Jump to content

dziki

Moderator
 • Content Count

  3,627
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

dziki last won the day on November 21

dziki had the most liked content!

Community Reputation

4,634 Excellent

1 Follower

About dziki

 • Rank
  Syriusz
 • Birthday 02/26/1976

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.foto-zdjecia.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  fotografia, astrofotografia, turystyka górska (Tatry w szczególności), turystyka motocyklowa
 • Sprzęt astronomiczny
  astrofoto: NEQ6 belt mod, TS APO 115/800mm, QHY9, TS 60/228, Atik 16IC

Recent Profile Visitors

7,555 profile views
 1. Wow jednak jest - nawet widać lekką falę po prawej do góry. Brawo!
 2. Myślisz że bez filtra wylazłby tlen? Chyba bym nie liczył na to
 3. Ja bym to w tym kierunku pociągnął
 4. Rozumiem - jak masz ochotę to pokaż proszę na jpgu, ja już tyle na to patrzę, że nie mam pomysłu na inny balans. Rozbawiłeś mnie na maxa Ja mam spokój, bo mi to zdjęcie dość dobrze pasuje Ale dla Waszej przyjemności - proszę bardzo - saturacja lekko zdjęta i przywrócone tło. A - tło nie było wycięte, tylko przycięte - do około 9 jednostek. Tutaj jest koło 16.
 5. Nie wiem czy powinna To miała być pocztówka - kolorowo, niebiesko, z szczyptą magenty - po Waszych komentarzach widzę, że efekt osiągnięty Miałem z tym dylemat - możliwe że kilka jednostek wyżej byłoby lepiej dla prezentacji dla monitora (w najciemniejszych partiach mam chyba około 10), ale dla wydruku - to się lepiej sprawdza. Dzięki za wszystkie uwagi, zawsze fajnie się je czyta
 6. Hej, przyszła pora i na mnie Zafundowałem sobie mały powrocik do korzeni, Canon 700D mod (akurat przy tym zdjęciu to "mod" chyba nie ma znaczenia) wraz z Canonem EF 200mm f/2.8@4.0 zawisnął na pręcie przeciwwagi NEQ6 i podczas sesji podstawowej podglądał Andromedę. 62x300 sekund + 15x60 sekund na jądro Proszę nie regulować odbiorników, to naprawdę tak wygląda - miało być kolorowo i wesoło Obrazek obrabiałem jako LRGB, więc sama "luminancja" też się znalazła:
 7. Aaaa @Iro to Ty na FB jesteś Genialna fota, wrzucaj na Polskiego APODa, sugeruję
 8. Wiem kurczę To jedna z większych bolączek, nie wiem czemu tego morza wodoru nie widać... może to częściowo wina słabej miejscówki.
 9. Idąc za sugestią Tomka - match color podlane oczywiście drobnymi tweakami na kontrastach i kolorze niebieskim
 10. @Adam_Jesion to tlen, naprawdę nie wygląda to dobrze Usunąłem jak umiałem halo na jasnych gwiazdach.
 11. @Adam_Jesion wrzucę - na jakim etapie obróbki? Surowy stack czy wyciągnięte? Składałem w Pix skryptem multichannel synthesis SHO-AIP (jako luminancję też mix HII+OIII) , rezultat mi się do końca mi się podobał, więc potraktowałem go jako kolor i dołożyłem jeszcze raz luminancję składając tak jak LRGB. Przed składaniem LRGB wyglądało to tak:
 12. Trochę ten rozjazd koloru na gwiazdach widać, ale jestem przekonany, że na wydruku nie będzie się do czego przyczepić Dla mnie zdjęcie - marzenie.
 13. Hej, publikuję fotkę z którą biję się od prawie pół roku i w końcu poddaję tą nierówną walką. Raz, że mój pierwszy bicolor. Dwa, że uparłem się palić tlen z Wwy, a to zdecydowanie NIE jest dobry pomysł, zważywszy na moją miejscówkę: Pomijając niski kontrast, OIII łapie jakieś koszmarne nieusuwalne gradienty z LasVegas pod moim oknem. O halo z "non-halo" Baadera OIII nie wspomnę. I to w zasadzie wszystko, szkoda było wyrzucać materiału do kosza. Proszę nie regulować odbiorników, to naprawdę tak wygląda: Ha: 43 x 900 sek bin1 OIII: 43 x 900 sek bin1 dark, bias, flat NEQ6 mod, TS APO 115/800 f/6.95, QHY9, oryginalna skala zdjęcia: 1,39"/px Sam wodór: Tlenu nie pokażę, bo się wstydzę
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.