Skocz do zawartości

Analog vs Cyfrowka


KOPER

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie sa za jakie przeciw ...co mnie zastanawia to fakt iz niektorzy pisza ze czasy analogow sie skonczyly ...ja mam na mysli tutaj problematyke przede wszystkim jakosci zdjec

 

A co to jest "cyfrowka" i co to jest "analog"? Bo jezeli postawisz obok siebie dobra wspolczesna lustrzanke cyfrowa, a z drugiej strony maly obrazek analogowy, to szkoda czasu na rozmowe. Jeszcze 2 lata temu moglibysmy sobie polemizowac, dzisiaj jest juz "po ptakach". Jedyne pole ktore ma sens dla analogu 35mm to fotografia b/w - choc wg mnie lepiej naswietlic negatyw z cyfry i zabawe ciemniowa robic na takim materiale. Gwarantuje ci, ze efekt na papierze barytowym jest taki, ze wytrawni spece od technik szlachetnych daja sie oszukiwac ;)

 

Z drugiej strony mozna postawic przy srednim formacie np. nowe przystawki cyfrowe i tez juz nie bedzie tak prosto. Przede wszystkim cena przystawek zabija nawet niezle prosperujace studia.

 

Gdybym mial podsumowac to co powiedzialem, to moim zdaniem temat nie ma sensu. Kazde z narzedzi moze dzisiaj dac swietne efekty. Umiejetne korzystanie z technologii cyfrowych pozwala uzyskiwac "analogowy" wyglad prac. Szczegolnie dla osob ktore z komputerem nie maja problemu i wiedza co to RAW - polecam zdecydowanie cyfrowa lustrzanke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie forum Canona i tam rozgorzala dyskusja na ten temat z jednej strony zarzuca sie cyfrowce typu Canon 20D plastikowosc.... fakt ze jego oponenci staraja sie argumentowac przewage tego aparatu nad analogiem przede wszystkim wygoda pracy i obrobki... zwolennicy lustrzanek analogowych zas podkreslaja cieplosc zdjec nasycenie barw ..cieply szum i lepsza czulosc w porownaniu z matryca widac charakterystyczne strony obu typow aparatow

 

Czesto zwolennoicy cyfrowek pisza ze sprzet analogowy sie skonczyl ...a zwolennicy analoga pisza ze cyfrowki robia lepsze zdjecia niz kiedys ale w porownaniu do analoga jeszcze jest duzo do zrobienia ...za duzo w cyfrowkach plastiku ..."buzki lalki Barbie" itp ponoc da sie wyczuc ze obiekty robione cyfrowka sa na zdjeciach jak naklejone

 

stawiajac np. kompakt cyfrowy w cenie do tys zl ..z lustrzanka analogowa za ta sama cene to ta go miazdzy niemilosiernie przynajmniej jak pokazuja dane techniczne ...wiem jednak ze lustrzanki cyfrowe wprowadzaja nowy wymiar ..ale np. taka Minolta A2 ? jak ona sie sprawdzi w porownaniu z Lustrzanka analogowa w tej samej cenie ?

Edytowane przez KOPER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy kompakt małomatrycowy bedzie robił zdjęcia jak przez teleobiektyw a prawdziwego makro z głębia ostrosci nie zrobi zupełnie ale jest to spowodowane skalą obiektywu a nie jakością i innymi dyrdymałami.

 

" cieplosc zdjec nasycenie barw ..cieply szum " sorry ale to są bzdety istotne dla ludków od profesjonalnej fotografii z aparatów za 10tyś i więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"każdy kompakt małomatrycowy bedzie robił zdjęcia jak przez teleobiektyw a prawdziwego makro z głębia ostrosci nie zrobi zupełnie ale jest to spowodowane skalą obiektywu a nie jakością i innymi dyrdymałami."...w takim ukladzie placi sie w takim aparacie cyfrowym za gadzety ?

 

 

wiem ze sa lustrzanki cyfrowe sa bardzo dobre ....nie jestem specem od aparatow tak sie przygladam dyskusjom na roznych forach fotograficznych odnosnie "wojny" pomiedzy analogowacami i cyfrarzami i oczywiscie posiadaczy aparatow cyfrowych jest znacznie wiecej ale z dyskusji da sie wywnioskowac ze zwolennicy aparatow cyfrowych stawiaja na wygode obslugi ..prostote i tansza eksploatacje natomiast zwolennicy analogow pisza o jakosci i niepowtarzalnosci zdjec z tego typu aparatow ..obiektywnie rzecz ujmujac bardzo ciezko fanom cyfrowek podwazyc ten argument i staraja sie o nim mniej jakby dyskutowac

 

taki przyklad:

 

http://www.sklepfotograficzny.pl/aparaty-c...owerShot-A-540/

 

http://www.sklepfotograficzny.pl/aparaty-a...OS-300-X+28-90/

 

dwa aparaty w podobnej cenie w granicach 1 tysiaca zlotych ...z danych technicznych wynika ze ze lustrzanka analogowa bije niemilosernie cyfrowego kompakta biorac pod uwage aparaty w tej samej cenie

 

w takim ukladzie zastanawia mnie fakt czy w przypadku tej cyfrowki placimy za gadzety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim ukladzie zastanawia mnie fakt czy w przypadku tej cyfrowki placimy za gadzety ?

płacisz za fakt posiadania matrycy i fakt posiadania LCD oraz fakt marketingowego ustawienia na rynku takiego typu produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.