Jump to content

mario_b

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

About mario_b

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 11/16/1974

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A ja chciałbym podpytać, bo jestem na kupnie tego montażu, jak wygląda używanie z CEM25 takiej płyty do montażu jak w wątku poniżej: Czy płyta o wymiarach 15x30cm będzie stanowić problem? Czy będzie jakoś ograniczać użytkowość montażu? Czy trzeba na coś uważać, na coś zwracać uwagę w czasie stosowania takiej płyty?
 2. Tak mi się wydaje, że troszkę dalej poszło jak je lekko poluzowałem. Tam widać jest jeszcze troszkę miejsca w prowadnicach dla tych białych plastikowych tulejek. Ale, może mi się tylko wydawało. Mnie to wystarczyło na dwóch SY135. Nie wiem też, czy używam prawidłowych określeń "prowadnice, tulejki i inne"
 3. Udało mi się bezinwazyjnie/bez jakiegoś większego rozbierania zmienić trochę tę pozycję. Jest dalej niż oferował producent. Trzeba zdjąć tę karbowaną gumę z pierścienia ostrość podobnie jak na filmie: Po zdjęciu gumy, wykręcić trzy śrubki: Wtedy ten plastikowy pierścień, na którym trzyma się guma można troszkę zsunąć. Następnie, poluzować i zmienić pozycję tego metalowego ogranicznika: Efekt, to w zależności od miejsca skręcenia plastikowego pierścienia (poluzowany po zdjęciu gumy): Ja jeszcze poluzowałem lekko po trzy śrubki, które znajdujemy w zaznaczonych otworach 1 i 2, kręcąc luźnym plastikowym pierścieniem. Dokręciłem je później, tak jak były skręcone na początku. np. tu jest śrubka: Czy to wystarczy? Można spróbować. pozdrawiam mariusz
 4. Tu Iso podałeś. Fajny ten Canon. To crop, czy faktycznie RedCat kryje FF? A z tego Optolonga L-pro jesteś zadowolony?
 5. Cześć. Przymierzam się do zakupu tego szkła. Podpięty będzie pod niego Canon, (a przez przejściówkę do Canona również FujiFilm ) Kończy się ten refraktor gwintem 48, na który nakręcam adapter do Canona. Wydaje mi się, że dość ważne jest zachowanie odpowiedniej, czy raczej właściwej odległości do matrycy. Czy dobrze myślę? Na stronie producenta jest jakiś zwymiarowany rysunek, na którym widać, że matryca/płaszczyzna filmu powinna być w odległości 59,7mm od końca, czy to jest właściwa odległość, czy maksymalna? Czy może być mniej? Odległość od bagnetu w Canonie od matrycy to 44mm, T mount/ring 48 na C EOS od TS Optics ma długość 10,8mm. Jeśli ją zastosuję to odległość matrycy od końca RedCata wynosić będzie 54,8mm, czyli 4,9mm mniej niż na rysunku. Czy to będzie działać? Wydaje mi się, że ostatnim (najbliżej matrycy) elementem optyki jest flattener?, to jest chyba element nieruchomy?, niebiorący udziału w ogniskowaniu na jakąś odległość, np. nieskończoność? Czy muszę zachować dokładnie te 59,7mm(koniec szkła-matryca), czy róenie dobrze może być mniej? Np. te 54,8mm z ringiem od TS? WO ma w swojej ofercie przejściówki T 48 na bagnety kilku producentów, również Canona. Nie znalazłem jednak wymiarów takiego ringa od WO. Piszą tylko, że jest "super high precision". Pozdrawiam mariusz
 6. Na filmie to wygląda na mega proste! Dziękuję!
 7. Tak to wygląda, niewiele brakuje, ale jednak brakuje...:
 8. Oni zastosowali jakiś filtr typu właśnie Baadera. Jestem o tym przekonany, że ich modyfikacja nie polega tylko na usunięciu oryginalnie zamontowanego filtra przed matrycą. Filtr, który zastosowali może być troszkę innej grubości. Problemem jest to, że systemowe szkło jeszcze ostrzy na nieskończoność...a Samyang już nie. Chyba spróbuję do nich napisać.
 9. Cześć. Zmodyfikowano mi aparat, jednak po tej modyfikacji utraciłem możliwość ustawienia ostrości na gwiazdy. Dotyczy to Samyanga 135, nie ma możliwości dojechać pierścieniem ostrości do odpowiedniego położenia. Mam teraz lekki FF z tym szkłem. Zastanawiałem się czy składać w serwisie reklamację, nie wiem jednak czy byłaby ona zasadna. Dlatego, że nie ma problemu z ustawieniem ostrości na gwiazdy tym samym aparatem i drugim moim szkle, w pochodzącym z systemu obiektywie 90 2.0: Po modyfikacji: Fuji X-T10+Samyang=brak możliwości ustawienia ostrości na gwiazdy Fuji X-T10+Fujinon 90 2.0= można wyostrzyć na gwiazdy, nawet jest jeszcze troszkę miejsca, żeby zrobić BF. Przed modyfikacją nie było problemu. Na drugim niemodyfikowanym X-T10 nie ma problemu. Cyt. ze strony serwisu, jeden z powodów dla których wysłałem im aparat: "Focus Warning: Because of the complexity and requirement for specialized precision equipment, advanced training and experience, we do not provide any information regarding focus calibration whatsoever. The mere act of removing the sensor from within the camera could potentially ruin the original factory calibration and render your camera completely incapable of achieving proper focus. If this happens we will be unable to help you and even the manufacturer may refuse to service your camera. This is very serious stuff folks. Focus and dust are in fact the most difficult parts of the conversion process. We highly recommend you send your camera in for conversion instead of attempting to do this yourself." Znacie jakieś serwisy w Polsce, które mogą mi dobrze wyjustować tego Samyanga? Druga sprawa, zastanawiam się na jakimś 200mm od Canona, myślałem nad 70-200 II, trochę będzie niefajnie, jeśli okaże się, że też nie będę mógł ustawić właściwej ostrości...ze względu chociażby na cenę.
 10. Taką też wiedzę posiadałem. Jednak, Mabula napisał na czwartej stronie, ledwie kilka dni temu: "These cmos sensors like the asi1600 really make bad bias frames if you use the shortest exposure time possible, as you know, therefore, to get proper results you need to make bias frames with slightly longer exposure times (0,1 second-0,5 seconds) to get proper bias signal in your bias frames. " W tym wątku: https://www.astropixelprocessor.com/community/tutorials-workflows/astronomical-data-calibration-priciples-must-read/ I tak się zastanawiam nad tym czasem otwarcia migawki dla Biasów.
 11. Cześć. Chciałbym podpytać, jak robisz Biasy? Najkrótszy dostępny w aparacie czas otwarcia migawki 1/4000s, 1/8000s, czy jednak dłuższe czasy, np. 0,1s?
 12. Flaty zrobiłem. Po 50 klatek do każdej fotki. Ale pewnie coś skopałem. Były więc flaty i darkflaty (w takiej samej ilości co flaty).
 13. Taki Orion był ostatni: Zdaję sobie sprawę, że kwestia obróbki wymaga ogromnego treningu. Jest to dopiero moja druga w życiu "sesja". I drugie zdjęcie z tej samej "sesji". Mój drugi X-T10 i inne szkło:
 14. No to wysłałem wczoraj. Pocztą Polską nie dałem rady...odwiedziłem 4 Urzędy Celne w Szczecinie, Agencję Celną...zajęło mi to prawie 5 godzin...i wylądowałem na koniec w DHL. DHL ma do swoich przesyłek międzynarodowych własną Agencję Celną, zlokalizowaną w tym samym miejscu, gdzie nadaje się przesyłki. Uszlachetnianie bierne rozpoczęte, cała masa papierów do wypełnienia. Wypełniałem to z pracownikiem z DHLowej Agencji Celnej. Mam nadzieję, że dobrze wszystko będzie. Koszt? Taniej niż Poczta Polska + Agencja Celna do przeprowadzenia uszlachetniania biernego. Termin doręczenia? PP powyżej 6 dni, DHL szacuje dostarczenie do końca jutrzejszego dnia... Ciekawy jestem co z tego wyjdzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.