Jump to content

mario_b

Społeczność Astropolis
 • Posts

  87
 • Joined

 • Last visited

About mario_b

 • Birthday 11/16/1974

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mario_b's Achievements

20

Reputation

 1. Ja będę bardzo wdzięczny za rysunki. Piszę PW.
 2. Dla mnie jeszcze nie na AppStore ciągle wisi 1.5.1.
 3. Tak, ale mam 10 dni kwarantanny po przyjeździe do Polski i 10 dni po wyjeździe z Polski.
 4. Ja również chętnie bym dołączył. Tylko to choróbsko musi się skończyć, żeby można było znowu swobodnie podróżować.
 5. Cześć. Chciałbym zapytać, bo widzę tu duże wsparcie do tego programu, czy opcja AF Disable Guiding będąc wyłączoną(Off) będzie uruchamiać AF w trakcie guidingu(nie będzie on na ten czas wyłączany)? A kiedy pozycja AF Diable Guiding będzie On, to NINA wyłączy guiding przed AF a następnie włączy go ponownie? Zdradzicie mi jak to macie ustawione? Jeszcze jakie pytania mi się nasuwają . W zakładce Options-Equipment-Camera-Bit Depth mam teraz 16. Czy powinienem zmienić na 14 jeśli mam 14 bitową kamerkę? Czy może zostać 16? W zakładce Options-Imaging-Auto Meridian Flip, jakie macie czasy poustawiane? Widzę na FB, że są jakieś problemy z Plate Solving jeśli flip zrobi się zbyt wcześnie, niektórzy zalecają aby zrobił się po 15 minutach po Meridianie. Też macie takie doświadczenia? I wracając do pierwszego pytania. Af w trakcie guidingu. Widzę, że w Sequencer Start Guiding jest nad AF. Wychodzi mi, że program najpierw wystartuje Guiging i następnie uruchomi AF. Obawiam się, czy ten AF nie będzie bujał zestawem, bo chyba będzie. Mam tylko iOptron CEM25p. Można zamienić kolejność, i mieć AF nad Guidingiem. Wtedy najpierw ustawi ostrość a następnie włączy guiding, tak? Jeszcze odnośnie AF, robicie po jednym zdjęciu dla punktu czy po więcej? Przerwy między zdjęciami dla AF macie na 0? Gdzieś widziałem, że dla np. RedCata warto ustawić przerwę między tymi zdjęciami. Faktycznie troszkę buja RedCatem jak AF ustawia na nim ostrość. A jak to jest dla jakiegoś APO z normalnym wyciągiem?
 6. Również tam kupowałem. Żadnych problemów. Sami skorygowali moje zamówienie. Odjęli jedną złączkę, którą zamówiłem z Evoguide 50. Planowałem ją użyć do podłączenia kamery od MGEN3. Poinformowali mnie, że z Evoguide 50 jest w komplecie wszystko czego potrzebuję. Tak, że super. Bardzo dobry kontakt. Przesyłka to był jednak koszmar. Nie z ich winy. Wysyłka nastąpiła zaraz po opłaceniu. Wysłali to pocztą do mnie do Norwegii. Jednak przez te wszystkie problemy z wirusem szła ponad miesiąc. Wyszła z Austrii i gdzieś utknęła, ani oni nie mogli sprawdzić gdzie ani ja. Ale w końcu doszła. Kontakt bardzo dobry, bo odpowiadali mi na pytania nie związane z zakupami w ich sklepie. Planuję tam następne zakupy.
 7. Ja, już 10/4 poinformowałem Cię, że nie będę mógł przyjechać. Bardzo tego żałuję, ale życie weryfikuje również moje plany. Mam nadzieję, że nie jestem wśród tych 40-tu osób, które nie zapłaciły jednocześnie nie informując wcześniej o rezygnacji.
 8. Pod koniec czerwca 2019 płaciłem za niego z 2" statywem 13€ mniej niż chcą teraz. W Teleskop Express.
 9. Z tej strony: http://poloniny.pl/domki-w-bieszczadach/ "Ośrodek Połoniny to miejsce przyjazne dla wszystkich. Jeżeli nie wyobrażają sobie Państwo wypoczynku bez swoich czworonożnych przyjaciół – dobrze się składa. Zwierzęta są u nas mile widziane. Opłata wynosi 20,- zł za dobę."
 10. Ja również dziękuję za tych kilka niesamowitych dni. Dziękuję za pomoc w dotarciu na zlot i powrocie z niego. Była świetna atmosfera, dobre jedzenie i ogrom wiedzy, którą uczestnicy przekazywali w trakcie prelekcji, jak również mniej oficjalnych rozmów, niemożliwej do przyswojenia w całości, w przeciągu tych kilku dni.
 11. W ośrodku jest, jak wcześniej pisałem, mój kabel 50m. Jakbyście potrzebowali, to go bierzcie i używajcie.
 12. Hej. Niestety, pogoda w Krakowie nie dopisała. Wylądowałem w Katowicach. Na lotnisku jest chaos...ludzie, którzy wylądowali o 14, po przekierowaniu z Krakowa, jeszcze czekają na autobusy. Nie czekam na transport od linii lotniczych. Jadę na własną rękę w kierunku dworca PKP w Katowicach i dalej do Rzeszowa i do Krosna. Czy ktoś będzie jutro przez Rzeszów lub Krosno jechał i miałby miejsce?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.