Jump to content

PawelBe

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1079
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

PawelBe last won the day on September 20 2020

PawelBe had the most liked content!

1 Follower

About PawelBe

 • Birthday 11/07/1982

Retained

 • Member Tittle
  astronomy is my life

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gorlice / małopolskie
 • Zainteresowania
  Astronomia, Fotografia, Góry i wiele innych
 • Sprzęt astronomiczny
  C8N, CG5-GT, Lunt LS60THa
  7D, 17-80 IS, Samyang 85mm 1.4, Samyang 8mm, Sigma 70-300, Manfrotto 190DB + 141RC

Kontakt

 • Skype
  blizej-gwiazd

Recent Profile Visitors

10517 profile views

PawelBe's Achievements

1.4k

Reputation

 1. Ja już w domu. Cóż mogę powiedzieć. Było MEGA! - Dobra pogoda / Check - Piekne widoki / Check - Długie rozmowy w ciągu dnia i w nocy / Check - Obserwacje / Check - Super ognisko i koncert Agatki / Check - Świetni ludzie / Check Cóż chcieć więcej. Dzieki Wam wszystkim za świetną atmosferę! Do zobaczenia na następnym zlocie. @Lukasz83 - Twoje piwo homemade - pierwsza klasa. I kilka fotek dla nieobecnych jak było.
 2. Każdy ma kometę, mam i ja. Samyang 85mm / 5sek Samyang 14mm / 7 sek
 3. Witam. Sprzedam filtry słoneczne. Solar Continuum - 1,25" - 170 zł (plus przesyłka 20zł) Oprawa na filtr mylarowy 8" wraz z filtrami ND5 i ND3,8 (oprawa pasowała na Celestrona C8N) - 160 (plus przesyłka 20zł) Za całość - 310 zł plus przesyłka
 4. Morth. Napisałeś, że czasem Ci się pojawia. Dobrze rozumiem, że raz tak jest, a innym razem nie? U mnie wcześniej ten dziwny efekt nie występował. No właśnie tutaj był pełny manual, ustawienia manualne na Canonie, a obiektyw to manual Samyang 14mm, f.2.8, ale dziękuje za link, chętnie oglądnę. PS. Tak się jeszcze zastanawiam, czy możliwe jest, żeby światła samochodu oddalonego o około 100m (awaryjne, przy otwieraniu samochodu co jakiś czas) mogły by spowodować coś takiego.
 5. Witajcie. Czy macie jakiś pomysł na to, dlaczego w poniższym filmie są skoki jasności. Wszystko robione na ustawieniach manualnych. 30 sek, f.28, - łączna ilość klatek 273 Canon 6dMII / Samyang 12mm, f 2.8 / Obróbka w Lightroom CC, obrobiona jedna klatka i skopiowane ustawienia dla wszystkich. Film złożony w Adobe Premiere - Import -> Sekwencja zdjeć i render. W Premiere nie było totalnie nic ruszane.
 6. Krótki kadr z filmu, który jest w trakcie montażu. Sam jestem ciekawy ostatecznego efektu
 7. Dziękuje Wam wszystkim jak i każdemu z osobna za udział w kolejnym zlocie, było dużo nowych zlotowiczów i spora część tzw. "Starej Gwardii". Pomimo tego, że pogoda pokazała kto tak naprawdę rządzi, to zlot uważam za udany (no dobra, tak w 90% - bo jednak nie było żylety przez 4 dni). A dla czego udany? Tyle nowej wiedzy, nowych znajomości, świetnie spędzonego czasu, bólu przepony ze śmiechu ......... można długo wymieniać. Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom kolejnego konkursu: Koło wiedzy astronomicznej. Momentami trzeba było wykazać się nie lada wiedzą. Gratuluje. W drugim dniu w równoległym wszechświecie odbył się konkurs wiedzy NIE astronomicznej. No i muszę tutaj przyznać, że walka była zacięta i konsekwentnie każdy z uczestników bardzo często mówił, że nie zna odpowiedzi. Prymusi! PS. Poniżej wrzucam w całości regulamin głównego konkursu:
 8. Dziś niestety bardzo mgliście. Ale za to mamy fajne prelekcje. W tym momencie Łukasz opowiada o Słońcu / Ha / Sprzęcie
 9. Kolimator firmy "DANGER" I kilka innych fotek, na szybko:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.