Jump to content

WielkiAtraktor

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1124
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2312 Excellent

About WielkiAtraktor

 • Rank
  Słonecznik

Kontakt

 • Strona WWW
  https://github.com/GreatAttractor/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Używam/łem folii ND 3,8 z Makiem 127, 180 i Newtonem 150 - grzania w środku i prądów termicznych nie stwierdziłem.
 2. Tak, właściwości ma świetne - tyle że ZG musi być 1,5x większe niż efektywna apertura. Robi się ciężko i drogo...
 3. Ja mam już spore w czytaniu o nim Do samodzielnej budowy też wybrałbym ten konkretny układ. Układy o lepszych właściwościach optycznych (bardziej płaskie pole, możliwa większa światłosiła itd.), czyli z korektorami soczewkowymi, ściśniętymi zwierciadłami toroidalnymi, 3 (a nawet 4) zwierciadłami o różnych profilach robią się skomplikowane... a tu mamy tylko dwie sfery o tym samym promieniu. Kilka inspirujących obrazków, które swego czasu znalazłem: Ciekawe, na ile ażurowa i lekka może być ta centralna część, która spina wiaderko na ZG i rurę ze ZW. Jak widać, niektórzy się nie patyczkują.
 4. Jeśli dokręcisz do kamerki coś ciut większego i zapewnisz prowadzenie, wciąż będzie mobilnie I przy minimalnej obróbce parę większych obiektów wychodzi rozpoznawalnie (zob. wątek). Też mam takie miniobiektywy, muszę kiedyś złapać Pętlę Barnarda jak riklaunim.
 5. Pora na tę (albo jakąś) soczewkę z krzemionki, o której Riklaunim pisał!
 6. Poproszę jeszcze o bezpośredni link do fotki na Astrobin.
 7. Zacząłem odtwarzać utracone obrazki na Astrobin, niestety, animacja zaćmienia z 2015 gdzieś mi się zapodziała... Nagle - niespodzianka! Było zalinkowane tutaj (prosto z Astrobin) i forumowy mechanizm image proxy zapisał kopię! Dziękuję za przezorność, administratorzy.

  1. Adam_Jesion

   Adam_Jesion

   Hehe, cieszę się, że pomogło, choć to nasze proxy jest lekko kontrowersyjne. O ile mnie pamięć nie myli, to jakiś czas temu je wyłączyliśmy. Z drugiej strony zdania są podzielone, tzn. że cache i proxy to nie naruszanie praw. Chodzi o sytuację, kiedy ktoś linkuje do jakiegoś zdjęcia, a ono nam się zapisuje właśnie jako proxy. 

  2. Tayson

   Tayson

   podrzuc linka do swojego AB.

  3. WielkiAtraktor

   WielkiAtraktor

   Na głównym wciąż łyso: https://www.astrobin.com/users/GreatAttractor/

   Ale większość w podgalerii "najlepsze" już odtworzyłem: https://www.astrobin.com/users/GreatAttractor/collections/131/

 8. Akurat gram ponownie i doszedłem do tego miejsca: Szukacz jakiś mały, może 6x30. Kątówka nie wygląda znajomo.
 9. Dałoby się, ale raczej nieprędko; do Słońca mi niepotrzebne Podejrzewam, że dla najlepszego efektu trzeba by umożliwić wybór parametrów dla każdego kanału osobno. Z podejściem do DS z braku doświadczenia nie doradzę.
 10. Nie, obróbka i zapis tylko w trybie mono.
 11. Wersja 0.6.1 z małą poprawką jest dostępna pod adresem https://github.com/GreatAttractor/imppg/releases Poprawki błędów: Błędne wyniki przetwarzania wsadowego w trybie OpenGL Ulepszenia: Funkcja resetowania pozycji okna krzywej tonalnej
 12. Można temu zaradzić - riklaunim opisał swego czasu użycie soczewki z topionej krzemionki: https://rk.edu.pl/pl/topiona-krzemionka-kontra-szklo-ciag-dalszy-wenus-w-ultrafiolecie/
 13. Niestety, to głównie szum zmielony przez artefakty kompresji (choć może granulacja jakoś pośrednio się przyczyniła). Kilka zdjęć granulacji wrzucono w tym wątku: https://astropolis.pl/topic/70378-słońce/
 14. Dołożę jeszcze z Maka 180 (kamera: PGR Chameleon mono, ICX445, b. dobry seeing): Aparat z sensorem OSC (Nikon D40), refraktor 102/1000 mm, stack 7 RAWów; też coś majaczy:
 15. Pierwsze światło (filmik) z teleskopu słonecznego im. Daniela K. Inouye (DKIST): https://www.nso.edu/press-release/inouye-solar-telescope-first-light/ Jest to największy teleskop słoneczny (apertura 4 m), poprzednio korona należała do BBSO (1,6 m).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.