Jump to content

Miszuda

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  459
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

301 Good

About Miszuda

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Śląsk, Piekary Śląskie
 • Sprzęt astronomiczny
  TS APO 65Q, HEQ 5 SynScan, DMK21AU04, Canon 450D

Recent Profile Visitors

2,167 profile views
 1. Bezdyskusyjnie Astronarium jako topowy Polski program. Największy jego atut to to, ze jest tworzony przez zawodowców z doświadczeniem dydaktycznym- to sie przekłada na jego jakosc.
 2. Mega idiotyczny przykład... Nie rozumiem, po co takie komentarze- ani nic nie wnoszą, a szkodzą pytającemu... Równie dobrze, bez wchodzenia w szczegóły i w zrozumienie można powiedzieć, że skoro gdzieś jest 0K, to nie znaczy, że -3K nie są możliwe... @Behlur_Olderys jak zawsze w formie
 3. To wcale nie tak źle. Zależy na czym nam zależy - jeśli na dobrej fotometrii to eliminujemy prześwietlenie jasnych obiektów w polu. Ciemny teleskop, głębowa studnia i jestemy w raju. Jednego nie rozumiem. W astronomii obserwacyjnej od dawna lekko rozogniskowuje się obraz by ukryć wady optyki oraz by lepiej dopasować PSF gwiazdy. Jaką więc przewagę ma ten dyfuzer? A szulfadki na filtry? W tym nic akurat dziwnego. Widziałeś obrazy z sondy TESS?
 4. Czy nikt nie pamięta, że wysyłanie rakiet z naszej szerokości geograficznej jest bardzo nie efektywne? Wiadomo, że satelity meteo czy inne, pomniejsze można, ale nie przesadzajmy z tymi ludźmi.
 5. Kurcze, pamiętam jak kilka lat temu te kamerki chodziły używane za 500 zł, a teraz to aż nie chce mi się mojej wystawiać...
 6. Małej ilości luminancji to Ci zarzucić nie można A skąd robione? Z Twojej stałej miejscówki? Bo niebo chyba nie było idealne. Btw, flaty robiłeś?
 7. Czy widzę się z kimś we Wrocławiu na KSAKN pod koniec pażdziernika? Będzie dobra okazja, żeby się poznać przy piwie :) @LibMar?

  1. Show previous comments  2 more
  2. LibMar

   LibMar

   W piątek to mam zajęcia do 18:00, a przed 21:00 mam wyjazd do Wrocławia

  3. MateuszW

   MateuszW

   Ja będę raczej na całość :)

  4. Miszuda
 8. Piotrze, ten detal tam jest, wystarczy go troszkę podbić histogramem i wychodzi bez sztucznego zaszumienia
 9. Jest ok, aczkolwiek wydaje mi się, że nie tak szybko jak przed wystąpieniem błędu. Ktoś sprawdzał ostatnio odpowiedzi serwera?
 10. Oczywiście, zdarzają się takie przypadki. Dlatego apeluję, wybierajcie mało popularne kierunki. Kiedy studentów na roku jest 10, a nie 200 to zupełnie inaczej pracownicy do nich podchodzą. Ba, czasem sami ich angażują w różne ciekawe projekty. Wtedy nie jest się jednym z numerków, które przyjdą i odejdą bez szczególnego odzewu. Wtedy każdy pracownik zna takiego studenta z nazwiska, wie czym się interesuje i czym zajmuje. Na prawdę jest zupełnie inaczej.
 11. Ja od zlotu wiosennego zdania nie zmieniłem także również 110% poparcia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.