Jump to content

Radek Grochowski

Moderator
 • Posts

  4299
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Radek Grochowski last won the day on July 3 2020

Radek Grochowski had the most liked content!

Retained

 • Member Tittle
  Astropolis.pl

Kontakt

 • Strona WWW
  http://
 • Facebook / Messenger
  5706362

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Świdnica
 • Zainteresowania
  Astronomia a jakże, fotografia, ptaki, podróże dalekie i bliskie, książki, dobra muza w ogólności, bob dylan w szczególności :)
 • Sprzęt astronomiczny
  różne graty

Recent Profile Visitors

5032 profile views

Radek Grochowski's Achievements

3.2k

Reputation

 1. Widziany przez mojego kolegę na spacerze na zachód od Wrocławia o godzinie 19:19 +/-1 min, czyli w momencie zachodu Słońca. Azymut ok. 350st, przelot z góry na dół z ok. 50° na ok. 30°. Jasnożółty, pod koniec zielonkawy i iskrzący. Musiał być cholernie jasny.
 2. Niesamowite jak szybko spada jej jasność. Pół godziny temu oceniłem ją na zaledwie 7.9 mag, czyli w ciągu doby osłabła ok. 4-krotnie.
 3. Jestem na Krecie i mam ciemne, czyste niebo. Przed chwilą oceniłem jasność nowej na 6.3 mag.
 4. To nie do końca prawda. Wracałem z Fredem Espenakiem z zaćmienia na Wyspach Owczych w 2015 tym samym statkiem i byłem na jego wykładzie. Dlatego na 100% wiem, że tego akurat zaćmienia nie widział (tak jak ja i większość obserwatorów). Wliczając to pechowe zaćmienie i obrączkę w Hiszpanii widziałem do tej pory osiem, ostatnie w USA w 2017. Zeszłoroczne, długo planowane zaćmienie w Chile nie wyszło przez covid. Następne wstępnie planuję w Australii w 2023.
 5. Dzisiejszy APOD to jakaś estetyczna masakra. Czy tam modem jest nastolatek nadużywający dopalaczy?

  1. Show previous comments  6 more
  2. knowak

   knowak

   Jako wizualizacja -- bardzo czytelne.

  3. Herbert West

   Herbert West

   Jak wyżej napisał @Behlur_Olderys. Wszelkie Instagramy, Reddity i tym podobne portale służą w 99% do zbierania lajków i pochwał, to żadne zaskoczenie. Po lajki tam można się udawać, ale po konkretne uwagi i na dyskusje technczne- tutaj.

  4. Astrobonq

   Astrobonq

   Rzeczywiście niezły shock wave :D Tak to chyba teraz działa, że im większy kontrast, saturacja i inne fajerwerki tym więcej osób kliknie w zdjęcie (albo i to nawet nie - dajemy lajka i idziemy dalej). Ludzie oglądają wszystko na małych ekranikach telefonów i przy obecnym potopie kolorowych obrazków jakoś trzeba się przebić..

 6. Nie, szum na APSC będzie większy z powodu mniejszego rozmiaru piksela, czyli większego ich zagęszczenia na jednostkę powierzchni.
 7. Prawie jak papuga, czyli bliskie spotkanie z krzyżodziobem świerkowym w Sudetach.
 8. Nareszcie przestali barwić zdjęcia na buro i widać niebieskie niebo na Marsie.
 9. Pyły znad Sahary dzisiaj rano.

  500_4348.jpg

  500_4350.jpg

  1. Show previous comments  1 more
  2. szuu
  3. piotrkusiu

   piotrkusiu

   Sporo tego na tatrzańskich szczytach z poprzedniej dostawy - ładna, zółta warstwa się zrobiła.

  4. szuu

   szuu

   o, teraz widzę że prognoza jest fascynujaca! :o

 10. Byłem też dokładnie w południe :) Gołym okiem Rudaw nie było widać, ledwie majaczyły w obiektywie, zwłaszcza że wiatr wyciskał łzy z oczu. Ale na powiększeniu widać szczegóły takie jak granice między lasem a śniegiem. To dopiero moja druga obserwacja Rudaw z Karkonoszy.
 11. Wczorajszy widok na Rudawy z Wielkiego Szyszaka. Do Klinowca i Fichtelbergu 188km.
 12. Świetna robota. Ja bym może odpuścił na Twoim miejscu Głowę Czarownicy, żeby złapać całą Pętlę Barnarda, ale to szczegół.
 13. Tak, byłem kiedyś. Generalnie całe Sudety mam schodzone po wielokroć.
 14. Dzisiaj pojechaliśmy z żoną 70 km na zachód. Po drodze były ciemne, ponure chmury i mgła, ale za Przełęczą Kowarską okazało się, że cała Kotlina Jeleniogórska jest niemal czysta, a przejrzystość powietrza doskonała. Dzięki temu udało mi się dopiąć mój trzydniowy tryptyk górsko-planetarny ;) Na ostatnim zdjęciu po prawej widać schronisko Dom Śląski, a na Śnieżce oprócz industrialu kilku turystów z czołówkami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.