Skocz do zawartości

CYFRA-ostateczne starcie


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Swoją zapasową o pojemności 950 mAh (wyglądała na oryginalną Nikonowską) kupiłem też w Stodole i działa dłużej niż oryginalna z zestawu startowego ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z takimi. Nikon takich nie robi z pewnością. Mam nadzieję, że człowiek od którego kupiłeś był uczciwy i nie przekręcił 6 z przodu do góry nogami, tak aby wyszło 9 czyli 950 mAh. Ale skoro piszesz, że działa dłuzej to pewnie tak jest.

 

Osobiście największy odpowiednik oryginalnych EN-EL1 (650 mAh) jaki spotkałem to 800 mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

800mAh też była i wyglądała zewnętrznie tak samo a różniła się tylko ceną i napisem, była o jakieś 10 zł tańsza, pudełka i zapakowanie wewnątrz identyczne !!!

Postęp i miniaturyzacja idzie na przód ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800mAh też była i wyglądała zewnętrznie tak samo a różniła się tylko ceną i napisem, była o jakieś 10 zł tańsza, pudełka i zapakowanie wewnątrz identyczne !!!

Postęp i miniaturyzacja idzie na przód ;D ;D ;D

 

Nieuczciwość i przebiegłość sprzedających również nie pozostaje ani kroku w tyle. Uważaj!

Dasz radę zrobić fotkę tej baterii 950 mAh i pokazać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Jedne z najgorszych we wszystkich rankingach. Nikon produkuje je (a raczej przykleja na nie swoje logo) już od kilku lat i nie zmienia ich pojemności. A konkurencja nie śpi. Np baterie Canona są coraz lepsze - G3/G5 zrobi z jedną baterią 2 x tyle fotek co CP4500. A przy astrofoto baterie rozładowują się bardzo szybko.

Zapasowa bateria (nawet dwie) to konieczność. Niestety to też extra wydatek, który trzeba wziąć pod uwagę porównując ceny aparatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotkę baterii 950 zrobimy jutro w firmie, no problemos mam też oryginalną z zestawu startowego :-)

 

Dzięki Janusz. Jeśli masz zasilacz (lub trzecią baterię) to poproszę na jednej fotce obie: ta z pudełka i ta ze stodoły.

Popytałem trochę na dpreview i na razie wychodzi na to, że jesteś jedynym, który ma baterie EN-EL1 950 mAh. Wszyscy twierdzą, że max jakie widzieli to 800mAh. Chyba to jakaś nasza lokalna produkcja w stodole polskiej. Miejmy nadzieję, że oprócz naklejek z napisem 950 mAh produkują także baterie o takiej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotkę baterii 950 zrobimy jutro w firmie, no problemos mam też oryginalną z zestawu startowego :-)

 

Dzięki Janusz za fotki na priva.

Bateria ta ma oznaczenie DV-EL1 i faktycznie napisane jest na niej 950 mAh.

W międzyczasie znalazłem pytanie na forum dpreview (+ fotki) czy ktoś zna te baterie. Niestety nikt nie odpowiedział.

Linki do fotek (tych z dpreview)

 

http://www.pbase.com/image/17042565/original

http://www.pbase.com/image/17042526/original

 

Bateria na zdjęciach od Janusza wygląda identycznie, ale nie widać na nich opakowania

Niestety, nie podano producenta. A wpisując w google DV-EL1 nic ciekawego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Pudełko może jeszczę znajdę bo chyba leży w nim startowa karta 16Mb i jutro sfocę ale jest identyczne na oko z tym z linku 8)

Kupowałem u renomowanego handlowca, stałego bywalca gieldy. tacy ludzie nie handlują świadomie byle czym bo by ich konkurencja wygryzła :-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torgal, Ja ostatnio kupiłem Canona A 70. Czytam też o waszych kłopotach z prądem. Moja poprzednia służbowa Minolta Demige 7 była bardzo fajną 5 mln hybrydą. Miała jednak bardzo denerwujący apetyt na prądzik. 50-80 zdjęć z akumulatorków 4x1800mA/h a na alkalach wogóle nie startowała.

 

Ale moje podejście do cyfrówek zmieniło się wraz z nową energooszczędną technologią Canona. Teraz na akumulatorach AA Panasonic 2000 mA/h robię za pomocą mojego A 70 spokojnie około 300 fotek. Na ostatniej mojej nocnej sesji zrobiłem 190 fotek z ekspozycją od 10-15 s i jeszcze zgrałem cały materiał do kompa a akumulatorki tylko dlatego naładowałem, żeby mnie nie zawiodły następnym razem.

 

Na alkalach robie spokojnie 180 - 200 fotek. A najbardziej fajnie było używać baterii litowych Energizera 5000 mA/h tylko ich cena odbiega od normy.

 

Mam jeszcze pytanie jak rozsądnie podłączyć to moje ustrojstwo do wyciągu TAL'a 100 RS. Czy są jakieś przejściówki.

 

Na obiektywie jest zdejmowana osłonka osłaniająca bagnetowe łączenie do tele lub Vide konwerterów ale chyba trzeba jakiś T-ring kupić czy coś takiego. Bardzo proszę rozjaśnijcie ciemnego w tej materii. Może mógłbym coś więcej zrobić niż fotki w projekcji okularowej mojej lornetki.

 

http://www.mosty.plock.com/martel/galeria/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie jak rozsądnie podłączyć to moje ustrojstwo do wyciągu TAL'a 100 RS. Czy są jakieś przejściówki.

 

Na obiektywie jest zdejmowana osłonka osłaniająca bagnetowe łączenie do tele lub Vide konwerterów ale chyba trzeba jakiś T-ring kupić czy coś takiego. Bardzo proszę rozjaśnijcie ciemnego w tej materii. Może mógłbym coś więcej zrobić niż fotki w projekcji okularowej mojej lornetki.

 

Poszperaj trochę po forum. Pare razy już to było omawiane.

np http://astro4u.net/yabbse/index.php?board=...ay;threadid=690

 

Moje połączenie okularu z aparatem wygląda tak:

 

okular.jpg

Casioiokular.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.