Jump to content

coy_coyote

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  604
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by coy_coyote

 1. o widzisz, bardzo ładnie o sobie napisałeś. Wniosłeś do tego tematu naprawdę sporą dawkę informacji merytorycznych
 2. Cześć, dzięki za info. Wiadziałem ten temat ale Zbyszek sprzedaje wersję V4 która, nie wiem czy jest kompatybilna z moim montażem. Dodatkowo ma więcej opcji niewykorzystywanych przez mój stary montaż. Dlatego też Zbyszek ceni go sobie prawie 400zł
 3. U mnie jest tak że jak nawet złapie fixa to i tak maksymalna data jaką można ustawić jest do 2015 roku. Żeby nie zaśmiecać Twojego wątku sprzedażowego może nich admin wydzieli ten temat. Interesuje mnie to bo u mnie też leży taki egzemplarz.
 4. Hej, gdyby ktoś posiadał na zbyciu sprawny pilot Synscan do HEQ-5 to chętnie odkupię. Potrzebny do nowego projektu. Najbardziej zależy mi na starszej wersji, bo mój montaż to wersja najstarsza (bez Pro). Jestem w stanie dać około 300zł. Nowe wersje są nowsze i droższe ale cena tutaj gra najważniejszą rolę. Ewentualnie zamiana na Syntrek z.moją dopłatą
 5. Posiadam chyba taki sam egzemplarz, ale nie działa już prawidłowo. Brak wsparcia od strony producenta i GPS nie łapie fixa. Nie da się korzystać bez tego. Czy w sprzedawanym jest ten sam problem ?
 6. Hej po roku absencji od astrofoto postanowiłem zrobić rozgrzewkę dla montażu i kamery biorą c na tapetę NGC6888 w szerszym ujęciu. kamera to kolorowa ASI071MC. Na razie tylko 20 klatek Ha 7nm 600 sekund. Nie wiem czy starczy czasu na więcej materiału Ha i tlen w tym roku.
 7. Przy większych obiektywach, na pewno pasek będzie przeszkadzał. U mnie do ogniskowej 70mm przechodzi pod paskiem. Jednak rodzi to taki problem że pasek w pewnym momencie i tak będzie zakrywał pole widzenia więc mój pomysł był dobry jak widzisz tylko przez chwilę Co do osiowości obiektywu względem osi obrotu RA to jest niestety kluczowa sprawa. Zauważyłem to przy ustawianiu na biegun. Też się zastanawiam nad tym czy nie zmienić tego łoża na obejmę. Z tymi nóżkami jest OK, tylko że trzeba tam coś pod spód podkleić (może jakieś gumki), bo w moim przypadku cały tracker jeźd
 8. a tak wygląda mój tracker. Trochę zmian w stosunku do oryginału - przede wszystkim kosz na aparat, który nie wiem jak będzie się sprawdzał jeżeli uruchomi się w przyszłości funkcjonalność guideingu (na razie o tym nie myślę, bo używam raczej do szerokich kadrów - bez guideingu), samo napinacz paska, no i oczywiście pozazdroszczona Tobie, libelka. Nie mogłem sobie jej odmówić jak zobaczyłem w Twoim egzemplarzu Ja z przetwornica i zrobiłem tak jak Ty, podlutowałem je pod gniazdo zasilania Arduino, z tym że dałem dwie malutkie przetwornice, po jednej na każdy silnik.
 9. Tak, ustawialiśmy metodą Fabiana. Soft mocno pomaga. W sumie polega to ustawianiu GP w centrum kadru na każde polecenie. Trwa to dosłownie 2-3 minuty. Niestety mój D5600 słabo radzi sobie na LV z gwiazdą Polarną w warunkach podmiejskich, dlatego myślę o alternatywnej metodzie ustawiania. Znajomy steruje aparatem z poziomu tabletu, co dodaje mu większy ekran i nie musi dotykać samego aparatu, do którego dostęp jest lekko utrudniony, tym bardziej jak jest ciemno, nie wszystko jest takie oczywiste
 10. Maćku mam nadzieję że nie będziesz miał mi za złe ale dzięki uprzejmości kolegi i jego małej namowie, wydrukowaliśmy Open astrotracka już parę tygodni temu i po pierwszych testach uważamy że zachowuje się wyśmienicie. Znajomy ma jeszcze wersję ze starszą wersją koła RA, ja już mam nowszą. Muszę jeszcze pobawić się w dostrojenie osi RA bo miałem troszkę pojechane gwiazdki ale ogólnie jest bardzo przyzwoicie. Zrobiłem chyba 52 klatki po 120 sekund i dopuściłem do dalszej obróbki około 40 sztuk. Bez Darków, flatów, biasów. Nikon D5600 z kitowcem 18-105 ustawionym na 28mm. ISO800. Lekki crop z le
 11. Panowie, fajnie by było aby dopercyzować co i na czym testujecie i potem pisać czy działa czy nie działa, bo wniosek wychodzi taki że na modułach PlszMisia coś nie działa. Parę zdań o module PluszMIsia: jest to moduł, który został opracowany na moją prośbę, tylko dla montaży SW. Początkowo był tylko realizowany tylko dla mnie ale z czasem konstruktor zdecydował się o sprzedaży również w innych żródłach do innych celów. Jednak początkowym przeznaczeniem były montaże SW a w szczególności HEQ-5 i EQ6/NEQ6. Moduł zastępuje pilota w montażu. Nie robiliśmy nigdy modułu, który był po
 12. Może do zasilania modułu, który pobiera 10mA to jakoś się by nadało, ale zastanawiające jest czemu nie zastosowano tam stabilizatora na 3.3V ? To przecież koszt nieprównywalnie niższy od ewentualnej, późniejszej naprawy montażu. Ja swojego czasu próbowałem zrobić którąś wersję (nie pamiętam którą) ale u mnie nie zadziałała. Ogólny problem z tymi modułami jest taki że stare montaże były dość wrażliwe na poziomy logiki i pull-up-y podnoszące sygnały do pawdziwego TTL 5V było jak najbardziej wskazane. Nowsze montaże już tego probelmu nie mają i są trochę bardziej "tolerancyjne"
 13. Na module od PluszMisia wpiętym bezpośrednio w montaż (bez pilota) testowałem sterowanie na Virtuoso na Adroidzie. Niestety Virtuoso znajdziecie jedynie w internecie w formie pliku apk jedynie.
 14. Posiadam w domu chyba dwa moduły więc mogę wykonać do HEQ-5 lub do EQ6. Dodatkowo mogę spersonalizować taki moduł (zmiana nazwy rozgłoszeniowej, PIN). Jeżeli ktoś jest zainteresowany, proszę o kontakt na PW. Na AF jest mój post jak wykonać sobie taki moduł samemu jeżeli posiada podstawowe umiejętności.
 15. Sprzedam Celestron SkyScout może komuś się przyda. Ogólnie to poręczne obserwatorium dla osób raczej początkujących, wyposażone w GPS pozwala na ideentyfikowanie obiektów najeżdzając na nie celownikiem, bądź wyszukanie obiektów przy pomocy nazwy lub numeru katalogowego (w wizjerze pojawiają się świecące punkty pokazujące kierunek w którym trzeba się przesuwać). Urządzenie zawiera w mnóstwo informacji edukacyjnych na temat różnych obiektów, osób astronomicznie sławnych itp. Informacje te może przyswajać czytając bądź wysłuchać za pomocą dołączonych słuchawek oczywiście w jęz. angielskim.
 16. Tak, to zdjęcie nie zostało skalibrowane ani darkiem ani biasem ani tym bardziej flatem. Ja wbrew niektórym osobom nie uważam że klatki kalibracyjne usuwają szum, może pośrednio ale nie traktukę ich jako klatki do usuwania szumu. Biasy raczej usuwają nierówności na matrycy a darki bardziej hoty. Szum raczej nie jest w żadnym procesie usuwany a raczej uśredniany ilością klatek light. CosmeticCorrection w Pixie jest właśnie fajnym skryptem do usuwania hotów i tyle. Jak używasz WhiteBalance to klikasz myszką np. w środek galaktyki ?
 17. dokładnie robisz tak jak Ci napisali. Składasz materiał a potem robisz balans bieli a potem robisz obróbkę i dostajesz coś takiego z 20 klatek 300 sekund Udało mi się zebrać tylko 20 klatek stąd musiałem wykorzystać nawet te zaśmiecone laserem i samolotami. Co ciekawe to zdjęcie jest bez kalibracji darkami, biasem ani flatem, tylko CosmeticCorrection w Pixie.
 18. u mnie rosiła już przy -10°C. Tabletki poszły do mikrofali i przy -25°C jest OK. Niżej nie schodziłem
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.