Skocz do zawartości

Zagadka na pierwszy dzień świąt


astrokosmo

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ chmury nie ustępują :Boink: postanowiłem sięgnąć do archiwum moich fotek i zaprezentować dwie w formie zagadki. Każdy sposób jest dobry aby zapomnieć o chmurach.

 

Oba zdjęcia zostały wykonane z mojego balkonu, w ognisku głównym.

 

Pierwsze zdjęcie zostało wykonane U 170X900- zgadnijcie jakim telepem zostało wykonane zdjęcie nr.2 :rolleyes:

 

Odpowiedź jutro.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że sprzęt użyty do zdjęcia Nr 2 jest o wiele ciemniejszy niż ten, którym zrobiono zdjęcie Nr 1.

Dla utrudnienia nie wiemy, czy skala powiększenia samego zdjęcia jest taka sama, ani jak różniła się ekspozycja.

Stawiam na Cassegrain 180/2800 albo Cassegrain 200/3500.

 

Wesołych Świąt!

Miłek

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowidź na zagadkę jest następująca:

 

- zarówno pierwsze zdjęcie Pałacu Kultury jak i drugie zostało wykonane tym samym teleskopem czyli 170x900 w ognisku głównym-Nikon F-50 , Kodak 200 czas 1s.

 

Zmieniło sie tylko miejsce obserwacji czyli również mój balkon z powodu przeprowadzki do centrum o 5km bliżej od poprzedniego z tąd też Pałac Kultury jest dużo większy i w lepszej rozdzielczości.

 

Pisałem w pytaniu że oba zdjęcia są z mojego balkonu i to prawda- nie dodałem tylko że z drugiego nowego, ale to miało właśnie być sednem zagadki z tąd taki pomysł.

 

Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę która miała na celu dodać trochę uśmiechu i pozwolić zapomnieć po mimo świąt o brzydkiej pogodzie.

 

Na koniec 3 fotki: panorama z mojego poprzedniego balkonu, obecnego oraz ja na moim nowym balkonie tzn. obserwatorium :D .

A przy okazji zwróćcie uwagę na mój nowy szukacz, o którym napiszę wkrótce odzielny post .

Pozdrawiam wszystkich i życzę ładnej pogody-nie tylko ducha :D .

PANORAMA_1.JPG

PANORAMA_2.jpg

170X900.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki że choć na chwilę przez święta ktoś mnie sporowkował do myślenia :Salut:

daliśmy sie troche wkręcić...

Gratuliję nowego mieszkania :Beer: to to o którym mówiłeś w telewizji?? napewno bedziecie mieli wygodniej

Pozdrowienia dla całej rodziny!

od całej mojej rodziny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa...

Przypomina to mi zagadkę:

Co to jest: zielone, wisi na drzewie i śpiewa. Odpowiedź: ŚLEDŹ!

 

Pierwsze zdjęcie jest prześwietlone w światłach i nieostre (w odróżnieniu od drugiego) żeby było trudniej zgadnąć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.