Jump to content

Miszuda

Społeczność Astropolis
 • Posts

  467
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Śląsk, Piekary Śląskie
 • Sprzęt astronomiczny
  TS APO 65Q, HEQ 5 SynScan, DMK21AU04, Canon 450D

Recent Profile Visitors

2912 profile views

Miszuda's Achievements

306

Reputation

 1. Jak w temacie. Koło w stanie bardzo dobrym, używane sporadycznie. 5 slotów na oprawione filtry 2" Cena 350 zł. Wysyłka po mojej stronie.
 2. Jak w temacie. Okular w stanie idealnym. Cena 300 zł do negocjacji + koszty wysyłki.
 3. Jak w temacie. Filtr w stanie idealnym, wykorzystany parę razy. Oryginalne pudełko w zestawie. Cena 200 zł + wysyłka
 4. Jak w temacie. Filtr używany sporadycznie, większość czasu w kole filtrowym. Zdjęcia podeślę wieczorem. Cena 600 zł do negocjacji.
 5. Tu, dla przykładu widać, że galaktyki mają wyraźną strukturę, prócz tej centralnej: https://images.app.goo.gl/VoEH4wvDPFyaSPWH8 Taka ich natura, że występują jako „chmura”.
 6. W dalekich galaktykach nie jesteśmy w stanie odróżnić pojedynczych gwiazd, jak np w M31. Stąd struktura takich obiektów jaki nam się jako właśnie plama, bez wyraźnych szczegółów. Nie mniej nie prawdą jest, że brakuje nam rozdzielczości w zdjęciach takich obiektów.
 7. Nie. Galaktyki eliptyczne to najprawdopodobniej efekt kolizji dwóch lub większej ilości galaktyk. Rozdzielczość oczywiście może mieć tu znaczenie- ale tylko przy teleskopach amatorskich. Przy takim HST rozdzielczość w tym kontekście nie ma absolutnie żadnego znaczenia.
 8. Bezdyskusyjnie Astronarium jako topowy Polski program. Największy jego atut to to, ze jest tworzony przez zawodowców z doświadczeniem dydaktycznym- to sie przekłada na jego jakosc.
 9. Mega idiotyczny przykład... Nie rozumiem, po co takie komentarze- ani nic nie wnoszą, a szkodzą pytającemu... Równie dobrze, bez wchodzenia w szczegóły i w zrozumienie można powiedzieć, że skoro gdzieś jest 0K, to nie znaczy, że -3K nie są możliwe... @Behlur_Olderys jak zawsze w formie
 10. To wcale nie tak źle. Zależy na czym nam zależy - jeśli na dobrej fotometrii to eliminujemy prześwietlenie jasnych obiektów w polu. Ciemny teleskop, głębowa studnia i jestemy w raju. Jednego nie rozumiem. W astronomii obserwacyjnej od dawna lekko rozogniskowuje się obraz by ukryć wady optyki oraz by lepiej dopasować PSF gwiazdy. Jaką więc przewagę ma ten dyfuzer? A szulfadki na filtry? W tym nic akurat dziwnego. Widziałeś obrazy z sondy TESS?
 11. Czy nikt nie pamięta, że wysyłanie rakiet z naszej szerokości geograficznej jest bardzo nie efektywne? Wiadomo, że satelity meteo czy inne, pomniejsze można, ale nie przesadzajmy z tymi ludźmi.
 12. Kurcze, pamiętam jak kilka lat temu te kamerki chodziły używane za 500 zł, a teraz to aż nie chce mi się mojej wystawiać...
 13. Małej ilości luminancji to Ci zarzucić nie można A skąd robione? Z Twojej stałej miejscówki? Bo niebo chyba nie było idealne. Btw, flaty robiłeś?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.