Jump to content

Maro21

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,248
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Maro21 last won the day on April 22 2019

Maro21 had the most liked content!

Community Reputation

1,340 Excellent

About Maro21

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 05/05/1975

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław
 • Sprzęt astronomiczny
  sct8,80/400,60/300 ts65Q , canon 100,1000,450 mod , eq-6 http://www.astrobin.com/users/maro21/
  https://www.facebook.com/mareksmi/

Recent Profile Visitors

5,085 profile views
 1. Odpowiedź jest banalna ,nie istnieje bezpieczny sposób dla zdrowia , aby zminimalizować skutki braku snu,. Raz na jakiś czas można sobie skrócić odpoczynek najprawdopodobniej bez zauważalnych skutków negatywnych , ale przeciąganie okresów bez snu( zarówno chodzi o jakość jak i czas) to już inna sprawa . I nie ma się co silić na wymyślanie hipotez, bo jeszcze ktoś uwierzy ,że jabłko więcej , pół litra wody , dwie witaminy c zabezpieczą go przed konsekwencjami . Medycyna opiera się na zasadach Evidence Based i pojedyncze doniesienia z pojedynczych ośrodków mają małą siłę dowodową . Jestem zdecydowanym przeciwnikiem "internetowej medycyny" , bo najczęściej prowadzi to do nieporozumień , a czasami do nieszczęścia . Długo nie trzeba było czekać , aby pojawiły się sugestie ,że to może być nowotwór . Chcecie to twórzcie nowe byty , ale dla mnie to taka sama twórczość jaka jest zawarta w podforum pseudonauka .
 2. podlinkowałeś artykuły opisujące zawartość toksyn egzogennych i metali ciężkich w pocie( a to nie są metabolity azotowe) . Moglibyśmy zacząć od początku ,to znaczy jak powstaje pot , ale to nie to forum . Mylisz skutek z przyczyną . Równie dobrze można powiedzieć ,że wizyta u fryzjera też jest detoksykacją , bo wiele toksyn odkłada się we włosach . W obliczu współczesnej wiedzy nie można obecnie przeforsować twierdzenia ,iż ma to istotne znaczenie w procesie usuwania substancji szkodliwych , zwłaszcza w stanie niewydolności narządowej . A jeżeli chodzi o saunę to w istocie istnieją badania opisujące redukcję śmiertelności w chorobach sercowo-naczyniowych oraz płuc , ale przyczyna tego stanu jest dużo bardziej złożona .
 3. zawartość metabolitów azotowych w pocie jest pomijalna w procesie ich wydalania przez organizm .
 4. a co to jest niewydolność detoksykacji , czy to jest jakaś choroba nerek i watroby ? ? I poproszę, jeżeli to możliwe ofc o źródła opisujące funkcję potu w procesie oczyszczania.
 5. Choroba niedokrwienna serca ma wiele przyczyn i na pewno brak snu nie sprzyja zdrowiu . Główną przyczyną jest brak ruchu , dieta , palenie tytoniu przyczyny genetyczne oraz generalnie niehigieniczny tryb życia a w wyniku tego wszystkiego miażdżyca naczyń wieńcowych . Można dostać zawału mając " zdrowe serce" , ale to już jest kazuistyka np dławica Prinzmetala , zespół takotsubo . Nie poumieracie , bo dwa razy w miesiącu posiedzicie do 3 rano , poumieracie ,bo ponad 50% z Was ma nadwagę i nie ćwiczy regularnie . W\racając do bólu głowy to jest to objaw i dopiero jego charakterystyka może zasugerować przyczynę . Obawiam się ,że jest większa szansa na zgon z powodu pękniętego tętniaka mózgowego niźli guza mózgu ( do 2% wszystkich nowotworów)
 6. Idea piękna , gratuluje zapału . Mam pytanie jak zabezpieczony jest dach przed zdmuchnięciem przez wiatr?
 7. Maro21

  M42

  Optimum, czyli unity gain np. dla 178 to gain 0, a dla 1600 to 139, zatem nie ma ma uniwersalnej wartości dla cmosa.
 8. Fajnie ,że focisz .Trzeba zdobywać jak najwięcej doświadczeń w polu . Niestety trochę się pojechało gwiazdkom , pewnie na 60-90 s byłoby ok
 9. To już 24 raz ( jeżeli się nie pomyliłem) , gratulacje
 10. Słowackie obserwatoria tatrzańskie http://www.ta3.sk/l3.php?p3=spo

  1. Show previous comments  1 more
  2. Maro21

   Maro21

   A tu chmury. 

  3. piotrkusiu

   piotrkusiu

   1,3m to niezła apertura. Ciekawe dlaczego nie mamy Narodowego Obserwatorium im. ....

  4. Maro21

   Maro21

   Ale mamy Zenka. 

 11. https://www.astrobin.com/1493/?page=2&nc=collection to jest być może robione zwykłym canonem
 12. rozumiem ,że ogoliłeś ząbki od klamki blokady ? Poxipol załatwia sprawę na lata . Jeżeli chodzi o badziewność klinu , to dokupiłem az3 i po sprawie , może nie jest idealnie , ale jest dużo sztywniej , ale mniej mobilnie .
 13. też to zepsułem, skleiłem na sztywno i po problemie
 14. jest jeden trik znany od dawna i jest to filtr halfa
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.