Jump to content

polaris

Społeczność Astropolis
 • Posts

  129
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  PO/PZ

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

polaris's Achievements

69

Reputation

 1. Sprzedam jak w temacie. Stan bdb, żadnych uszkodzeń, okular zadbany, jestem pierwszym właścicielem. W zestawie wszystko co daje producent. Bardzo dobry okular z wygodnym ER i ergonomicznym polem widzenia. Plossle zostawia daleko w tyle. Cena: 360 zł z wysyłką na paczkomat.
 2. Sprzedam jak w temacie. Stan bdb, żadnych uszkodzeń. W zestawie oczywiście wyściełane pudełko. Cena: 80 zł z wysyłką na paczkomat.
 3. Sprzedam jak w temacie, stan bdb, żadnych uszkodzeń. Niedawno kupiłem go na forum z ciekawości jak zapracuje w 8" i okazało się, że jest za wąski. Myślę, że minimum to 10", a optimum to 12" wzwyż. Kupiłem go za 160 zł z przesyłką i za tyle sprzedaję. W komplecie oczywiście wyściełane pudełko. Zdjęcia wrzucę jak tylko je ogarnę.
 4. Tę lornetę chyba dopiero co kupiłeś. Coś z nią nie tak?
 5. Wg mnie osoba z większą źrenicą oka zobaczy jaśniejszy obraz, bo wykorzysta całe zebrane światło. Pole pozostanie takie samo, przecież obserwując w dzień przez teleskop nasza źrenica jest mała, sporo mniejsza niż źw teleskopu, a nie obcina nam to pola widzenia.
 6. Sprawdzonym filtrem na takie obiekty jest svbony Moon. Tani i bardzo skuteczny. Oczywiście dobry okular też się przyda.
 7. Tu raczej nie chodzi o powiększenie, tylko o jakość okularu. Ja ostatnio miałem super detal w 8" z okularem 12,5mm. Czasem mniej znaczy więcej, bo ostry obraz pozwala wydobyć więcej szczegółów niż nieostry choć większy.
 8. Sprzedaję jak w temacie, Stan idealny. Świetny okular planetarno-księżycowy i do mniejszych DSów. Po zakupie LV 6mm mam za mały przeskok powiększenia i będę raczej celował w 9mm. W zestawie wszystko jak za nowości, optyka czysta, mechanika bez zarzutu. Cena 350 zł z wysyłką paczkomatem. Zdjęcia niebawem.
 9. Dla niezdecydowanych - ten Moon to świetny filtr na planety i Księżyc, wart więcej niż sugeruje cena. Nie wyobrażam sobie obserwacji Jowisza czy Księżyca bez niego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.