Jump to content

Pablo M

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  125
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

77 Neutral

About Pablo M

 • Rank
  Regulus

Kontakt

 • Strona WWW
  http://tos-sun.blogspot.com/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gliwice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zdjęcie robi wrażenie! Aparat masz modyfikowany pod astrofoto?
 2. Emeł, masz Win10 32 czy 64 bit? Na 64 bitowym NexRemote wogóle nie chce odpalić, nawet jeśli ustawi się zgodność ze starszymi wersjami windy. Jakieś pomysły? Ma ktoś podłączony montaż z Win 10 64-bit?
 3. Duet z Zabrza.
 4. Czyli miałeś podobny problem? Spróbuję, jak tylko pogoda na to pozwoli.
 5. Tak, w całym polu są zniekształcone gwiazdy, bardziej bądź mniej. Adapeter u mnie nie utrzymuje obiektywu, mam dwie obejmy, jedna założona na obiektyw, druga na kamerę, więc obciążenie rozłożone jest w miarę równomiernie. Jakieś inne sugestie? Nikt nie miał podobnej sytuacji??
 6. Przez adapter ZWO https://astronomy-imaging-camera.com/products/accessories/new-eos-t2-adapter/.
 7. Co może być przyczyną że gwiazdy mają kształt trójkąta? Mój zestaw to Canon 70-200mm L f4 + ZWO ASI 071. Dodam, że po podpięciu dslr pod obiektyw, kształt gwiazd jest okręgiem.
 8. Nie włączyłem, bo u mnie takiego suwaka (opcji) nie ma, najnowsza wersja FireCapture 2.5.11 64-bit. Możesz zapodać screen od siebie, bo u nawet w opcjach nie potrafię znaleźć opcji włączenia większej prędkości na usb.
 9. Jak (czy w ogóle, da się) zmusić program FireCapture do pracy z kamerą ZWO ASI 120MM-S z optymalną prędkością tj 60kl/s, przy maksymalnej rozdzielczości? Maksymalną prędkość uzyskuję w SharpCap, a nie ukrywam, że bardziej przyjazny jest dla mnie FireCapture. Próbowałem z ostatnią wersją 2.5 64-bit, jak i wcześniejszymi, powyżej 15kl/s nie daje rady. Ustawienia ekspozycji takie jak w SharpCap.
 10. Chyba troszkę z ostrością się minąłeś.
 11. Jest ok, ale u mnie zaznaczony jest tylko znacznik X odd i metoda "single-pass". Od razu waga surowej klatki skoczyła do prawie 95MB. Dzięki za pomoc!
 12. Zaznaczyłem debayeryzację, ale to chyba nie do końca to. Na klatkę czarno białą nakładany jest jakby filtr, w tym wypadku fioletowy. Tak samo wyglądają pliki zapisane i eksportowane w innych programach.
 13. Może źle się wyraziłem, nie dokonuje debayeryzacji, i tak zapisuje. Nie mam innej kolorowej kamery, więc nie mam jak inaczej sprawdzić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.