Jump to content

PQS

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutral

About PQS

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Bartąg
 • Sprzęt astronomiczny
  Newton Gso 10" Deluxe.
  Okulary:
  - Gso super view 30mm
  - es 24mm 68
  - es 14mm 82
  - es 8.8mm 82
  - es 5.5mm 62
  - baader classic ortho 6mm
  - plossle 7.5mm i 9mm

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć. Zaczynałem od podobnego teleskopu i po niecałym roku kupiłem teleskop z 10" lustrem. Można przez ten teleskop trochę poobserwować i da ci wiele frajdy ale twój budżet jest blisko teleskopu z 8" lustrem, więc polecam nie marnować pieniędzy.
 2. A to moje fotki. Ze statywu i z projekcji okularowej na Gso 10" deluxe.
 3. Sprawdź czy tulejka nie oparła się o blachę od łożyska wałeczkowego ( tego między płytami). Tuleja powinna wejść aż w otwór w drugiej płycie (dolnej). Na zdjęciu drugim przypadek gdy tuleja się oparła i wystaje.
 4. Zeszlifuj tuleję lub sprawdź drożność otworu, w którym tuleja jest obsadzona.
 5. Mam Gso 10" i jak mocniej dokręcisz to nawet przy wymianie okularów nie stracisz ustawienia teleskopu. Tak jak wspomniał kolega upewnij się iż poprawnie złożyłeś dół a w szczególności zestaw do regulacji oporu obrotu. Tam jest taka tulejka dystansowa i ktoś na tym forum lub sąsiednim miał problem bo była za długa i dokręcenie nie powodowało zwiększenia oporu (u mnie tuleja nie wystaje poza płytę).
 6. Ktoś z was miał do czynienia z tym okularem w światłosile okolo f5? https://a.aliexpress.com/_v4vcS1
 7. Post za postem w poście do nabijania postów i będzie 20.
 8. Pewnie co jakiś czas zmieniają design. Teraz czas na białe. Za rok może będą różowe. Dla ciekawych filtry dwa lata temu tak pakowali.
 9. Nie ma znaczenia jaka seria. W niebieskich es5.5-62 i es14-82. W białych es 8.8-82 i es.24-68
 10. Niebieskie kupione w teleskopy.pl ( dwa lata temu), białe na aliexpress (w ubiegłym roku).
 11. Cześć. Ja już dwa lata używam takich uchwytów (marketowe do mebli, metalowe). Podnoszę montaż z tubą i dają radę. Śruby m5, teleskop Gso 10".
 12. Zdjęcie skierowane jest na zachód i lekko na południe. Północ i wschód tez jest spoko w tym miejscu. Warto spróbować. W tym miejscu M51 pokazuje juz w 10" ramiona. Jestem właśnie po obserwacjach na działce w Sząbruku i Orion dzisiaj mimo mrozu dał czadu. Pozdrawiam
 13. Tu obserwowałem i jest spoko. Miejscówka w okolicy jeziora Gim ma minus w postaci tego, że trzeba zaparkować przy drodze i na polanie ustawić sprzęt. Mostek przy Łynie to przeważnie wykoszona łączka i infrastuktura w postaci ławek i stołu.
 14. Witam. Obserwuję w miejscowosci Sząbruk pod Olsztynem, mam działkę z całkiem fajnym niebem południowym. Czasem jeżdżę w okolicę miejscowości Ząbie za Butrynami, jest tam fajna miejscówka przy mostku na Łynie.
 15. Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum chociaż przeglądam posty od jakiś trzech lat czyli od zakupu mojego pierwszego poważnego teleskopu. Zacząłem przegląd nocnego nieba od newtona sky watcher 130/900. Od dwóch lat obserwuję niebo newtonem Gso 10" na dobsonie. Teraz czas na przeskok do 14". Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.