Skocz do zawartości

Edgens

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  1913
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

146 Good

O Edgens

 • Tytuł
  Edgens
 • Urodziny 02.03.1975

Kontakt

 • Strona WWW
  krzysztofp9@op.pl
 • Facebook / Messenger
  Krzysztof Pawlik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  KRAKÓW
 • Zainteresowania
  ASTRONOMIA , OPTYKA INSTRUMENTALNA , Technika , Astronautyka , Przyroda.
 • Sprzęt astronomiczny
  Intes MN 76 180/1080 mm na EQ5 i masa szkliwa.

Ostatnie wizyty

2749 wyświetleń profilu
 1. Kupie teleskop 12"

  Proszę: https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=48498
 2. MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.

  Oglądałem dzisiaj rano Jowisza , obraz bardzo dobry do około 210X z TV Delosem 10 mm , najlepszy z Orto 12,5 mm około 170X i TV Plosslem 11 mm około 190X , gdyż Seeing nie puszcza wyżej , założyłem też TV Delosa 8 mm ponad 260X i Pentaxa XW 7 mm około 300X , widać że obraz nadal bardzo dobry i ostry , ale wszystko się zaciera przez Seeing i tylko chwilami ładnie wyostrza. Na tarczy pełno detalu , białych i czarnych chmurek , owali , pociemnienia biegunowe poprzecinane jasnymi pasami , widać cienkie paski w jasnych strefach , ogólnie bardzo dobre obrazy , ale ten Seeing. Do 210X obrazy Perfekcyjne , potem niestety warunki Seeingowe dają w kość. Czekam zatem na lepszą stabilność atmosfery i wtedy będzie można się rozpędzać ponad 300X.Optyka jest bardzo dobra , pomimo 300X z Pentaxem XW 7 mm Teleskop trzyma detal , kontrast i ostrość , więc ogólnie jestem bardzo zadowolony , jedynie odpowiednich warunków jak do tej pory brak.
 3. Małe porównanie okularów o ogniskowych 40-42 mm.

  Cześć. Kupiłem właśnie okular Pentax XW 40 mm i czekam na przesyłkę , okular został kupiony do Teleskpu na optyce Intesa Mak-Cassegrain 203/2030 mm F10 , jak tylko go otrzymam to napisze parę słów jak sprawuje się to szkiełko w praktyce. Posiadałem do niedawna TV Panoptic 41 mm który był bardzo dobrym okularem , ale postanowiłem jednak trochę pozmieniać sprzęt i sprawdzić Pentaxa XW 40 mm pod tym względem , myślę że będzie on lepszym okularem i wyciągnie z tego Maka co powinien w stosunkowo szerokim jak na tą ogniskową polu widzenia około 1,35* przy żrenicy wyjściowej około 3,9 mm. Pozdrawiam Krzysztof.:-)
 4. MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.

  Witajcie. Właśnie oglądam Księżyc i to co i w jaki doskonały sposób z Ekstra Obrazem pokazuje na Księżycu Mak-Cassegrain INTESA 8" 203/2030 mm po prostu zwala mnie z nóg. Takich Ekstra obrazów jeszcze nie miałem okazji oglądać. Księżyc tak ostry ze szczytami ostrych gór wystających w przestrzeń na brzegach Księżyca , Czarne cienie gór i jaka biel samego srebrnego Globu z masakryczną ilością maleńkich Kraterów wokół Krateru Kopernika jak i na całej powierzchni w tym "mórz" a w Plato od razu widać w małych powiększeniach parę sztuk.W większych to już trzeba by zabrać do ręki mapkę i sobie liczyć. Obrazy THE BEST i jaki Kontrast Obrazu. Mróz jak Fix i Seeng przyzwoity , teraz się trochę zachmurzyło i wszedłem do domu , ale czekam rano na Planety. Żadne SCT czy mniejsze Refraktory ED , tutaj do konkurencji i porównań potrzeba 6" dobrego APO. Teleskop przeszedł pod względem dawanych obrazów moje Najśmielsze Oczekiwania. To w praktyce jak Duże APO , bez dwóch zdań. Dzisiaj tak naprawdę pierwszy raz pokazał mi na co go stać na Księżycu i pokonał moje najlepsze jak do tej pory obrazy z Maków na optyce Intesa zarówno MK STF 180 mm jak i MN 180 mm , szkoda że oglądam to wszystko sam. Ponad 350X to dla tej maszynki żaden wyczyn z obrazami na najwyższym poziomie. Pozdrawiam Krzysztof.
 5. THIS ADVERT HAS EXPIRED!

  • KUPIĘ
  • Używany

  Witam. Kupię dwie obejmy SW do Teleskopu o średnicy 235 mm takie jak do Newtona 200 mm , czarne lub białe. Oferty Proszę na PW. Pozdrawiam Krzysztof.:-)

  -0,05 zł

 6. Zobacz ogłoszenie Kupię obejmy do OTA 235 mm. Witam. Kupię dwie obejmy SW do Teleskopu o średnicy 235 mm takie jak do Newtona 200 mm , czarne lub białe. Oferty Proszę na PW. Pozdrawiam Krzysztof.:-) Oferent Edgens Date 22.02.2018 Cena -0,05 zł Kategoria Teleskopy i akcesoria  
 7. MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.

  Przed chwilą oglądałem M42 , ładny widoczek w okularze Nagler N31 około 70X powiększenia , mieści się jeszcze cały Miecz a w Panopticiu 41 mm około 50X powiększenia i Miecz mieści się z zapasem. Wszystkie 6 składników Trapezu świeci patrząc na wprost a czarne tło nieba i bardzo dobry kontrast w tym MK naprawdę pokazuje M42 jak z większej Apertury. Jakby nad samą mgławicą świeci ładna pomarańczowa dość jasna gwiazda , której kolor w tym Teleskopie wypada też znakomicie.Co Dobry Mak to Dobry Mak , te nasze SCT 8" chowają się z nakryciem.:-) Rano zapewne Planety o ile pogoda dopisze.:-)
 8. Televue Powermate 2x 2"

  PW.:-)
 9. MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.

  Dzisiaj rano oglądaliśmy z kolegą Zbyszkiem ZP53 Jowisza u mnie na balkonie nowym MK INTESA 203/2030 mm F10. Seeng był nie najlepszy , jak i wpierw Jowisz był utopiony w cienkich chmurach , pomimo tego że z mojego balkonu aktualnie Jowisz jest nad miastem i jest zaświetlenie nieba to po przetarciu się chmur wypadł dobrze. Nagler 12 mm T4 jak i TV Delos 10 mm były w użytku ze względu na Seeng nie dało się więcej zaszaleć. Seeng potem się nieco poprawił jak i chmury uciekły w dal , powiększenia około 170X i 210X pokazały pomimo nie najlepszych warunków pięknie tą Planetę. Pociemnienia pocięte pasami , cień Ganimedesa chwilami jako czarny okrągły cień na tle pociemnienia biegunowego , białe i czarne chmury poprzyklejane do pasów na tle jasnych stref , kolorek Planety i Detalu bardzo ładny , bardzo dobre warstwy na optyce jak i sama optyka dają o sobie dużo znać.Widać białe chmury , twory atmosfery , owale , itp. na tle jasnych stref. Przy dobrym Seengu będzie Rewelacja , gdyż dzisiaj przy przeciętnym było naprawdę dobrze , co 8" apertury Maka to 8" a to już naprawdę dużo , Kolega Zbyszek był zadowolony jak i ja , zakup się udał i teleskop już wiem na pewno , że mnie nie zawiedzie. Pozdrawiam Krzysztof.
 10. MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.

  Witajcie. Dzisiaj było pierwsze światło , co prawda krótko , ale było , teleskop wcześniej godzinkę chłodził się już na balkonie.Pogoda teraz taka sobie , wcześniej było sporo lepiej. Na montażu EQ5 SW Teleskop pracuje bez problemu i wystarczają oryginalne dwie przeciw wagi 5 kg. Teleskop wydaje się poprawnie skolimowany i nie stracił kolimacji podczas długiej drogi , to też zaleta tych Maków że dobrze trzymają kolimacje. Regulus przy około 400X z okularem Pentax XW 5 mm pokazał równomiernie rozłożone prążki dyfrakcyjne. Szkoda że M42 uciekła mi za dom i już jej nie złapałem. Sprawdzałem obrazy za i przed ogniskiem są jak należy , ponadto obrazy rozogniskowanych gwiazd są białe jak powinny być przy bardzo dobrych warstwach , miałem kiedyś takiego starszego Maka na słabych warstwach i po porównaniu z moim poprzednim Makiem STF 180 mm F10 te obrazy były widocznie słabsze i tracące tą biel , tu jest wszystko jak należy i oglądać czas zacząć. Dzisiaj zapewne rano Planety , aby tylko pogoda dopisała i razem ze Zbyszkiem oglądamy. Pozdrawiam Krzysztof. :-)
 11. Kupię Plossla Celestron 25 mm.

  To ogłoszenie jest już zakończone!

  • KUPIĘ
  • Używany

  Witam. Kupię dokładnie takiego samego identycznego Plossla Celestron 25 mm , potrzebny do parki w Bino. Proszę Fotki ,kontakt PW. Pozdrawiam Krzysztof.

  1,00 zł

 12. Zobacz ogłoszenie Kupię Plossla Celestron 25 mm. Witam. Kupię dokładnie takiego samego identycznego Plossla Celestron 25 mm , potrzebny do parki w Bino. Proszę Fotki ,kontakt PW. Pozdrawiam Krzysztof. Oferent Edgens Date 13.02.2018 Cena 1,00 zł Kategoria Okulary i barlowy  
 13. Baader Classic Plossl 32 mm - 145 zł

  Cześć Mateusz , jestem nim zainteresowany , reszta na PW. Pozdrawiam Krzysiek.:-)
 14. MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.

  Proszę parę fotek po dołożeniu akcesorii , dovetaail w standardzie Vixen i metalowe obejmy z mocowaniem szukacza dostałem w oryginale
 15. MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.

  Oględziny wstępnie przeprowadzone , stwierdzam że OTA ma lepsze wyczernienie niż mój poprzedni Mak-Cassegrain STF MIRAGE 180/1800 mm , gdyż zarówno tubus w środku jak i odrośnik są bodajże przetoczone na drobniutki gwint i farba czarny mat jest lepszej jakości i nie świeci , to mnie cieszy. Maka STF 180 mm miałem zamiar flockować a w tym Maku nie mam takiej potrzeby. Dovetail też okazuje się że jest w standardzie Vixena i nie ma potrzeby wymiany , to jednak nie Rusek tylko standard Vixen. Szukacz już jest 62/280 mm z Plosslem TAL 25 mm i kątówką pryzmatyczną dobrą Celestron 1,25" , 2" Baader Clicklock zakręcony , kątówka GSO 99% kwarcowa założona , wszystko się znakomicie prezentuje. Regulacja ostrości pokrętłem na lustrach pracuje jak po masełku i mam nadzieje że nie będzie żadnego widocznego przesunięcia obrazu nawet w dużych powiększeniach , tak jak miałem w mniejszym poprzednim braciszku Maku STF 180 mm F10. To już kawał Maszyny i jak tak leży na stole to samymi rozmiarami już robi niezłe wrażenie.Teraz tylko wypatrywać ładnej pogody i można zacząć oglądać
×