Jump to content

lemarc

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  4,880
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2,753 Excellent

1 Follower

About lemarc

 • Rank
  Syriusz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Lublin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Do planet Maksutow, ale firmy Orion.
 2. No a jakie daje obrazy, jak z kolimacją, bo jeśli jest ok., to nie ma czym sie martwić.
 3. Film po stackowaniu nie pokaże śmigieł, bo się obracają, co najwyżej jakąś aureolę wokół masztu. Ale wizualnie jestem przygotowany, bo mam kątówkę dającą prosty obraz z okularem i soczewką Barlowa do Rubinara, co w sumie daje power około 50 x.. Nie muszę taszczyć ze sobą dodatkowej lunety
 4. Na naprędce sklejonej panoramce z przed paru tygodni to miejsce tak wygląda.
 5. Nie znam azymutu na te wiatraki. Lublin był bardziej nagrzany i silniej falował, nie dało by rady ich zobaczyć, ale jeden jakiś widziałem w lornetce na lewo od lublina, musiał być bliżej. Był z grubsza na kierunku lin odciągowych masztu, nieco bardziej na prawo. Ale sprzęt już zwinąłem więc fotki nie ma. Kukurydza przy płocie urosła na 1,5 metra i tylko przy narożnikach ogrodzenia da się focić. Za to wykosili pas trawy wokół płotu. Ps. Wiatrak który widziałem stoi w Bełżycach przy ulicy Przemysłowej. Dystans 30 km.
 6. Komin FŁT w Kraśniku i wieża telefonii w Czubówce - Popkowicach zdjęte w podczerwieni Rubinarem 500/5,6 (z reduktorem ogniskowa = 330 mm.) i kamerką mono z góry Boży Dar. Dystans 31 km. To jeszcze nie najostrzejsze fotki, bo powietrze falowało. Na avikach było widać wrony krążące przy maszcie.
 7. Mijając Frampol poszedłem pod wiatrakową elektrownię na wzgórzu skąd widać spory kawal odległego horyzontu w kierunku południe - zachód. Nie rozpracowałem panoramy, ale na jednym zarejestrowało się odległe pofalowane pasmo, być może wzniesienia Dynowskie (?) Użyłem obiektywu 135 mm. i nieco wykadrowałem.
 8. Solar Conitinuum to filtr wąskopasmowy, nie nadaje sie do rgb.
 9. Jowisz na tej wysokości nie nadaje się do rejestracji. Za dwa trzy lata owszem.
 10. Reinhold i Lansberg wykadrowane. Druga fotka to rejon lądowania Indyjskiej sondy Chandrajan-2, w rejonie krateru Simpellus, której start odbędzie się 15 lipca.
 11. Wczorajsza sesja. Fra Mauro, Bonpland, Parry i Guericke.
 12. Ledwo rozpocząłem sesję filmową Księżyca kiedy niebo było jeszcze granatowe, ale zauważyłem że jakiś cirrus się pojawił niedaleko od jego tarczy. Zdziwiłem się skąd on się wziął, a ciągnął się od zachodu do zenitu. Balkon mam od południa, więc poszedłem sprawdzić co widać od północy, bo od razu podejrzewałem srebrzaki, a tam jarała się taka struktura aż na wschód. Zrobiłem kilka ujęć na czasie 2,5 sek f f : 8, ale wyszły trochę niedoświetlone jak się później okazało. Pasmo w zenicie zanikło wcześniej, a po jakimś czasie został tylko wąski pas przy północnym horyzoncie. Priorytetem był Księżyc, dlatego nie zrobiłem więcej chmurek. Seria trzech kolejnych fotek wskazuje że przemieszczały się z zachodu na wschód. Poniższa fotka jest z godziny 21:45, ISO 400, F:3,5, exp - 1 sek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.