Jump to content

dziki

Moderator
 • Content Count

  3,555
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

dziki last won the day on December 26 2018

dziki had the most liked content!

Community Reputation

4,461 Excellent

1 Follower

About dziki

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.foto-zdjecia.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  fotografia, astrofotografia, turystyka górska (Tatry w szczególności), turystyka motocyklowa
 • Sprzęt astronomiczny
  astrofoto: NEQ6 belt mod, TS APO 115/800mm, QHY9, TS 60/228, Atik 16IC

Recent Profile Visitors

6,857 profile views
 1. To zasób z banku zdjęć i to ilustracja, nie zdjęcie: https://www.gettyimages.com/detail/illustration/illustration-of-an-astronaut-in-front-of-royalty-free-illustration/1124672089?adppopup=true
 2. Oba zdjęcia fantastyczne, a to połączenie CFF z Atikiem... cudo!
 3. Były przedwczoraj... a w zasadzie wczoraj o 2 w nocy
 4. Jeszcze nie mam, ale mam mieć na dniach
 5. W jakich godzinach robiłeś pierwszą sesję? Ja wczoraj próbowałem coś lapać i kilka minut po 23 było nadal jasno (na północy) Jeszcze nie widziałem materiału, więc nie wiem jaki efekt...
 6. To ostatnie miejsce jakim bym się kierował w poszukiwaniu referencyjnych fotek. Nie twierdzę, że wszystkie tam są słabe, ale wiele.
 7. "Normalnie" - używając focusowania w SGPro - kwestia dobrego przejścia procedury konfiguracji. Ostrzę na każdy filtr osobno. Mam wyciąg crayforda, odrobinkę się skubany ślizga, ale podłączyłem go przez 1:10 (o dziwo ta się nie ślizga) + jeszcze przekładnia 1:4 na pasku i jakoś sobie daje radę. Mam 0,004 mm ruchu wyciągu na krok, przy konfiguracji 632mm to daje 16 kroków na CFZ, przy 800mm 26 kroków na CFZ. W SGP mam 9 data points, step size 75.
 8. Cała dyskusja potoczyłaby się zapewne inaczej, gdyby wyglądała np tak: "hej, tam są też zółte gwiazdy, zobacz to przykładowe zdjecie z netu - pobaw się trochę balansem kolorów poza tym: lepiej jest mniej skalować zdjęcie, silnik forum lepiej to pokaże" Znam Maćka, spędziliśmy niejedną gwiezdną noc razem i po mnie ten klimat wypowiedzi powoli zaczyna spływać, bo wiem że ma dobre intencje. Ale nowe osoby odbiorą to jako zaczepkę. A końcowa wypowiedź Maćka to zwykły sarkazm/złośliwość - wybacz stary ale nie oczekujesz chyba lukru ode mnie? (no może poza zdjęciami ;)). I błagam - jak ma diver odebrać sytuację, w której ktoś autorytarnie pisze o rozdzielczości foty a potem wrzuca coś sprzecznego z własnymi słowami? Maciek wrzuca zdjęcie z netu nie pisząc że to zdjęcie z netu, jednocześnie pisząc o rozdzielczości w której wrzucone zdjęcie nie jest. Skąd ma się diver domyśleć intencji, duchem świętym jest?
 9. No nie jest to to samo co wczoraj (widziałem na własne oczy) i przedwczoraj (widziałem na YT :D) - już się mocno rozproszyły
 10. Około 1:50 zacznie się przelot, z zachodu na wschód, niemal przez zenit. Mimo że z Wwy, było widać perły na niebie. Niezapomniany widok!
 11. One tak zawsze będą gęsiego latać czy się rozproszą? Jak to komunikacyjne to na logikę powinny się rozproszyć?
 12. Mi się bardzo podoba, nasycenie kolorów nie musi być większe
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.