Jump to content

kurp

Społeczność Astropolis
 • Posts

  171
 • Joined

 • Last visited

About kurp

 • Birthday August 28

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Ławy
 • Zainteresowania
  fotografia, astronomia, sport, turystyka, technika
 • Sprzęt astronomiczny
  SW ED 100/900
  DO Silver 10x50

Recent Profile Visitors

1738 profile views

kurp's Achievements

19

Reputation

 1. Proszę zamknąć temat. Dziękuję.
 2. 80 złotych z przesyłką i na tym koniec
 3. Sprzedam Celestron Plossl 13mm. Stan bardzo dobry, niewielkie ryski na tulei. Są zaślepki. Cena 90 złotych z przesyłką.
 4. Według mnie to kolejna dostawa kosmicznego śmiecia na i tak już zapchaną, bliską orbitę Ziemi. Ciekaw jestem kto zapłaci za sprzątanie tego dziadostwa bo pewnym jest, że dojdzie do tego, iż nie będzie można bezpiecznie wystartować w kosmos.
 5. Doceni, doceni. Mój ED SW 100 natychmiast pokazuje jakość zastosowanego okularu. Ja mam parcie na krystaliczny i czysty obrazek bez żadnych zafarbów i innych niejasnych artefaktów. Z czasem i doświadczeniem człowiek chce widzieć dobrze nawet kosztem jakiegoś dużego pola.
 6. Polecam okular 7mm a nawet 8mm co da ci często używane powiększenie x150. Wystarcza to w większości przypadków planetarno-księżycowych a weź pod uwagę, że spora apertura twojego teleskopu da ci jaśniejsze i wyraźniejsze obrazy. Z okularów polecam dobre ortho : BGO, Antares, Fujiyama HD, Masuyama, niektóre z Vixenów. Dadzą one najlepsze obrazy obiektów US. Ortho nie służą tylko do dużych powiększeń gdzie w obiegowej opinii panuje takie przekonanie. Znakomicie sprawują się także w małych powerach gdzie dają niezwykle klarowne i wyraźne obrazy gromad gwiezdnych czy innych obłoczków. Weź też pod uwagę dobre Plossle oraz lantany Vixena seri LV, NLV SLV. To znakomite okularki dające wyraźne i ostre obrazy.
 7. To zależy jak kto interpretuje widoczność pasów na Jowiszu, przerwy Cassiniego czy kraterków w Księżycowym Plato. Jednemu wystarczy, że coś tam widział i to zaliczył a drugiemu wyraźny i dobry obraz danego obiektu.
 8. Aktualne, może być też dobry Plossl około 12,5 mm.
 9. Kupię Ortho 12,5 mm . Fujiyama HD, Masujama, BGO. Mogę się też zamienić na Vixena LV 20 mm z mojej strony.
 10. Proszę zamknąć temat. Dziękuję.
 11. Kupię Ortho 12-13 mm. W grę wchodzą BGO, Abbe, Fujiyama, University, Vixen.
 12. Znaczy się chodzi koledze o ES-y. Szczerze powiedziawszy to milczeniem pominę takie komentarze. Dziękuję.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.