Jump to content

I3althazar

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About I3althazar

 • Rank
  Alderamin
 1. Także to dokopanie się to był raczej ślepy traf niż zamierzone działanie. Nawet nie wiem czy dalibyśmy radę to powtórzyć.
 2. http://einstein.phys.uwm.edu/ To jest strona, z której ściągnąłem BOINCa. Co do zaginionych danych, kiedy wszedłem w Mój Komputer i otworzyłem dysk D, prawie nic tam nie było, z około 25 folderów, zostało jakieś 5, co gorsza nawet zawartość tych 5 folderów nie przetrwała, wcześniej w każdym folderze było mnóstwo plików i podfolderów, teraz zostały tylko pojedyncze pliki. W koszu też było pusto, przestały też działać wszystkie skróty. Potem przyszedł mój tato i razem zaczęliśmy szukać. Pytasz jak je znaleźliśmy? Cóż, ciężko to wyjaśnić, właściwie jest to równie dziwne jak cała reszta. Otworzyliśmy dysk D i daliśmy zakładkę Foldery. Po lewej otworzyło się ,,drzewko folderów", również wybrakowane. Wtedy tato wziął myszkę, dokładnie nie pamiętam niestety co robił, kiedy go później o to pytałem powiedział że też nie wie co właściwie robił, po prostu klikał co popadnie i nagle wszystko wróciło. Wiem tylko że zaczął przenosić niektóre foldery z ,,drzewka" na prawą stronę i tam je otwierał. Za którymś razem, po otwarciu skopiowanego folderu Moje dokumenty, wszystkie dane które były tam wcześniej, po prostu ponownie się pojawiły. Nie potrafię tego wyjaśnić...Ale nawet po ich odzyskaniu, skróty i tak nie działały. Nic z tego nie rozumiem.
 3. OK, nie jest tak źle. Dostęp do danych jest, ale całkowicie kuchennymi drzwiami. Dlatego trochę to trwało nim się do nich dokopałem. Co nie zmienia faktu, że taka sytuacja raczej nie powinna się wydarzyć. Ponawiam pytanie: masz o tym jakiekolwiek pojęcie?
 4. astrotripper, potrzebuję Twojej pomocy, raz jeszcze. Spróbowałem zainstalować program na dysku D. Instalacja trwała dosyć długo, spowalniało to komputer, a musiałem pilnie coś zrobić, dlatego ją zastopowałem. Efekt: 90% danych z dysku D przepadła. Czy wiesz cokolwiek na ten temat, dlaczego tak się stało, jaki to ma związek z programem i co w takiej sytuacji mogę zrobić (poza poproszeniem o pomoc fachowego informatyka)?
 5. Stokrotne dzięki za tak szczegółową odpowiedź. Miałbym jeszcze tylko jedno pytanie. Czy to ma jakieś znaczenie na którym dysku zainstaluję program? W sensie czy zalecana jest instalacja na gł. czy to raczej wszystko jedno? Z wiadomych powodów rzadko instaluję coś na gł., ale wiem że niektóre programy tego wymagają, dlatego pytam.
 6. Pomysł oczywiście bardzo dobry i sam planuję dołączyć do któregoś z projektów (najprawdopodobniej do SETI lub Einstein. Właściwie to dzisiaj zacząłem już ściągać program, zawahałem się jednak kiedy zobaczyłem Twój post. Piszesz o wykorzystaniu 4 z 6 rdzeni. Czy jeżeli mój komputer ma tylko JEDEN rdzeń (wiem że w dzisiejszych czasach to wstyd...), to czy myślisz że mogą wystąpić jakieś problemy?
 7. Czytałem o tym w 21. Wieku. Artykuł autorstwa R. Smyka. Potem widziałem artykuły na podobny temat w 21 Wieku i paru innych gazetach. Do tej pory publikowano tam raczej rzetelne informacje.
 8. Jakiś czas temu naukowcy ,,straszyli" nas doniesieniami o rzekomej hiperaktywności słonecznej, która ma mieć miejsce w tym roku oraz o związanych z tym hipotetycznych zagrożeniach. Połowa roku już za nami, a temat ten jakby ucichł, nic się nie słyszy, niewiele się mówi. Macie może jakieś nowe informacje dotyczące owej hiperaktywności?
 9. ,,Jesteśmy tylko zaawansowaną rasą małp, na małej planecie, bardzo przeciętnej gwiazdy. Ale możemy zrozumieć Wszechświat. To czyni nas kimś niezwykłym" Hawking, 1989

  1. Show previous comments  5 more
  2. Janko

   Janko

   Ojej, jeszcze kto uwierzy i obleje egzaminy ;-0

   (Ekologu, to nie do Ciebie ;-)

  3. JaLe

   JaLe

   Badając tkanki mózgi i serca naukowcy wykryli, że różnice w tym procesie (wycinaniu fragmentów niekodujących genów - intronów i łączeniu fragmentów kodujących - eksonów) miedzy człowiekiem a szympansem są na poziomie 6-8%. Rozumiem , że powinno być 1% :D

  4. JaLe

   JaLe

   Ja natomiast czytałem, że żyjemy we wnętrzu kuli.

   Błądzić jest rzeczą ludzką, pewnie małpią też :D .

   Co nie znaczy, że pewni ludzie przypominajacy z wyglądu małpy (nawet w XXI wieku) - są nimi ;)

 10. Witam. Jestem nowy w Astropolis i chciałem dodać swoją lokalizację do AstroMapy. Ale kiedy dają ,,Dodaj lokalizację" i wpisuję nazwę swojego miasta, wyskakuje mi jakiś błąd. Co robię źle?
 11. No w zasadzie... coś w tym jest. Ale mojej nauczycielki i tak to nie uratuje. Ktoś kto nie wie ile jest oddziaływań we Wszechświecie na pewno nie wpadłby na coś takiego : D. Ale dzięki, szczerze mówiąc sam już zapomniałem czym jest promień Schwarzschilda.
 12. Dzięki RobertE2G. Jeżeli SETI odniesie za 50 lat sukces, warto będzie powiedzieć, że nasze komputery (w mniej niż jednym promilu, ale jednak) przyczyniły się do odnalezienia istot pozaziemskich : D.
 13. Poza tym może chce polecieć w kosmos dla samej satysfakcji że tam będzie.
 14. Dzięki. Jeszcze jedno: ściągnięcie jest darmowe?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.