Jump to content

Przemo23

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  297
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,035 Excellent

About Przemo23

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Krk

Recent Profile Visitors

1,901 profile views
 1. Super fotki i ekstra relacja.
 2. Z dzisiejszej nocki. W wizualu super się prezentował. Ze wszystkich avików tylko kanał R w miarę wyszedł. Sprzęt: SCT9.25E, PM2,5x, ZWO ADC, ASI290MM. Składanka RRGB:
 3. W końcu udało się zobaczyć obłoczki - pierwszy raz. Były przepiękne. Dokumentacyjne foto telefonem:
 4. Jak na niskie położenie i tak wyszło nieźle. Jest już wątek tylko w złym dziale - można scalić z tym.
 5. Jowisz po opozycji.
 6. Kilka podejść do Saturna już było i jak zwykle - łatwo nie jest. Jedynie w poniedziałek seeing był w miarę ok. Poniżej fotka z 11.06.2019. SCT9.25E, PM2,5x, ZWO ADC, ASI290MM:
 7. Ja skorzystałem z tego: https://www.n2yo.com/?s=44236 Dokładnie zgadzał się czas z moją miejscówką.
 8. Akurat jestem w UK i przed chwilą bez problemu widoczny sznur błyskających pereł nad głową - też się zdziwiłem, że taki długi
 9. Używam c9.25 z barlowem 2x od gso i jest ok. Tylko do kamery kolorowej i niskim położeniu planet przydałby Ci się korektor dyspersji atmosferycznej, np. Zwo ADC. Ja mam kamerkę 290mm i z nią przy Jowiszu uzyskuję 80fps - gain około 300-350. Że 120mc nie miałem do czynienia i nie wiem jaki tam gain da się ustawić by obraz był jeszcze akceptowalny.
 10. To jeszcze Jowisz i Io - z niedzieli 21 kwietnia:
 11. Robiłem kilka razy próby i lepiej wychodzi L (nagrany) od później wygenerowanego z poszczególnych kanałów RGB. Jak już pisałem wcześniej - jak wstrzelisz się w dobry seeing, to wystarczą 4 aviki - po jednym na kanał. Ja używam: programu Autostakkert do składania, Registax do wyostrzania i Photoshop do tzw. kosmetyki.
 12. Nagrywam 60s na każdy kanał. Po kolei L, R, G, B i znowu L, R, G, B - kilka takich sesyjek. Następnie składam na szybko i patrzę, która wyszła najlepiej. Pewnie, ze można kręcić dłuższe sesje i derotować w Winjuposie. Ja, dla mojego zestawu, przetestowałem kiedyś testy z różnej długości avikami i uważam, że 1. minutowe nagrania wychodzą najlepiej.
 13. Zimowy klasyk - M42. Faktycznie za wiele nie widać, ale jak pamiętam to było tylko 30-40 sekund ekspozycji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.