Jump to content

bajastro

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  776
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2,175 Excellent

About bajastro

 • Rank
  Wega

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Mielec
 • Sprzęt astronomiczny
  Teleskopy: APM APO 107/700
  Montaże: AZ4, HEQ5 belt mod, Sky Adventurer
  Kamery: QHY163M
  Spektroskopia: SA100, SA200
  Lornetka Nikon Action 10x50 EX

Recent Profile Visitors

3,383 profile views
 1. To chyba nie najlepsze miejsce, ale ten wyciąg w wersji fabrycznej ma wysuw 25 mm. Od spodu jest jedna śruba, która trochę dokręcona powoduje zmniejszenie wysuwu do 15-17 mm, normalnie służy do blokowania wyciągu. Musi być całkiem luźna: Miałem taki wyciąg.
 2. Sprzedam 2" wyciąg GSO Crayford z mikrofocuserem do teleskopów SCT. Wyciąg można obracać, jest redukcja 2"/1.25" i clamping ringi. Praktycznie nowy, użyty kilka razy. Oryginalne opakowanie. Cena z wysyłką 320 zł. Możliwa zamiana na wyciąg Crayforda z mikrofocuserem pasujący do Newtona 8" Sky Watcher, np taki: https://deltaoptical.pl/wyciag-sky-watcher-2-do-teleskopu-200mm-crayford-mikrofocuser
 3. Sprzedający zmienił znacząco treść ogłoszenia po tygodniu od wystawienia. Na Astromaniaku jest zabezpieczenie przed takimi zmianami.
 4. Gratuluję i życzę kolejnych supernowych
 5. Z APO107/700, QHY163M, filtr Baader 610 nm, Barlow 2x, 20% z 500 klatek i na koniec resize 70%: Południowa część z Barlowem 2x bez zmniejszania:
 6. Niebieskie halo przy wielu gwiazdach.
 7. Galaktyka ładna, ale te gwiazdy trochę mi się nie podobają z niebieskim pierścieniem. Z lewej u góry takie trochę też rozciągnięte.
 8. Plama na Słońcu widoczna gołym okiem (przez płytkę spawalniczą). Dzisiejsza fotka z APO107/700, ND5, czerwony filtr Baadera 610 nm, QHY163M, stack 20% z filmiku 1 min: Zbliżenie na samą plamę przez Barlowa 2x;
 9. Ja mam głowicę kulową Genesis Base BH-34, kupioną razem z karbonowym statywem Genesis Base C1 na wycieczki w góry. Jak dla mnie głowica jest ok i daje radę z lustrzanką i obiektywem 70-200 mm. Ma regulację docisku.
 10. Z wadą wzroku szanse na zostanie pilotem myśliwców są praktycznie zerowe. W astronautyce chyba sa chyba jeszcze ostrzejsze wymagania jeśli chodzi o stan zdrowia.
 11. Pierścień zorzy polarnej tworzy się wokół bieguna magnetycznego, promień tego pierścienia zależy od siły KP (przy burzach geomagnetycznych KP jest wyższe, a zorzę można zobaczyć na niższych szerokościach geograficznych). Położenie bieguna magnetycznego ciągle się zmienia i nie jest tam gdzie biegun geograficzny. USA ma bliżej do bieguna magnetycznego niż my.
 12. To po liceum chyba będzie lepiej próbować zrekrutować się do Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Łatwo nie będzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.