Jump to content

Przemo23

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  293
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,002 Excellent

About Przemo23

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Krk

Recent Profile Visitors

1,745 profile views
 1. Kilka podejść do Saturna już było i jak zwykle - łatwo nie jest. Jedynie w poniedziałek seeing był w miarę ok. Poniżej fotka z 11.06.2019. SCT9.25E, PM2,5x, ZWO ADC, ASI290MM:
 2. Ja skorzystałem z tego: https://www.n2yo.com/?s=44236 Dokładnie zgadzał się czas z moją miejscówką.
 3. Akurat jestem w UK i przed chwilą bez problemu widoczny sznur błyskających pereł nad głową - też się zdziwiłem, że taki długi
 4. Używam c9.25 z barlowem 2x od gso i jest ok. Tylko do kamery kolorowej i niskim położeniu planet przydałby Ci się korektor dyspersji atmosferycznej, np. Zwo ADC. Ja mam kamerkę 290mm i z nią przy Jowiszu uzyskuję 80fps - gain około 300-350. Że 120mc nie miałem do czynienia i nie wiem jaki tam gain da się ustawić by obraz był jeszcze akceptowalny.
 5. To jeszcze Jowisz i Io - z niedzieli 21 kwietnia:
 6. Robiłem kilka razy próby i lepiej wychodzi L (nagrany) od później wygenerowanego z poszczególnych kanałów RGB. Jak już pisałem wcześniej - jak wstrzelisz się w dobry seeing, to wystarczą 4 aviki - po jednym na kanał. Ja używam: programu Autostakkert do składania, Registax do wyostrzania i Photoshop do tzw. kosmetyki.
 7. Nagrywam 60s na każdy kanał. Po kolei L, R, G, B i znowu L, R, G, B - kilka takich sesyjek. Następnie składam na szybko i patrzę, która wyszła najlepiej. Pewnie, ze można kręcić dłuższe sesje i derotować w Winjuposie. Ja, dla mojego zestawu, przetestowałem kiedyś testy z różnej długości avikami i uważam, że 1. minutowe nagrania wychodzą najlepiej.
 8. Zimowy klasyk - M42. Faktycznie za wiele nie widać, ale jak pamiętam to było tylko 30-40 sekund ekspozycji.
 9. Moje pierwsze zdjęcia zenitem, z filmem Fuji 400, podpiętym do maka w obserwatorium UJ. Fotki odbitek - klisza gdzieś się niestety zapodziała.
 10. Wygląda jak winieta - środek jaśniejszy.
 11. Akurat największą przeszkodą w "łapaniu" u nas planet jest seeing. Zawsze nagrywam 60cio sekundowe aviki i moim zdaniem nie da się więcej z tego wyciągnąć - tak by szum nie dominował.
 12. Jowisz z soboty. Jak na miasto, seeing był znośny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.