Skocz do zawartości

Miszuda

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  279
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

179 Good

O Miszuda

 • Tytuł
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Śląsk, Piekary Śląskie
 • Sprzęt astronomiczny
  TS APO 65Q, HEQ 5 SynScan, DMK21AU04, Canon 450D

Ostatnie wizyty

714 wyświetleń profilu
 1. Czy ilościowo, tego Ci nie powiem teraz. W każdym bądź razie równanie fali wyraża się przez cos kąta rozchodzenia się drgań, więc wynik jak najbardziej będzie tu również oparty na tej funkcji. Co do samej kwantówki, wydaje mi się że wchodzi tylko w samą ideę wyjaśnienia zjawiska, nie w makroskopowy opis obserwabli.
 2. Dlaczego do kosza? Klasycznie wlasnie tak to wyglada.
 3. A gdzie tak napisałem??? Cytuję "Co więcej, przy filtrach polaryzacyjnych wcale nie jest tak, że fotony są blokowane. To ich prawdopodobieństwo przejścia (ich funkcja falowa) maleje" i "Nie ma magicznej bariery, która odbija fotony. Filtr wygasza funkcję falową" gdzie tu widzisz sprzeczność?
 4. Nie. Nie ma magicznej bariery, która odbija fotony. Filtr wygasza funkcję falową. W dalszej części filmu jest to wytłumaczone.
 5. Pamiętajmy, że światło podlega regułom kwantowym. Nic co powinno w rzeczywistym świecie być oczywiste w świecie kwantów takie nie jest. Co więcej, przy filtrach polaryzacyjnych wcale nie jest tak, że fotony są blokowane. To ich prawdopodobieństwo przejścia (ich funkcja falowa) maleje.
 6. M51 z przyległościami

  Astrofotografia to też dział astronomii. Czyli wyciąganie maksimum informacji ze zdjęcia. To, czym tu zajmuje się Wessel i inni to astrofotografia estetyczna, z tą naukową mająca raczej mało wspólnego
 7. IRAS 23397+5839 (typ: Mira) - potrzebne obserwacje!

  Chodziło mi raczej o zdalne obserwatoria umożliwiające samodzielne wykonanie obserwacji. Wkład amatorów w dzisiejszą astronomię jest oczywisty, a Ty Gabriel jesteś tego dobrym przykładem.
 8. Hej, Czy ktoś z Was instalował jakiekolwiek astro akcje na Photoshopie na Macu? Pytanie moje brzmi: jak?
 9. IRAS 23397+5839 (typ: Mira) - potrzebne obserwacje!

  W takim razie skłądajcie projekty na większe teleskopy. Pojedyncze godziny są zawsze w zasięgu. A będziecie mieli to zrobione porządnie. Co do detekcji lustrzanką, nie pamiętam, ale nie wykluczam. Dziś tak szybko postępuje rozwój, że kto wie...
 10. IRAS 23397+5839 (typ: Mira) - potrzebne obserwacje!

  Co to za technika? Nie ma żadnej możliwości odsiania sygnału z FS do V. Co więcej, natężenie różnych fal różni się od kierunku i odjęcie stałego współczynnika i to w dodatku nie dokładnie wyznaczonego w żaden sposób nie będzie miearodajne!
 11. IRAS 23397+5839 (typ: Mira) - potrzebne obserwacje!

  Coś mi tu nie pasuje. Chcecie określić jasność w V i proponujesz naświetlanie full spectrum???
 12. I ja się nie zgodzę. Dziś, mimo popularności programowania każdego tematu nadal nikt nie zapewnia nam gotowych narzędzi do wykorzystania w pracy. Tak na prawdę standardowy dzień astronoma zaczyna i kończy się na programowaniu. Oczywiście nie tylko, bo program gotowy już wykonuje za nas gro roboty a jednak wyniki się same nie opiszą i nie opublikują. A szkoda
 13. Niestety w ten weekend nie mogę...
 14. Tak w razie przyszłorocznych warsztatów, to gdzie można się zgłaszać?
×