange Sazen yowa: Hyakuman ryo no tsubo (1935).
 2. Z filmu The Seven-Per-cent Solution (1976).
 3. Z filmu The Thomas Crown Affair (1968).
 4. http://cysta.blog.onet.pl/2015/05/12/wsrod-licznych-gatunkow-ptakow-wybija-sie-orzel-przedni/
 5. Ale ta kamerka ASI174MM, którą Emil wyczynia cuda, ma piksel 5,86 µm. Czyli jak to w końcu jest, z tymi pikselami do foto Planet?
 6. Warto by jeszcze pokazać fotkę kątówki z boku. Wtedy będzie wiadomo jaki to rodzaj filtra blokującego. B400, 600, 1200 ? Warto też zaznaczyć że wyciąg jest helikalny.
 7. Aha, a już myślałem, że to z kamerką coś nie tak.
 8. A to ciekawe. Sądziłem, że przy kamerkach sprawa ostrości to wyciąg i odpowiednie złączki i przedłużki. Czy kamerka sama w sobie może robić problemy z łapaniem ostrości i jedyne co można zrobić, to kupno innego modelu, czy może to zależy od tego jak została wykonana, przez konkretną firmę i ta sama matryca w kamerce innej firmy będzie działać prawidłowo?. Jeżeli Ktoś może to wyjaśnić, to proszę o komentarz.
 9. MateuszW, dobrze że przypomniałeś się ze swoją animacją. Wcześniej w nią klikałem ale nic się nie działo. Dzisiaj działa prawidłowo i wygląda to rewelacyjnie.
 10. Aż mnie ciarki przeszły na widok tych TS i informacji o teście.
 11. Do Hamala i jego marudnej myśli, nie obawiał bym się ogromnego wysypu marnych zdjęć. To jest takie hobby, że nawet takie nowości nie przyciągną ogromną liczbę nowych zapaleńców, no chyba że wymyślą jak tym łapać pokemony. A tak już serio, dla mnie ASI jest takim samym dobrodziejstwem jak np SW czy Orion USA, który sprzedaje tanie montaże, które są dla miłośników astro z chudszym portfelem. Gdyby nie taka firma, to nie mógłbym sobie pozwolić na montaż o nośności 25 kg w jakieś innej firmie, która chce za podobną nośność ileś razy więcej kasy. Oczywiście cudów nie ma, gdzieś oszczędzanie na kasi
 12. Ilość paczuszek na biurku z kamerkami robi wrażenie. Unboxing i prezentacja kamerki bardzo fajna. Nie da się ukryć, że ASI robi bardzo ładne kamerki a ta z filmiku prezentuje się wręcz pięknie. I ta matryca.
 13. Wow, to wygląda jak jakiś portal w inny wymiar, to na pewno nie jest zwykły radioteleskop .
 14. Miałem ten filtr, nie warto. Z tym filtrem trzeba mieć koniecznie folię Baadera ND 3.0 albo klin H. Moduł Lunta to całkiem inna bajka. Ale widziałeś już Słońce przez teleskop Lunta do CaK, tym bardziej nie będziesz zadowolony z tego Baadera. Kasę przeznaczyłbym na coś innego. Ale to Twoja decyzja.
 15. W ogóle nie warto, chyba że za 100 zł albo i mniej.
 16. Baadera kompletnie się nie opłaca a tani przecież nie jest.
 17. Wszelkie obserwacje prowadziłem jak należy i przez odpowiednie teleskopy. A przez jaki CaK patrzyłeś? Baadera czy profesjonalny Lunta albo innej marki? Baadera filtr też miałem ale to kompletnie nie ma porównania do tych profesjonalnych.
 18. Żadnego ciepła nie poczułem. Po prostu taki mi się robiło. Bardzo uważam na tego typu obserwacje. Miałem sporo sprzętu do Słońca i mam odniesienie. Zmęczenie to miałem, kiedy raz popatrzyłem przez moduł CaK od Lunta. Ale to na siłę chciałem zobaczyć Słońce w tym paśmie. Zobaczyłem ale obraz nie jest wart takiego wysiłku oka. Widać takie mam oczy, które nie lubią patrzeć przez taką folię Baadera i z filtrem szklanym miałem podobnie(zapomniałem o tym wspomnieć).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.