Skocz do zawartości

dziki

Moderator
 • Zawartość

  3064
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  27

Ostatnia wygrana dziki w dniu 9 Listopad

Użytkownicy przyznają dziki punkty reputacji!

Reputacja

3633 Excellent

O dziki

 • Tytuł
  Syriusz
 • Urodziny 26.02.1976

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.foto-zdjecia.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  fotografia, astrofotografia, turystyka górska (Tatry w szczególności), turystyka motocyklowa
 • Sprzęt astronomiczny
  astrofoto: NEQ6 belt mod, TS APO 115/800mm, QHY9, TS 60/228, Atik 16IC

Ostatnie wizyty

3477 wyświetleń profilu
 1. U mnie sprawa była prosta - miałem wyciąg crayforda bez mikroruchów, którego drawtube miał firmowy gwint wewnętrzny. Kupiłem złączkę, która jest dostępna "z półki" u Janusza w Astrokraku - tą: http://astrokrak.pl/fotograficzne/1369-zlaczka-do-korektora-komy.html
 2. Nie wiem jaki masz warsztat (i czy chcesz to robić sam, tak zabrzmiało), więc może to niepotrzebnie, ale wolę napisać żebyś nie musiał później szukać nowego drawtube - gwint musi być osiowy, na drawtube i na złączce do korektora.
 3. Nie wiem czy nazwałbym to kolimacją - podwójne spajki to efekt nieprostopadłego ułożenia ramion pająka LW Niemożliwe, chyba, że jeździsz nieresorowanym wozem drabiniastym A serio - miałem tą tubę, o ile nie masz nic luźno dokręconego, to nie powinna znacząco tracić kolimacji przy transporcie. Co innego znaczna zmiana temperatur Co do śrub: - LW - jeśli wszystkie 3 wkręcisz do wyczuwalnego oporu, to nie powinny się same wykręcić - LG: miałem problem z luzującymi się śrubami dociskowymi. Loctite to zły pomysł, bo jednak musisz mieć swobodę kręcenia nimi. Rozwiązałem to w swoim teleskopie tak, że na śruby kontrujące nałożyłem podkładki (dlatego że moje śruby miały małe łebki) i między podkładkę a celę LG włożyłem sprężynę, która "rozprężając" się blokowała samoczynne wykręcanie się śrub kontrujących. Korektor komy to konieczność. Polecam zrobienie wszystkiego na gwint - clamping ring, a już na pewno śruby dociskowe, to loteria ustawienia aparatu prostopadle i osiowo względem toru optycznego.
 4. Koń i płomień z Canona 1min ekspozycje

  Mam nadzieję, że nie będziesz miał mi za złe - zobaczyłem co się stanie jak trochę przyciąć kanał czerwony z tła + lekko wyciągnąć zdjęcie, tam jeszcze coś siedzi w tle tylko jest ukryte w jego niskim poziomie:
 5. Koń i płomień z Canona 1min ekspozycje

  Bardzo ładne zdjęcie! Jakbym miał coś dłubać to trochę zdjąłbym żółtego
 6. Czy gdyby......to......

  No tak, z dzikami jeszcze nie miałeś do czynienia to nie wiesz
 7. Mak 180 w starciu z DS-ami

  Snejk zwróć proszę uwagę na formatowanie tekstu. Masz włączony kolor tła biały, co jest nieistotne dla userów z włączonym domyślnym białym stylem Astropolis, natomiast tym używającym "Astropolis Nocą" robisz psikusa, bo Twoje posty wyświetlają się na ... białym tle.
 8. Czy gdyby......to......

  Przypomniałbym sobie jak to jest
 9. Czy gdyby......to......

  Bojany są świetne pod względem nieba... też jestem za, jako opcję "szybki strzał" jeśli weekend by nie wchodził w grę.
 10. Fotografujemy PIORUNY!

  Miałem dokładnie to samo. Niezły timelapse, masę czasu i pracy musieli w to włożyć.
 11. Czy gdyby......to......

  Również jestem na TAK. Oczywiście, że początkujący są mile widziani! Weźcie pod uwagę, że niektórym (na pewno piszę o sobie :D) podczas rozstawiania sprzętu często włącza się pewne ograniczenie w mózgu polegające na tym, że do odpalenia sesji nie zobaczyłbym różowego słonia biegającego po polu. Po odpaleniu - jestem do dyspozycji Maciek czy tam jest dostępny południowy horyzont? Strzelec?
 12. Fotorgafia narrow band - halo

  Ten tutek jest bardzo dobry, o ile masz opanowane podstawy - też polecam link Hamala. Wyciąg (drawtube) można nagwintować, ale skoro masz złączkę od Janusza to chyba na razie nie ma sensu. Jak zaprojektował Ci taką bezluzową, to jest to dobre rozwiązanie.
 13. Dowcipy

  Najwyraźniej lubi gapić się w dywan... może roztocza obserwuje?
 14. Ten mebel w tle - miodzio
 15. Jak coś to ja się chętnie piszę na Bansai RODOS II
×