Skocz do zawartości

ATM bez T Pomocy! Naprawa słuchawek...


Rekomendowane odpowiedzi

No nie widziałem gdzie dać ten temat postanowiłem tutaj, no bo mam problem z majsterkowaniem ale nie teleskopowym sporo osób sie tu zna na majsterkowaniu to może mi ktoś pomoże... chyba mnie nikt nie skopie za taki temat..

 

Mam słuchawki próbuje je naprawić ostatnio bo niegrała jedna słuchawka. Zlutowałem to i owo i działało wszystko tylko że o połowe ciszej niż normalnie. Leci tak samo nieważne czy tam center czy tylko z prawego, natomiast jak dam lewy to leci jeszcze bardziej ciszej prawie nie słychać (oczywiście z obu głośniczków leci a nie z jednego dziwne to...). Jak sie rusza jednym kabelkiem to w pewnym momencie czasem leci tylko z prawego i normalnie głośno jak powinno lecieć (ale tylko z prawego). Oto bardzo schematyczny rysunek: (ten kabelek co można nim ruszać to brązowy od głośnika do głośnika myśle to z nim jest coś nie tak)... Ma ktoś jakiś pomysł co moge zrobić? Przelutować kabelki? Miał ktoś podobny problem? Może za dużo cyny jest nalutowane i jest słaby styk kabli albo słabsze impulswy przewodzą? Pomocy: )

Oj to miałabyć miniaturka ale coś nie wyszło :Boink:

 

beztytuu0ik.jpg

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ruszasz - przy sluchawkach czy wtyczce .

Jak wtyczce cos robiles to pewnie zwarles . Moze jakas paste do lutowania uzywasz co zwiera?

brazowy kabelek to masa . Najpweniej masz takze naderwany sygnalowy kabelek .

Jakbys mial przerwe na masie to sluchawki beda w szereg i ciszej jest .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszasz kabelkiem , jak w srodku izolacji jest naderwana miedzianna linka to czasem kontaktuje .

Te kabelki sa bardzo cienkie i czesto linka miedzianna w srodku izolacji urywa sie . Najprosciej to sprawdzic poprzez chwycenie za izolacje kabelka i pociagniecie , nie za silne . Jak linka miedzianna wysunie sie z izolacji to bylo przerwane . Wystarczy odciac i na nowo przylutowac . Tak samo moze byc przy wtyczce naderwane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odciąć i zlutować na nowo? Tak jak mówiłem w prawej ale tylko w prawej słuchawej dobrze słychać jak drucik brązowy (duzy kabel -> 1 głośniczek) jest mniej wiecej ustawiony pionowo... dziwnie to wyglada tak jakby albo 100% mocy szło do jednego głośnika i wtedy gra jeden dobrze lub do obu po 50%... :\ jakby gdzieś brakowało tej energi. spróbuje jutro przylutować na nowo. Zbiq dam znać Ci potem na priv. :piwo:

 

Mała poprawka teraz!

Pobawiłem się stykami, kabelek brązowy jest narazie odlutowany jak go podczepiłem do niebieskiego to oba głośniki grały głośno już. :Boink: i działało prawo/lewo jednak coś mi tam trzeszczało sprawdze jutro i powiem. Może w tym był problem? Ale dziwy bo przylutowałem je tak samo jak były na początku.

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.