Jump to content

Edgens

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2378
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

252 Good

About Edgens

 • Rank
  Krzysztof_P
 • Birthday 03/02/1975

Kontakt

 • Strona WWW
  krzysztofp9@op.pl
 • Facebook / Messenger
  Krzysztof Pawlik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  KRAKÓW
 • Zainteresowania
  ASTRONOMIA , OPTYKA INSTRUMENTALNA , Technika , Astronautyka , Przyroda , BHP.
 • Sprzęt astronomiczny
  W domu:Intes Maksutov MK 203/2030mm F10 DE LUX.Mak Intes ALTER M500 127/1270mm F10. Montaże SW AZEQ5 GO-TO i SW AZ GTI , Lorneta Fujijon FMT-SX 10X50 , SolarMax 60/BF10 , Nasadka BINO SOLIGOR , Obserwatorium Roll-OFF i w nim sprzęt:APO-ED APM 6" , SCT 11" , Newton i masa filtrów i szkliwa.

Recent Profile Visitors

5388 profile views
 1. Witajcie. :-) Na dzień dzisiejszy około 40 osób ma zrobione rezerwacje pobytu na Zlocie Kudłacze Sierpień 2020r. Najwięcej osób na Zlocie pojawi się w okresie weekendu , Piątek-Poniedziałek.Można też przyjechać i rozbić się z własnym namiotem. Cena za nocleg w ośrodku od osoby wynosi w tym roku 60zł , koszty namiotu do ustalenia na miejscu z uwzględnieniem ilości osób.Można też wynająć jak nie będzie wolnych miejsc , nocleg w Schronisku powyżej. Serdecznie Wszystkich Zapraszamy. Pozdrawiam Krzysztof.:-)
 2. Witajcie. Na dzień dzisiejszy około 40 osób ma zrobione rezerwacje pobytu na Zlocie Kudłacze Sierpień 2020r. Serdecznie Wszystkich Zapraszamy. Pozdrawiam Krzysztof.
 3. Cześć.:-) Jaka cena za odrośnik z wliczonym kosztem przesyłki , jeżeli jest do SCT 8" to jestem zainteresowany. Pozdrawiam Krzysztof.:-)
 4. Cześć Dziękuje.:-) Tak masz rację warunki Seeingowe u nas to największa przeszkoda aby sprzęt rozwinął w pełni skrzydła.Dlatego nie poszedłem m.in. w większą Aperturę Maka jaką planowałem 10" , tylko zmieniłem Maki 8" Intesa DE LUX F10 , myślę na lepszego parametrami Maka OMC 200 F20 Stricte pod kątem oglądania Planet.Oczywiście będą na Kudłaczach konfrontacje i porównania w praktyce co też potem na łamach Forów opiszę. Pozdrawiam Krzysztof.:-)
 5. Witajcie.:-) Dzisiaj dostałem info od nowego Kolegi Marcina który będzie na Zlocie Kudłacze Sierpień 18-27 2020r. , iż jak nie będzie pogody to Kolega Marcin ma parę bardzo ciekawych Wykładów-Prelekcji , które nam przedstawi i poprowadzi , dodatkowo zdjęcia będą na rzutniku wyświetlane.:-) Wszystkich Serdecznie Zapraszamy.:-) Pozdrawiam Krzysztof.:-)
 6. Cześć.:-) Temat Teleskopu Maka OMC 200 F20 jest już dość bogato opisany. Jeżeli ktoś interesuje się tym Stricte Planetarnym Teleskopem to można poczytać w temacie na Forum "Astromaniak". Doszedł też do zestawu na montaż SW AZ-EQ5 GO-TO docelowo po drugiej stronie nowy Refraktor ED-APO TS Dublet FPL53 125/975mm. https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=10&t=57874&start=0 Pozdrawiam Krzysztof.:-)
 7. Cześć Darku.:-) Dzisiaj otrzymałem Refraktor i pomierzyłem.Niestety okazuje się iż potrzebuję Oprawę filtra o średnicy co najmniej około 165mm. Zatem Dziękuje. Powodzonka w sprzedaży. Pozdrawiam Krzysztof.:-)
 8. Dziękuje za info , jak pomierzę to dam znać po otrzymaniu Refraktora w tym tygodniu. Pozdrawiam Krzysztof.:-)
 9. Cześć.:-) Czekam na dostawę Dubletu ED na szkle FPL53 125/975mm F-7,8 , jak pomierzę i będzie pasował to byłbym wstępnie zainteresowany zakupem. Jaka jest wewnętrzna średnica alu obejmy i czynna średnica samego filtra ND5? Pozdrawiam Krzysztof.:-)
 10. Witajcie.:-) Cennik noclegów w Ośrodku gdzie odbywają się Zloty za jedną osobę wynosi 50zł-doba i pozostał bez zmian. Cały czas dokonuję rezerwacji i cieszę się że pojawi się na naszym tegorocznym Zlocie sporo nowych całkowicie Miłośników Oglądania Nieba. Pozdrawiam Krzysztof. :-)
 11. Cześć.:-) Jednak do okularu Pentax XW 40mm potrzebuję kątówki pryzmatycznej 2" , więc Dziękuje i szukam dalej. Miałem oczywiście na uwadze mały ATM tej złączki , gdyż Pentax XW 40mm to okular 2". Pozdrawiam Krzysztof. :-)
 12. Cześć.:-) Jestem wstępnie zainteresowany zakupem złączki pryzmatycznej jak i Barlowa. Jaki jest czynny przelot tej złączki? Czekam na info. Pozdrawiam Krzysztof.:-)
 13. Witam.:-) Okular ORTO ZEISS 0-16 zakupiony.Temat nieaktualny. Pozdrawiam Krzysztof.:-)
 14. Witam.:-) Okulary zakupione.Temat nieaktualny. Pozdrawiam Krzysztof.:-)
 15. Witam.:-) Na giełdę powraca Nowy wyciąg Crayforda Moonlite z microfocuserem i adapterem do SCT , red 2"/1,25" niski profil w cenie 1070zł z wliczonym kosztem przesyłki.Może jeszcze coś dorzucę do ogłoszenia jak poszukam w półkach , co tam jeszcze mam na zbyciu. Zainteresowanych zakupem Zapraszam na PW lub tel.604054008. Zdjęcia mogę wysłać zainteresowanym zakupem na telefon lub na PW. https://www.firstlightoptics.com/moonli ... hread.html Pozdrawiam Krzysztof.:-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.