Jump to content

BlackBourn

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Neutral

1 Follower

About BlackBourn

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 08/08/2002

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Poznań
 • Zainteresowania
  Astronomia, Elektronika
 • Sprzęt astronomiczny
  Obecnie:
  Mak 127/1500
  - Soczewka Barlow x2 kitowa
  - Soczewka Barlow GSO 2,5x
  - Bressler Plössl 15 mm 1,25"

Recent Profile Visitors

818 profile views
 1. pomógłbyś mi wybrać sprzęt? 

 2. Witam, pomogę nieodpłatnie przy pierwszych krokach ze swoim sprzętem, kilku osobą pomogłem i chętnie pomogę nowym A co to za pomoc? A no taka że pogadam przez skype/messengera, pokażesz mi swój sprzęt a ja ci powiem co i jak i jak to ugryźć. Moja wiedza póki co pozwoli mi pomóc osobą z: 1. Montażami paralaktycznymi - Obsługa - Instalacja akcesoriów typu lunetka polarna, napęd - Cała procedura ustawienia na gwiazdę polarną - Demontaż poszczególnych elementów i podstawowa konserwacja(Np likwidacja luzów oraz smarowanie). 2. Teleskopami Newtona, Makustova, SCT i kilkoma jeszcze - Obsługa teleskopu - Kolimacja - Dobór peryferiów 3. Zaczynającym w astrografii - Przedstawię opcje sprzętu w astrografii - Zapoznam z podstawami obsługi dowolnego aparatu w celu wykonywania swojego pierwszego astrofoto! - Pomogę z doborem programów do przechwytywania obrazu w wypadku kamerki astrograficznej lub przedstawię opcje dla lustrzanki - Pomogę postawić pierwsze kroki w programach do astrografii(Registax, sequator, autostakkertm sharpcap, RawTherapee) No i jeszcze więcej, w razie jakbym czegoś nie wiedział chętnie nauczę się z tobą tego
 3. Napęd kupiony, czekam na propozycje kamerki i dodaję że poszukuję lunetki biegunowej do eq 3-2 oraz szukacza z krzyżem ze stopką!
 4. Jak coś zostało to biorę jedną sztuke.
 5. Kupię: Kamerkę CMOS do 1000, zł Napęd jednoosiowy do montaży EQ3-2 Lunetka Biegunowa do EQ 3-2 Szukacza z krzyżem ze stopką Propozycje nieco droższo cenowo przemyślę:)
 6. A może zadziałać coś z tymi lg i lw z osobami które badają niebo a są ograniczone finansowo? Mamy na forum kilka takich astronaukowych gagatków
 7. Podpinam się pod temat, ostatnio zagubiłem śrubę blokującą tylnią płytę w maku 127, śrubka wypadła i zrobiła hyc za balkon(Dziad był taki skoczny że odbił się od posadzki na balkonie, od mojej nogi a następnie uderzył w trójnóg stalowy i wpadł w szczelinę między balustradą a posadzką) I teraz muszę wykombinować nową, jakieś pomysły?
 8. Witam, tak jak w tytule, czy w wykorzystaniu do astrografii planetarnej oraz okazjonalnie do DSO zobaczę różnicę?
 9. Doświadczyłem tego używając orbitrona, nie zaktualizowane pliki tle przez 10 lat powodowały to że kompletnie nic się nie zgadzało. Tle którego nie aktualizowałem dwa tygodnie powodował różnicę w miejscu przelotu, czasu przelotu. Także tle nawet z tygodniowym odstępem spowodowuje różnicę rzędu paru sekund. W wypadku takich precyzyjnych zajęć jak fotografowanie przelotów na tarczy polecam zaktualizować dane godzinę przed by nie ulec zaskoczeniu. Nie wiem jak z stellarium ale polecam też uważać. Obstawiam że ten tranzyt w listopadzie może mieć nawet parę minut różnicy. A i im więcej zmiennych typu: ruch obrotowy ziemi, ruch obiegowy księżyca, ruch orbitalny danego obiektu tym bardziej te dane będą się różnić w czasie. Ps pliki tle czyli to z czego na ogół korzystają wszelakie strony, portale, programy nie biorą pod uwagę korekt wysokości, wyhamowań przez gazy i innych czynników, tylko same wyidealizowane ograniczone obliczeniowo dane.
 10. Jasne! Nie musimy mówić o substancjach nielegalnych, mamy przecież kofeinę, nikotynę, alkohol i pełno leków które mogą wpływać na prace oczu i to mnie właśnie ciekawi
 11. Witam!, przeglądając różne zagraniczne sklepy astronomiczne wkurzał mnie fakt że musiałem non stop kopiować ceny do przelicznika walut więc poszukałem czegoś co zrobi to za mnie i znalazłem. Zasada działania: Program znajduje tekst gdzie znajduje się liczba oraz symbol waluty/kod waluty i zamienia nam ten tekst na przeliczoną wybraną walutę. https://chrome.google.com/webstore/detail/chrome-currency-converter/anbfhidldjknonaihbalghlebaijealk Polecam ułatwia życie! Niestety tylko do Google Chrome.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.