Jump to content

starry-night

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  59
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutral

About starry-night

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 07/11/1963

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Elbląg
 • Zainteresowania
  Bezchmurne nocne niebo :), elektronika, automatyka i dobra muzyka :)
 • Sprzęt astronomiczny
  Teleskop 90/1000 + okulary 9,15,25,30 mm, Lornetka 10x50

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To stary temat - (Napisano 20 Listopada 2018)
 2. No ale praktycznie każdy szampon ma lanolinę, to jest tłuszcz.... Ja stosuje płyn do naczyń i na koniec wodę demineralizowaną (destylowaną) w dużej ilości.
 3. Po otwierałem, tu i tam, spróbowałem robienia wpisów (bez zapisania) i wygląda, że działa ok. Czcionka wszędzie czytelna (poza "Wstaw inne media" - trochę rozjasnić, bo słabo widać w jasnym pokoju") - używam ciemnego motywu
 4. Póki co, strona mi wolno (może długo) się otwiera. Ciemny motyw ma błędy (okno wpisywania postów ma czarną czcionkę na ciemnym tle). Pozdrawiam.
 5. Nie przejmuj się.. Jedni maja przyjemność, że tylko obserwują (tak, jak ja), inni po prostu focą, a inni czym i jak focą i cała otoczką. Tacy już są ludzie. To ma być zabawa, relaks, a nie skarbonka bez dna.
 6. Witaj. Moim wyborem jest jednak refraktor 90/1000 (własnej roboty). Dlaczego - lubię postawić go nad morzem i oglądać dalekie statki, widoki, samoloty. Lubie też kosmos i daje mi też w tym satysfakcję. Z okularem 30mm nawet mgławice niektóre widać. Nie wyobrażam sobie Newtona do tych celów. Z pryzmatyczną kątówka daje ziemski obraz i szerokie pole w okularze. Do ptaków tez używam. Zrobiony tak, by ostrzył z 20 metrów, wtedy obraz ptaszków bajka. Pozdrawiam
 7. Nie zajmuje się astrofotografią, ale mam pytanko. Czym usuwacie gwiazdy ze zdjęć (jak powyżej)? Kiedyś chciałem zrobić tapetę z Mgławicy Oriona i sporo czasu mi zajęło usuwanie gwiazd Gimpem, narzędziem - łatką i stemplem. Jest jakiś prostszy sposób?
 8. Udało się! Zaobserwowałem Marsa przez lornetkę 10x50, dziś (07-09-2020) o godzinie 07:45 w słoneczny dzień, hehe. Pomoc Stellarium i Księżyc. Gołym okiem nie wypatrzyłem, a przez lornetkę spokojnie.
 9. Dokładnie tak, jeszcze dodam, że w pomieszczeniu nie za ciepłym (te upały). Powodzenia.
 10. Co Wy chcecie? Te pajączki są takie fajne, takie pracowite i misterne . Szkoda niszczyć ich dzieło
 11. Przesłuchałem całość, fajny tekst, ale tego gatunku muzyki zupełnie nie trawię (by nie powiedzieć nie znoszę) i więcej razy nie posłucham, te rytmy mnie po prostu irytują. Pozdrawiam. Życzę dalszych sukcesów
 12. Wszystko zależy od tego, co kogo kręci. Fajna fotka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.