Jump to content

starry-night

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About starry-night

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 07/11/1963

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Elbląg
 • Zainteresowania
  Gwiazdy, planety, mgławice (nie na tym sprzęcie) elektronika, automatyka, dobra muzyka :)
 • Sprzęt astronomiczny
  Teleskop achromatyczny DIY 90/1000 + 9,15,25,30 mm okulary, Lornetka

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja też uważam, że laser to forma, niestety zabawki. Też miałem i już nie mam, na koniec tylko się kurzył w szufladzie. Doskonale zwraca uwagę okolicy że właśnie obserwujesz niebo, nie potrzebne mi to. No ale kot był zachwycony Baz lasera da się zrobić wszystko. Pozdrawiam.
 2. Jeśli aktualne, rezerwuję. Proszę o koszt wysyłki.
 3. Obiektyw powlekany teleskopu Bresser (oryginalny z teleskopu Bresser NG 70/700). średnica: d=72mm (same szkło), ogniskowa f=700mm oryginalne plastikowe (ABS) mocowanie soczewek na tubus o średnicy zewnętrznej 73mm brak dodatkowej osłony i reszty części teleskopu (nie pytajcie ) tylko to co na zdjęciu (naklejka na zdjęciu przeklejona z tubusu). Soczewka składa się z dwóch rozłączalnych (nie sklejonych) części, soczewek: dwuwypukłej i płasko-wklęsłej, stanowiących komplet achromatyczny. Sprawowała się całkiem nieźle do prostego teleskopu - lunety stan dobry+ brak rys, ślady użytkowania, powłoka ok Zamienię (z moją dopłata) najlepiej na okular 30-35mm 1,25 cala (lub sprzedam 40 zł +wysyłka) Chętnemu dorzucam w bonusie dwa kitowe kieliszki (zestawowe Bressera okulary 4mm i 12mm - 1,25 cala).
 4. Aktualne, kątówkę kupię. Pozdrawiam
 5. Dzięki, wezmę 2 cale i powoli będę działał. Dzwoniłem. to są soczewki od jakiegoś japońskiego sprzętu morskiego (były dwie tuby) wielkiej lornety Nie wiadomo jakiej firmy.
 6. No tak, spokojnie z PCV może być - dzięki Czyli wyciąg 2 cale lepiej?
 7. Mam znajomego tokarza i myślę, że udźwignie temat celi. Na spokojnie, wolniutko. Nie należę do napaleńców, a chcę właśnie sam coś takiego zrobić i to porządnie Wiem, ze będzie kosztowało, ale to będzie mój teleskop
 8. Dzięki za odpowiedź Też myślę o dokupieniu wyciągu, jak bedzie dobrze chodził, to faktycznie mikrofokusera nie trzeba. ma to być głównie teleskop planetarny (f/11) Są wyciągi na rurę około 90 mm? bo szukam i nie widzę.
 9. Witam wszystkich. Otrzymałem w prezencie bardzo dobry obiektyw achromatyczny z powłokami (czyli komplet dwóch soczewek). Parametry: 2 soczewkowy komplet achromatyczny Średnica obiektywu 93mm Ogniskowa obiektywu 1000 mm Posiadam też okulary 1,25" SW 15mm (super wide), SW 20mm (super wide) i parę innych 4, 8, 10 mm Myślę o wykonaniu prawie całości teleskopu. Posiadam już dobry stalowy statyw z montażem i mikroruchami, chodzi o sam tubus Trzeba wykonać mocowanie obiektywu, tubus i odpowiedni wyciąg na 1,25" Ktoś może robił coś podobnego? Tu chodzi o satysfakcję z zrobionego własnoręcznie teleskopu (i dobrego) Z czego można zrobić tubus, jak obliczyć jego długość i dobrą średnicę rury (bo będzie kątówka na końcu wyciągu)? Jak rozplanować przesłony wewnętrzne w tubusie, itp? Jaki wyciąg (może mikrofokuser). Czasu nie mam zbyt wiele, ale mam zapał. Chętnie przyjmę jakąś pomoc online tu na forum , tematy techniczne nie są mi obce, podstawy optyki też znam, ale doświadczony pomocnik to złoto Czy warto, też zapytam
 10. Nie znam tego modelu, jak zachowuje sie w astro obserwacji jak z katem widzenia? Chetny
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.