Jump to content

Edgens

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2561
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

340 Good

About Edgens

 • Rank
  Krzysztof_P
 • Birthday 03/02/1975

Kontakt

 • Strona WWW
  krzysztofp9@op.pl
 • Facebook / Messenger
  Krzysztof Pawlik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  KRAKÓW
 • Zainteresowania
  ASTRONOMIA , OPTYKA INSTRUMENTALNA , Technika , Astronautyka , Przyroda , BHP.
 • Sprzęt astronomiczny
  W domu:Intes Maksutov MK 203/2030mm F10 DE LUX.Mak Intes ALTER M500 127/1270mm F10. Montaże SW AZEQ5 GO-TO i SW AZ GTI , Lorneta Fujijon FMT-SX 10X50 , SolarMax 60/BF10 , Nasadka BINO SOLIGOR , Obserwatorium Roll-OFF i w nim sprzęt:APO-ED APM 6" , SCT 11" , Newton i masa filtrów i szkliwa.

Recent Profile Visitors

7018 profile views
 1. Witam. Złączka kątowa 2"/1,25" Revelation Dielektryk-Nieaktualna. Reszta Aktualna jak w ogłoszeniu. Pozdrawiam Krzysztof.
 2. Witam. Złączka kątowa 2"/1,25" Revelation Dielektryk-Rezerwacja. Reszta Aktualna jak w ogłoszeniu. Pozdrawiam Krzysztof.
 3. Cześć. Mam taką nasadkę SW 2" jak nowa na giełdzie za połowę ceny sklepowej. Pozdrawiam Krzysztof.
 4. Witajcie. TV Plossl 20mm i 17mm poszukiwane. Pozdrawiam Krzysztof.
 5. Cześć Zbyszku. Okulary mają większe pole własne jak 65* i wynosi ono około 70* jak i dokładnie ogniskowa to 21,6mm.A Denków D14 ogniskowa wynosi 15,1mm.Przy tym mają komfortowy ER , około 20mm.To świetne szkła w porównaniu z Delosami , Naglerami i innymi zacnymi szkiełkami.Lepiej wyciągają obiekty DS z tła.U nas mało znane , produkowane w USA na specjalnie ściąganym z Japonii do ich produkcji szkle.Na osi są ekstra ostre i dają świetny kontrast i kolorki obrazu.Okulary powstały specjalnie z myślą o używaniu ich w nasadkach Bino.W długoogniskowych sprzętach użyte w nasadce Bino , zostawiają w
 6. Aktualne.Stan złączek kątowych i obejm znakomity.
 7. Kątówka Rewelation jest wysokiej jakości optycznej i w praktyce dokładnością jak np. WO Enhanced Dielektryk , itp. 1.Rewelation ostatecznie 317zł. 2.SW 167zł. Ceny zawierają koszty ubezpieczonej przesyłki priorytetowej Pocztą. Pozdrawiam Krzysztof.
 8. Witajcie. Dochodzą dwie złączki kątowe 2" , 90* , lustrzane.Stan bardzo dobry , lusterka delikatnie przykurzone. Złączki przeleżały w szafce trochę czasu , były może parokrotnie użyte.Posiadam około 10 złączek kątowych i wypada uszczuplić zbiory. 1.Dielektryk Rewelation 2"/1,25" z Clamping ringami , cena 377zł. 2.SW 2"/1,25" standard , cena 177zł. Ceny zawierają koszty ubezpieczonej przesyłki priorytetowej Pocztą. Proszę fotki. Pozdrawiam Krzysztof.
 9. Witajcie. Pozostało po jednej parze obejm.Obejmy 110mm i do Newtona białe 150mm. Pozdrawiam Krzysztof.
 10. Kolimacja jest do poprawy , widać na pierwszy rzut oka , za i przed ogniskiem na Syriuszu.Będę miał co robić.Posprawdzam też czy na Gwiazdach występuje jakieś zażółcenie obrazu.Muszę dzisiaj poczekać na Vegę. Pozdrawiam Krzysztof.
 11. Wtedy myślę około 15kg.Przy tak małym korektorze-menisku przed samym LW w celi , waga Teleskopu jest znacznie mniejsza.
 12. Cześć Krzysztofie. Tak jest w istocie , leciutka OTA 10" , aż miło się przenosi , taka Apertura i taka mała waga. Teleskop na stanowisku bojowym. Będą pierwsze testy w praktyce.Założyłem mu szukacz GSO kątowy 50mm i czekam aż zapadnie zmrok. Pozdrawiam Krzysztof.
 13. Cześć Pawle. Zapraszam na Zlot Kudłacze 2021.Wtedy będzie okazja pooglądać tym Teleskopem.Firma ORION U.K. wykonywała te maszynki w dość krótkim czasie.Były trzy modele: 250mm F-9 , 300mm F-9 i 350mm F-9.Szukać ich teraz jak ze świeczką , ten zakup to był fart roku.Kobiety chyba bardziej dbają o sprzęt.Teleskop sprzedała mi dziewczyna , miłośniczka Astronomii z Wielkiej Brytanii. Pozdrawiam Krzysztof.
 14. Witajcie. Przedstawiam mój nowy nabytek.Teleskop Maksutov Klevtsov-Cassegrain OMC250 F-9 Hilux 97% , marki ORION U.K. To czwarty Mak wysokiej jakości w mojej aktualnej kolekcji.Aktualnie na stanie posiadam dwa Maki Intesy Cassegrainy Ruttena 5" F-10 , 7" F-10 i dwa Maki ORION OMC 200mm F-20 i 250mm F-9. Piękny Teleskop w stanie niemalże sklepowym.Bardzo lekki i kompaktowy jak na sporą już Aperturę 10". Teleskop waży tylko 9kg , więc może być z powodzeniem użytkowany na montażach klasy EQ5 , itp. Mamy Święta a ja w domku przeprowadzam na spokojnie trochę serwisu.Regulacja i
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.