Skocz do zawartości

SPRZEDAM TELESKOP 130/1165 DOBSON


DOMINO 32

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam teleskop N 130/1165 na Dobsonie.

Teleskop wykonałem własnoręcznie na podstawie zaleceń ze strony Pana Willanda.

Teleskop posiada sferyczne zwierciadło , wewnątrz tuby ma przesłony, lusterko wt. wysokosprawne (Astrokrak ) , wyciąg 1,25 obrotowy (Astrokrak), chłodzenie wymuszone (wiatraczek).

Dodaję jeszcze filtr słoneczny folia Bader 15cm średnicy,

Teleskop mimo małej apertury130 daje naprawdę rewelacyjne obrazy , robiłem nim astrofoto na platformie.

CENA 700zł do negocjacjiTELESKOP130-1165..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdy frak, gdybym nie miał tego co mam, na pewno bym łyknął tego sprzęta! Te foty mnie rozwalają! W życiu bym się nie spodziewał że ze "stotrzydziestki" można tyle osiągnąć!

Może takie dobre fotki bo to sfera? Ale przecież to F9 więc niedaleko granicy... hmmm...

W każdym razie na pewno warto!

 

P.S. Nie mam nic wspólnego ze sprzedającym i mój zachwyt jest że tak powiem czysto "techniczny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B)-->

(Piotr B @ Mar 28 2006, 16:58)

Kurdy frak, gdybym nie miał tego co mam, na pewno bym łyknął tego sprzęta! Te foty mnie rozwalają! W życiu bym się nie spodziewał że ze "stotrzydziestki" można tyle osiągnąć!

Może takie dobre fotki bo to sfera? Ale przecież to F9 więc niedaleko granicy... hmmm...

W każdym razie na pewno warto!

 

P.S. Nie mam nic wspólnego ze sprzedającym i mój zachwyt jest że tak powiem czysto "techniczny".

 

 

Fajny teleskop, na pewno już wkrótce znajdzie nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
HHHHHHHHHHHMMMMMMMMMMMMMMM Chętnie bym kupił ale mógłby pan troszke jeszcze spuścić bo to że sam robiony niewiadomo jak z cała optyką! Prosze o odpowiedz

 

A czy fotki nie świadczą o optyce? :Salut:

 

Wiadomo, że wszystko da się obrobić na kompie, ale zazwyczaj jak się ogląda planetki i Księżyc wprost, obraz jest jeszcze ładniejszy :)

Edytowane przez Jendrako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy fotki nie świadczą o optyce? :Salut:

 

Wiadomo, że wszystko da się obrobić na kompie, ale zazwyczaj jak się ogląda planetki i Księżyc wprost, obraz jest jeszcze ładniejszy :)

 

Jeżeli Ktoś chce oglądać planety tym teleskopem, to będzie na pewno dobry wybór.

Można postawić go na platfomie i wtedy sprawdzi się w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ten teleskopik pokazuje lepsze obrazy niż na foto i żadna obróbka nie zastąpi wizuala.

Swego czasu posiadałem teleskopik zbudowany na bazie zwierciadła podobno parabolicznego 170/1450 zakupionego w pewnej firmie i nie był to U ani AK i gdy zbudowałem 130/1165 to o dziwo ten mniejszy dawał lepsze obrazy od 170ki którą później sprzedałem za marne pieniądze.

Przez dwa lata 130tka była na prawie wszystkich moich obserwacjach , teraz wyparł ją Dobson 250/1760 ale Słoneczko nadal obserwuje 130tką

Pozdrawiam

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.