Jump to content

shinobizu

Społeczność Astropolis
 • Posts

  49
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by shinobizu

 1. Cóż za ironia dokładasz rozumiem róznicę między używanym, a nowym? Temat do zamknięcia kupilem własnie używany.
 2. Witajcie! Kupię adapter do smartfona zakładany na okular. To jest chyba uniwersalne? Mam maka127 1,25cala. Pozdrawiam Mateusz.
 3. Witam. Poszukuję zaślepki lunetki biegunowej do montażu eq3-2 (czarny). Chodzi o tą na dole, którą pokazałem na przykładowym zdjęciu. Jako, że mam montaż ten w wersji czarnej to preferuję czarną, ale jeśli trafi się od białego montażu to myślę, że też bym kupił pod warunkiem, że będzie ona pasować (ktoś by mógł się wypowiedzieć?)
 4. a po co miał robić zdjęcie części, którą zamówił? To już abstrakcja
 5. Jest to Newton może konieczna kolimacja? Teleskop no co tu dużo pisać nie porywa mówiąc delikatnie i mam nadzieję, że nie zniechęci Ciebie do obserwacji. Mówisz, że wcześniej miałes lornetkę jeśli jakąś przyzwoitą to boję się iż może bić na głowę ten teleskop.
 6. Apropo twojego przykładu: Jeśli coś jest głupie, a działa to wcale nie jest głupie.
 7. Czytanie ze zrozumieniem zarzucasz? Po co więc mówić więcej o możliwościach Stellarium jeśli sama aplikacja jest tylko narzędziem pomocniczym? Temat filmu to "Polujemy na planetę Neptun - LabFun" dlaczego użył aplikacji Stellarium? Bo mógł! Mógł też innej, ale wybrał tę! Dlaczego nie pokazał innych możliwości dotarcia do planety Neptun lub innych planet? Bo temat samego filmu nawet o tym nie mówi! Czy znalazł za pomocą aplikacji planetę Neptun? Znalazł i pokazał jedną z dróg. Gdyby tematem było np. "Różne sposoby na odnalezienie planety Neptun" to przyznał bym ci rację, ale tak nie jest. Dla mnie temat filmu wyczerpuje całkowicie. Mówi za dużo? to niech mówi mi to nie przeszkadza. W dalszej części wypowiedzi twierdzisz, że naciśnięcie F3 (lub użycie okna wyszukawania było by właściwe? Dlaczego? Przecież Stellarium jest tylko narzędziem pomocniczym, w którym autor filmu pokazuje orientacyjną odległość dystansu Jowisz-Saturn czyli x2 tej odległości w linii prostej.
 8. Nie potrzebuję oceny do słabego zdjęcia bo wiem, że takie jest, ale jeśli już wzywasz mnie do tablicy: mak127 eq3-2, Filtr Sky-Watcher księżycowy 1,25", smartfon A50 z ręki:)
 9. abo twierdził, że próbował prywatnie bez odzewu
 10. tylko, że tematem filmu nie są możliwości Stellarium, a próba odnalezienia i sfotografowania Neptuna co uważam, że temat autor filmu wyczerpuje całkowicie. Nie każdy wie jak go znaleźć;)
 11. dla mnie to początki i nie mam nawet głupiego adaptera na smartfona, a adapterem była moja ręka:)
 12. Jeżeli faktycznie sporo osób wiedziało co to za antyk jest i w jakim stanie to szkoda, że nikt nic nie napisał i w sumie dziwne to wszystko troche...
 13. mała aktualizacja ostatecznie zdecydowałem się na mak`a127 1,25" mam go od wczoraj i teraz czekam tylko na pogodę:) Zasada niestety jest prosta kupujesz nowy sprzęt? Nie licz na pogodę przez dłuższy czas he
 14. to wygląda genialnie pięknie pokazana głębia. Super!
 15. Drobna zmiana tematu. Kupię w zależności co się trafi maka 1,25" lub wersję 2"
 16. Lekko podsumuję moje przemyślenia bo przyznam jak zakładałem temat to byłem mocno przekonany by pójść w maka127 2". Czytałem sporo opinii na temat taki czy mak127 1,25" vs mak127 2", ale za każdym razem gdy ktoś wspominał iż w 2" wariancie dodatki nie są śmieciowe i można z nich śmiało korzystać tym bardziej, że obie wersje na internecie cenowo bardzo od siebie nie odstępują uznałem, że nawet z tego powodu warto zainwestować powiedzmy te 100zl więcej. Na chwilę obecną nie potrzebuję sprzętu, który bedzie PRO w oczach innych i chcę cieszyć się w plenerze nauką poznawania kosmosu. Nie wiem co będzie za X lat może wtedy uznam, że mi to już nie wystarcza, ale nigdy nie byłem wymagający. Oglądałem jeszcze niedawno jak pogoda była lepsza Jowisza wraz z 4 księżycami i mimo, że sezon się na niego kończy, a sam Jowisz był mocno naświetlony to cieszyłem się z tego widoku. Dalej uważam, że mak127 nawet ten 1,25" to dobry wybór, ale faktycznie muszę przyznać, że nabrałem ochoty na coś ciut mocniejszego i jak mi tu koledzy sugerowaliście maka150 lub sct 6" to zrobiłem lekki reaserch nowych sztuk i sct 6" wydaje mi się tańszy przez co nawet ewentualny zakup używanej tuby może być w moim zasięgu. https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=63290 Mam kilka pytań: 1. Czy możecie mi wytłumaczyć czy te wady (np. Te pyłki), które właściciel sct 6" w podlinkowanym wpisie opisał są poważnym problemem? 2. Jak sct6" będzie pracować na eq3-2 na stalowych nogach? 3. Jeśli poszedl bym jednak w maka127 1,25" to czy okular, który posiadam Sky-Watcher 1,25"-6mm UWA-58 stopni przyda mi się? (Używałem go w bk1309EQ2)
 17. Dzięki za wpis. Jak sprawuje sie mak? Planuję przyszłościowo oczywiście zaopatrzyć się w bino, ale obecnie będę musiał zadowolić się obserwacją na jednym okularze. Na chwilę obecną funduszy mam na tubę maka i ewentualnie na jakiś sensowny okular.
 18. Kupię maka127 1,25" lub 2" wraz z wszystkimi akcesoriami, które są do niego dołączone.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.