Jump to content

mario_b

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

About mario_b

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 11/16/1974

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak. Dobrze rozumiesz. Aż ją wypychał. Zebrałem delikatnie papierem ściernym cieniutką warstwę i już chyba jest dobrze w każdym razie, już nie napiera i nie wypycha. Pasek dalej napięty
 2. Sprawdziłem, rzeczywiście pasek w osi DEC był bardzo luźny. Śruby nie są pozrywane. Odciągnąłem silnik, pasek się naciągnął, już nie ma luzu. Elegancko. Ale jest inny problem, z którym będę walczył jutro. Wszystko jest bowiem ok. do czasu aż zakładam tą plastikową osłonę. Kiedy odciągam ślimaka, tym plastikowym pokrętłem, silnik aż wypycha tę tylną ściankę obudowy, która z kolei wpycha go do środka. I nawet jeśli teraz pasek jest bez luzu, to ta osłona może ten luz przywrócić.
 3. Tego iPolara masz zmontowanego od strony przeciwwagi, za pomocą tego dodatkowego adaptera, czy od strony okularu lunetki biegunowej? Od strony lunetki to adapter jest niepotrzebny, iPolar jest jakoś zamocowany w osi RA, zdaje się bez adaptera, dobrze myślę?
 4. Czy taki iPolar będzie działał z Asiair? Czy trzeba kamery od ZWO? Korzystasz z tej wersji Beta, do ustawiania na Polarną?
 5. Wiem. I muszę się jej nauczyć, umieć tak właśnie ustawić montaż na biegun.
 6. Fajne są obydwa te urządzenia. Ten iPolar może być montowany albo z przodu albo z tyłu. Do obydwu rozwiązań potrzebny jest zdaje się jakiś lapek. I to z Windą. Bardzo by mi pasowało coś takiego co można by kontrolować na urządzeniu mobilnym, typu telefon lub iPad/tablet.
 7. Bawiłem się tym wczoraj, przełączałem te funkcje, zawsze jednak wracałem do gui mask. Super. Dziękuję za spory kawałek nowej wiedzy!
 8. Tak, była sidereal. Na ostatnich kilku jak już byłem umęczony tym wszystkim, pomyślałem a kij, spróbuję tego Kinga. Ale oczywiście nie pomogło Od początku jednak był Sidereal. Na czym polega złapanie ostrości dzięki pomiarowi? Jak to się robi?
 9. Zazdroszczę! I tu i tu były następujące: 0,50 dla obydwu osi i w obydwu urządzeniach.
 10. A mogę spytać jakiego T Ringa M48 na Canon używasz? Gdzie go kupiłeś? Pytam, bo mój jest niestety o grubość włosa głębszy w stronę komory lustra i przez to nie można tej przejściówki podpiąć do body z włożonym Idasem. Z np. SY 135 nie ma żadnych problemów. Bagnet jest idealnie płaski i szkło wręca się bez problemów z Idasem w komorze lustra. Taka kolejna lipa, tym razem z T Ringiem M48 na Canon.
 11. To chyba jest na SW SA? Ta modyfikacja to też usunięcie filtra? A ten Idas to Clip filter? Czy wkręcasz go w RedCata?
 12. Ok. mi pozostaje starać się kadrować bez tak jasnych gwiazd z brzegu kadru. przynajmniej na razie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.