Jump to content

Edgens

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2627
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

382 Good

About Edgens

 • Rank
  Krzysztof_P
 • Birthday 03/02/1975

Kontakt

 • Strona WWW
  krzysztofp9@op.pl
 • Facebook / Messenger
  Krzysztof Pawlik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  KRAKÓW
 • Zainteresowania
  ASTRONOMIA , OPTYKA INSTRUMENTALNA , Technika , Astronautyka , Przyroda , BHP.
 • Sprzęt astronomiczny
  W domu:Maki Intes MK ALTER M500 127/1270mm F10. Intes STF Mirage MK 180/1800mm .Mak OMC ORION U.K.200 F20 , Mak OMC ORION U.K.250 F9.Montaże SW AZEQ5 GO-TO , ORION SVP USA , SW EQ3-2, SW EQ-2.Lorneta Fujijon FMT-SX 10X50 , Lorneta Fujinon FMT-SX 16X70.BINO Denkmeier II , Obserwatorium Roll-OFF i w nim sprzęt:APO-ED APM 6" , SCT 11" , Newtony oraz masa filtrów i szkliwa.

Recent Profile Visitors

7775 profile views
 1. Witajcie. Zapraszamy , można też z własnym namiotem , rozbić się na terenie ośrodka.Trzy lata temu jeden z kolegów nocował na terenie ośrodka trzy nocki na ławce pod zadaszonym grillem. Aby tylko dopisała nam w tym roku pogoda , reszta to nie problem i wszystko się zawsze układa bardzo dobrze. Zapraszajcie na Perseidy , każdy jest zawsze mile widziany. Pozdrawiam Krzysztof.
 2. Aktualne. Cena za obydwa szkiełka Parks z wliczonym kosztem przesyłki priorytetowej ubezpieczonej Pocztą 715zł. Pozdrawiam Krzysztof.
 3. Mała obniżka ceny: 155zł i wysyłam ubezpieczonym priorytetem Pocztą. Pozdrawiam Krzysztof.
 4. Witajcie. Teraz oglądam z domu na balkonie Jowisza.Zacząłem od Orto Japan 2" 45mm , pow.około 91X ze złączką kątową 2" Quartz GSO 99% Dielektryk.Potem TV Plossl 40mm , TV Plossl 32mm , dzisiaj płynie przez Jowisza w Krakowie ciepłego powietrza rzeka , ale detal widać pięknie pomimo tego że jest nie specjalnie Seeingowo. Dla zobrazowania czysto poglądowego jak wygląda Jowisz w tym Maku wstawiam jakąś starą fotkę z netu.W praktyce Jowisz tak samo wygląda włącznie z kolorkami i detalem przy Pow. około 150X , jak powiększymy zdjęcie.Wstawiona fotka jest czysto poglądowa dla oddania tego co wid
 5. Cześć. Jako gratisy dla liczących Perseidy podczas maximum w trakcie trwania zlotu. Pozdrawiam Krzysztof.
 6. Witajcie. Proszę do końca Lipca 2021r. zainteresowanych przyjazdem o wysłanie mi PW z planowanym terminem pobytu i ilością osób podczas Zlotu. Tak abym mógł wszystkich rozpisać po domkach i pokojach. Serdecznie Wszystkich Zapraszamy.Będzie na naszym Zlocie Kudłacze 2021r. masa świetnego sprzętu , m.in. Refraktory APO: CFF 185mm , TEC 140mm , TOA 130mm , LZOS 115mm i inne. Pozdrawiam Krzysztof.
 7. Witajcie. Wczoraj rozmawiałem z naszym kolegą Mirosław Dymek.Dzisiaj dostałem potwierdzenie i wpis na Fejsie że Mirek D przyjedzie ze swoim nowym Refraktorem APO CFF 185mm. Będzie podczas weekendu od 13-15 Sierpień 2021r. , wraz z kolegami miłośnikami nieba w większej grupie. Serdecznie Wszystkich Zapraszamy.Będzie na naszym Zlocie Kudłacze 2021r. masa świetnego sprzętu. Pozdrawiam Krzysztof.
 8. Okularki aktualne. Pozdrawiam Krzysztof.
 9. Cześć. Jest na giełdzie w U.K. za jedyne 150 GBP. Pozdrawiam Krzysztof.
 10. Tak oczywiście. Zapraszamy.
 11. Witajcie. Zapraszamy na Zlot Kudłacze 10-22 Sierpień 2021r. Cena noclegu to 60zł/doba. Zapisy i rezerwacje przyjmuję na PW. Będą też Perseidy ,"Noc spadających gwiazd". Serdecznie Wszystkich Zapraszamy. Pozdrawiam Krzysztof z Krakowa.
 12. Witajcie. Proszę zdjęcia , pudełek poszukam przez weekend w półkach. Poz.3. Orto Baadera BGO 18mm-nieaktualny. Pozdrawiam Krzysztof.
 13. Witajcie. Poz.3.Orto 18mm BGO-rezerwacja. Pozdrawiam Krzysztof.
 14. Witajcie. Trochę u mnie zmian i wystawiam szkiełka. Dwa Japończyki wysokiej jakości Firmy Parks Japan.To nie Seria GS-5 , tylko rasowy Plossl i rasowe Orto. Jakość Plossla Parks 40mm , śmiało jak TV , porównywałem na Jowiszu dzisiaj w nocy z Plosslem TV 40mm.Posiadam całą serię TV Plossli , więc z nimi pozostaję , aby nie mieszać i mieć wszystkie z jednej stajni TV. 1.Parks Plossl Japan 40mm , cena 365zł z wliczonym kosztem przesyłki. 2.Orto Parks Japan 25mm 365zł z wliczonym kosztem przesyłki. Obydwa szkiełka to swego rodzaju rarytasiki z bardzo dobrą optyką , można śmiało napisać
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.