Jump to content

sp3uca

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  986
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

732 Excellent

About sp3uca

 • Rank
  Wega
 • Birthday 05/08/1965

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Konin
 • Zainteresowania
  Astro , Krótkofalarstwo, Archeologia i inne ;-)
 • Sprzęt astronomiczny
  ETX90UHTC , 9mmOrtho ,SP25, SP6
  Canon 450d + szkła
  "LEADE 10x50"
  =PFN39=

Kontakt

 • Skype
  sp3uca

Recent Profile Visitors

1,407 profile views
 1. O kurcze...gratuluję super odbiornik. przeszło 30 lat... Andrzej
 2. Składanka z nocy 8 - 11 sierpnia. Ogólnie nie za dobrze w tym roku i jeszcze dzisiaj leje Andrzej
 3. Nocka z frontem burzowym na zachodniej granicy. Andrzej
 4. https://get.google.com/albumarchive/118352821104060435900/album/AF1QipP7tRoG_6mTCfyK74p6M0tdv4wKPAjxK5msRQ51 Andrzej
 5. Ok. Przyroda i krajobraz raczej pierwsze ale astro także chociaż jest zielony. Też mu radziłem 7x50 ale miał w ręku dachowca 10x i mówi że ok. Wg. Opinii forum dachowiec do astro nie za dobry , więc pytam co doradzić. Mówiłem także o tym że 10 do nieba to już przedała by się podpórka statyw. No i jak by się zapalił do astro to niech ma gwiazdy ostre , a czytam że niektóre modele mają kłopoty z tym, a wiem jaka kaszanę robi moja lidletka... Info dodatkowe - wiek 40+ jeśli chodzi o źrenice. Andrzej.
 6. Zostałem poproszony o doradztwo . No to pytam u źródeł wiedzy praktycznej. Znajomy szuka lornetki do krajobrazów i nieba. 10x50 z ręki to max mu powiedziałem. To po pierwsze , potem oczytałem wątki i optyczne. Budżet 1000 więc szału nie ma. Przewijają się na forum Nikon EX , WiliamOp ED , DO Silver, ew. Brasser Hunter. czy coś przeoczyłem ? Czy poprostu wybrać z w.wymienionych ? Andrzej
 7. To samolot przecież. Klatki z długim czasem. Andrzej.
 8. Marku sugerowałem nie polecałem. Może są inne lepsze aplikacje. Andrzej
 9. Cześć. Tak daj konto na mój login na gmail. Andrzej
 10. Biorę. Ale że 2000 ??? Daj konto na PW. Andrzej
 11. https://exonews.org/wilileaks-document-suggest-that-wernher-von-braun-tried-to-warn-us-about-a-fake-alien-invasion/ Coś na weekend. Takie tam żarty. A.
 12. Tayson sam możesz sie "pobawić" i inni : Andrzej
 13. Zgadza sie. Zauważ że w takim trybie to jednak znamiono luksusu. Ja tez uciekłem z miasta i mam dużą działkę z 60% zalesienia. Mnóstwo ptaków latem i zimą , w rozwieszonych budkach 2-3 pokolenia co roku , sarny za płotem - dokarmiam. Sielanka. No ale trzeba zarabiać. Na etapie budowy starszy dziadek z okolicy zapytał : po co wy tu sie budujecie ja bym chciał do miasta. Ciepła woda centralne itp. Są rożne potrzeby. Nie wiem ilu wypowiadających sie w tym wątku pracuje w przemyśle i utrzymuje z tego rodziny. Oczywiście mogłem studiować socjologie lub awf , a nie energetykę. Owszem można zamknąć wszystkie elektrownie węglowe i kopalnie. Jak się nie ma rodziny i wkracza w życie , a mama i tata finansuje - rozumiem. Proszę bez urazy , wykazuję tylko że to nie jest prosta sprawa i wytłumaczenie czemu oni nic nie robią bez względu na opcje polityczne. Bo to są dziesiątki tysięcy rodzin , a nie jesteśmy bogaci jak GB czy Francja żeby zapewnić im zastępczy socjal. Spokojnie zaleje Żuławy i Toruń , ok Konin będzie nad morzem. Z obecnymi teraz jeziorami będziemy kurortem. Chyba nie doczekam... He he. Andrzej ps Nova idę na befsztyczka z koninki. Mniam.
 14. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wielki_pęk_atmosferyczny kreski na matrycy. Andrzej
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.