Jump to content

js77

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About js77

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Właśnie odpaliłem swój sterownik z opaskowanym montażem EQ5. Lubię Stellarium i chcę go z nim używać, wszystko chodzi ładnie kiedy onstep jest podłączony kabelkiem USB do lapka. Po wifi działa tylko z driverem ASCOM w windows. W linuksie serwer INDI zgłasza mi stale błędy "Error reading RA/DEC" i stellarium nie kontroluje napędu. Zrobiłem też sobie SHC (Smart Hand Controler), bardzo fajna sprawa - jest goto, ustawianie na biegun, katalogi Messier, NGC, IC, Caldwell i inne, stellarium robi się w zasadzie zbędne jako goto... Aha, i w windows i w linuksie bez problemu daje się sterować przez str
 2. A masz teflon odpowiedniej grubości? Kiedyś popełniłem maszynę CNC do wycinania rzeczy różnych, niekoniecznie płaskich. Nie jest specjalnie dokładna, ale podkładkę wytnie. Oczywiście można zażądać od niej wycięcia podkładek z grubszego materiału i frezowania na odpowiedni wymiar, ale za taką samą grubość w każdym miejscu ręczyć nie mogę :-) Więc jeśli masz materiał odpowiedniej grubości to można by coś wyciąć.
 3. Cześć, jeśli nadal masz ten problem to pokaż fotki uszkodzonego generatora, popatrzę, może da się coś zrobić...
 4. Witam, jeśli temat nadal aktualny to jestem zainteresowany, pozdrawiam Jacek Stawski
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.