Jump to content

dziki

Moderator
 • Content Count

  3,608
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

dziki last won the day on December 26 2018

dziki had the most liked content!

Community Reputation

4,547 Excellent

1 Follower

About dziki

 • Rank
  Syriusz
 • Birthday 02/26/1976

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.foto-zdjecia.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  fotografia, astrofotografia, turystyka górska (Tatry w szczególności), turystyka motocyklowa
 • Sprzęt astronomiczny
  astrofoto: NEQ6 belt mod, TS APO 115/800mm, QHY9, TS 60/228, Atik 16IC

Recent Profile Visitors

7,200 profile views
 1. Zawsze się tak robi, jak masz otwarty RealTime preview. Po wyciągnięciu krzywą i aplikacji tego wyciągnięcia (środkowy trójkąt w lewo, Apply), RealTime natychmiast pokazuje Ci rezultat kolejnego przekształcenia krzywą Jak chcesz żeby RealTime wyświetlało tak jak wygląda obrazek po jednym przekształceniu (po Apply!) to musisz wcisnąć pierwszy przycisk od prawej w PD rogu (Reset). Edit: możliwe że przeszkadzajką jest też cały czas włączony STF
 2. Jak zdecydujesz się rozbijać to podtrzymuję zainteresowanie samym kołem filtrowym.
 3. Wymieniłem swoje na tej zasadzie, nowe mają identyczny efekt + potem tłumaczenie w podobnym tonie jakie dostał mebelek "to nie my, to oni".
 4. @danon to jest niestety halo na "no halo" filtrach narrow Baadera
 5. No i super Weź jeszcze pod uwagę to, że sam wyciąg nie jest "szczelny" świetlnie - między drawtube a tubą wyciągu jest mała szczelina, którą przy odrobinie pecha może wpaść do tuby niechciany foton. Jeśli masz jakiekolwiek źródło światła od strony aparatu (diody kamer, odbite światło od aparatu, np. od laptopa) to sugerowałbym "uszczelnić" drawtube, np, poprzez założenie kawałka czarnego elastycznego materiału w miejscu gdzie drawtube wchodzi do środka - albo wyeliminować źródła światła (co nie zawsze jest łatwe).
 6. ok to na spokojnie pod koniec się przyjrzymy a na dziś na szybko moje ślepe strzały: - na cloudynights były przypadki gdzie dioda LED powodowała podobne zaświetlenie: https://www.cloudynights.com/topic/537623-canon-t5i-700d-amp-glow/?p=7859098 - w tym kierunku bym nie szedł, ale jak nic innego nie zostanie to jeszcze podejrzenia padały na modyfikację: https://stargazerslounge.com/topic/233942-amp-glow-700d/?do=findComment&comment=2534957 A i skoro napisałeś, że zaczęło się pojawiać to pytanie: czy nie było zaświetleń zanim aparat był zmodyfikowany, czy po modzie było tak, że raz te zaświetlenia są a raz znikają. Bo jak to drugie, to może jakaś mikro wilgoć kondensująca się na matrycy zbiera światło.
 7. Jak masz możliwość to wrzuć zdjęcie setupu z zamontowanym osprzętem, koniecznie pokazujące okolice wyciągu jak wrzucisz do pobrania te 20x300s darki to chętnie się przyjrzę edit: udostępnij też jednego zaświetlonego i jednego dobrego lighta (raw) edit2: po zdjęciach wnoszę, że to niemodowana 600D, ale na wszelki wypadek się upewnię - nie modowany?
 8. Odwiedziłem Was z Szymkiem incognito - macie ujęcie z góry
 9. Zaczynasz wkręcać zawsze w jednej pozycji Poczekaj do pojutrza
 10. Kiedyś tak robiłem jak byłem przy setupie - miałem na pręcie zaznaczone drugą pozycję przeciwwagi, więc operacja trwała z 7 sek ... a teraz mi się nie chce, montaż jakoś daje radę
 11. No jak na początek i to telefonem, to rezultat bardzo dobry. Próbuj gimpem - trochę krzywymi podbij kontrast to może jeszcze bardziej się droga mleczna wybije. Balans bieli wygląda że sobie poradził
 12. Perfect. A, zaraz, ASI1600+ blaszany f/4? Kładzie na kolana, szacun.
 13. Żeby znać wartość tej legendy trzeba by znać parametry sprzętu jaki wisiał na tym montażu - a konkretniej skalę. Zakładam że nie była duża (taka jak Twoja), a jeśli była duża to mogła być to jedna dobra klatka na 5 albo i więcej. Szkoda trochę czasu - oczywiście o ile masz możliwość przesiadki na coś lepszego pod astro, czyli HEQ5. Jeśli dryf masz w RA, to tak jak pisał Paweł - to nie kwestia ustawienia na biegun, a niedokładność prowadzenia montażu. Poprawienie ustawienia na biegun wpłynie tylko na kształt gwiazd w DEC.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.