Jump to content

Kamil K.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  375
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

206 Good

About Kamil K.

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Prowizja jest dobrowolna, fakt, że trochę nachalnie to okienko się pojawia, ale jak nie zaznaczysz opcji to nie musisz płacić.
 2. Janusz na pewno jest już tam wysoko pośród swoich ukochanych gwiazd. Jak się kiedyś okazało, Janusz był znajomym koleżanki mojej mamy, która mieszkała w Krakowie. Miałem przyjemność spotkać go raz osobiście w Astrokraku, zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie swoją prezencją. Miły, merytoryczny Gość. Wyrazy współczucia [']
 3. W wątku dotyczącym ostatniego zaćmienia Księżyca natrafiłem na taki oto wpis: Kolega Dark, bardzo pewnie charakteryzuje zaobserwowane zjawisko jako zielony promień. Wobec tego ponawiam pytanie, czy co co uwieczniłem powyżej można zakwalifikować jako green flash (zielony promień), czy bardziej jako green rim (zielony płomień, obwódka, brzeg itp.)
 4. Mam pytanie do bardziej wytrawnych obserwatorów, czy zaobserwowane niżej zjawisko można zakwalifikować jako Green Flash. Majaczy mi tam nawet kolor niebieski, ale nie śmiem nawet marzyć że za pierwszym razem udało mi się go złapać. Rzecz miała miejsce 31.07.2017 w Rewalu. Materiał został nakręcony aparatem EOS 600D z obiektywem Canona 100-400 z lekkim cyfrowym zoomem.
 5. przyjrzyj się dokładniej, widać to na całej długości horyzontu, że jedna warstwa jest wyżej od drugiej
 6. Oto moja luźna wariacja w temacie. Idę o zakład, że ten grafik to ktoś z rodziny członka PSL-u
 7. Prosze mnie dopisać do listy. Nie pamiętam dokładnie ale mój mont ma chyba śruby sześciokątne. Z tego co wyczytałem na stronie producenta będzie to wymagalo jakichś dodatkowych czynności przy modyfikacji. Wie ktoś na czym to będzie polegalo?
 8. Twój problem z kamerką chyba jest podobnej natury co mój. Wszytko opisałem tu: http://astropolis.pl/topic/44794-dmk-41au02as-usb-nie-dziala-poprawnie-pod-win-7/?hl=%2Bkamil+%2Bk.+%2Bdmk&do=findComment&comment=535077 Po zmianie systemu z XP na WIN7, na komputerze z prockiem AMD z którym dotychczas kamerka pracowała bez zarzutów wystąpiły 2 problemy z których jeden w dalszym ciągu nie jest rozwiązany i przez to moja kamerka jest uziemiona. Na innych komputerach było to samo - kamerka daje bardzo niewyrażny obraz https://www.flickr.com/photos/8995460@N04/5008539749/sizes/o/in/photostream/. Niestety żadne próby rozwiązania problemu nie pomogły.
 9. Z Włoszczowy zorzę było ładnie widać. Dało sie dostrzec wyrażnie białe subtelne słupy światła i delikatną łunę. Niesamowite!!! Pierwsza moja zorza i taki cymes ... Fotka z godz. ok. 21.10, wtedy najintensywniej zaświeciło.
 10. Ok. godziny 17:50 równolegle do horyzontu przeciął niebo dość jasny bolid. Leciał ze wschodu na zachód na dystansie co najmniej 40-60°. Był na wysokości ok 40°. Rozpadł się w okolicy zadu Wielkiej Niedzwiedzicy. Wiem, że był widoczny również w Warszawie przez mojego kolegę. Jak ktoś coś znajdzie ntt. w sieci prosiłbym tu o wrzucenie. Dzięki
 11. Udało mi się na szybko w pracy zrobić kilka zdjęć niestety w JPG. W załączeniu cropy z centrum pełnych klatek EOS600D, robione przy przysłonach 3,5, 5,6 i 8 na ISO100, światłomierz aparatu ustawiany na 0 bez retuszu. Ostrość łapana z podglądem na zoomie Live View, pieścień był na nieskończoności, odległość do okna ok. 10m. Wiem, że nie jest to obiektyw do zoomów, ale szerokiego pola, ale jestem ciekaw czy obiektyw jest przeciętny w swej jakości czy coś z nim jest nie tak, też mając na uwadze te ruchy osi optycznej przy kręceniu ostrością o których pisałem wyżej. Dzięki
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.