Jump to content

lemarc

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  5285
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

lemarc last won the day on September 3

lemarc had the most liked content!

Community Reputation

4275 Excellent

1 Follower

About lemarc

 • Rank
  Syriusz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Lublin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Coraz większe te Marsy, robi wrażenie. Szóstego października nie zmieści się w kadrze. Szukam barlowa 4 x.
 2. FR24 też pokazuje B52 nad Bałtykiem.
 3. Nie rozpoznaję Plejad, bo są odwrócone stronami.
 4. Dużo początkujących napatrzy się na kolorowe zdjęcia i myśli że tak je widać w teleskopie. Ja bym o fotografowaniu nawet nie wspomniał. Początki to zawsze jest wizual i niech tak pozostanie do czasu zapoznania się ze sprzętem i łatwymi obiektami do pierwszych obserwacji. Z czasem jak wiedzy i doświadczenia przybędzie, nabywca postawi inne pytania.
 5. Coraz lepsze fotki się pojawiają. Ta opozycja Marsa przejdzie do historii polskiej astrofotografii planetarnej.
 6. Liczyłem też że zarejestruję Fobosa, ale nie było szans. Dobę wcześniej Dejmos się pokazał wyraźnie, ale z Fobosem mam problem. Jest jakiś ślad, ale za słaby jak na niego.
 7. Dzisiaj miałem beznadziejny seeing. Ledwo skleciłem marną fotkę.
 8. Coraz wcześniej mogę avikować Marsa, ale jeszcze nie w pierwszej połowie nocy. Dzisiaj zacząłem o koło godziny pierwszej. Warunki nie specjalne, obraz falujący non stop. Może następna noc będzie lepsza, bo pogoda powinna się utrzymać. Sprzęt jak zwykle: SCT10", barlow 2x, kamerki - DMK21 mono i DBK21 kolor. Dwa obrazki złączone metodą klasyczną w PS. Powiększony do 120%. Niebieski kolor chmury nad północnym biegunem widoczny na podglądzie z kamerki.
 9. Dokładnie. W tej okolicy rozrosły się najdalej od bieguna.
 10. Przed chwilą przeleciał nad Lublinem AN22A z Kijowa do Lipska. Nie zdążyłem zrobić fotki. Jedyny egzemplarz ukraiński.
 11. Akurat ja znawcą meteorytów nie jestem, ale polecam stronkę z której można trochę się dowiedzieć i nawiązać kontakt ze znawcami : http://www.ptmet.org.pl/ Oraz to: https://www.facebook.com/Polskie-Towarzystwo-Meteorytowe-181632445211244
 12. Szlifiera i będzie widać co to jest.
 13. Hot pixele. Montaż dryfuje z każdą kolejną fotką i po stakowaniu one układają się w łańcuszki
 14. Ciemne obszary są zupełnie pozbawiane koloru, jakby w skali szarości były. To tak dziwnie wygląda. Ja się nie czepiam, widocznie tak ma być.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.