Skocz do zawartości

Pseudo Zeiss


Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga na naciągacza

Facet sugeruje, że to może przypuszczalnie Zeiss, a w rzeczywistości to rosyjska bpc.

I ma 400 punktów na allegro, ksywa collecjoner. Uważajcie na tego typa.

pozdr

 

hmm... jesli pisze ze to przypuszczalnie Zeiss to znaczy ze nie ma pewnosci, co w tym zlego, jesli Ty masz pewnosc ze to nie Zeiss to napisz do niego na pewno to poprawi w aukcji :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Sugeruję zgłosić naruszenie zasad allegro. Ja już tak zrobiłem.

 

Zgłosiłem naruszenie zasad na podstawie: zakazany przedmiot - podróbka.

 

Proponuję, aby inni zrobili to samo.

 

Nadmienię, że allegro poważnie podchodzi do zgłoszeń - kilka razy "uwaliłem" aukcje - m. in. ze względu na reklamowy charakter ogłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Sugeruję zgłosić naruszenie zasad allegro. Ja już tak zrobiłem.

 

Zgłosiłem naruszenie zasad na podstawie: zakazany przedmiot - podróbka.

 

Proponuję, aby inni zrobili to samo.

 

Nadmienię, że allegro poważnie podchodzi do zgłoszeń - kilka razy "uwaliłem" aukcje - m. in. ze względu na reklamowy charakter ogłoszenia.

 

A ja uważam, że na tej aukcji wszystko jest OK. "Lornetka rosyjska", "szkła prawdopodobnie Zeiss". W tytule: "8 x 30 gratis Carl Zeiss" - dla mnie dzieli się na 2 części:

1. charakterystyka przedmiotu (8 x 30)

2. "gratis Carl Zeiss", co opisie jest rozwinięte jako "upominek od firmy Carl Zeiss".

Pewno - tytuł aukcji jest nieco podchwytliwy, ale dla jakkolwiek myślącej osoby - opis nie daje żadnych powodów do marudzenia.

Jedyny problem - poza zasięgiem mojej znajomości stanu rzeczy - jest to, czy takie lornetki choć teoretycznie mogły być wyposażanę w zeissowską optykę. Jeśli tak - robicie niepotrzebny hałas. Ale ja na tym się po prostu nie znam! Jeśli zaś z góry wiadomo, że tak być nie mogło - sorry za tą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że na tej aukcji wszystko jest OK. "Lornetka rosyjska", "szkła prawdopodobnie Zeiss". W tytule: "8 x 30 gratis Carl Zeiss" - dla mnie dzieli się na 2 części:

1. charakterystyka przedmiotu (8 x 30)

2. "gratis Carl Zeiss", co opisie jest rozwinięte jako "upominek od firmy Carl Zeiss".

Pewno - tytuł aukcji jest nieco podchwytliwy, ale dla jakkolwiek myślącej osoby - opis nie daje żadnych powodów do marudzenia.

Jedyny problem - poza zasięgiem mojej znajomości stanu rzeczy - jest to, czy takie lornetki choć teoretycznie mogły być wyposażanę w zeissowską optykę. Jeśli tak - robicie niepotrzebny hałas. Ale ja na tym się po prostu nie znam! Jeśli zaś z góry wiadomo, że tak być nie mogło - sorry za tą odpowiedź.

 

Saywiehu,

 

sprzedający napisał, że szkła prawdopodobnie Zeiss, a mógłby napisać, Swarovski, Takahashi, Canon i co mu ślina na język przyniesie. Zawsze może później powiedzieć - sorry, pomyliłem się, nie pisałem przecież, że na pewno.

 

Dla mnie jest to ewidentne naciąganie potencjalnych kupujących.

 

Bo ze szkłami Zeissa w lornetce to jest tak jak z dziewictwem - albo są, albo ich nie ma. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos obeznany z lornetkami rosyjskimi i niemieckimi (zeiss)

by się wypowiedział. Dość często można spotkać (głównie na allegro)

z określeniami że jakaś tam bpcx (x-numerek) posiada szkła zeissa...

 

Poszperałem troche i znalazłem opinie na forum łowieckim (www.knieja.pl),

że np. lornetki bpc 7x50 na olimpiadę w 1980 (tzw olimpijki-swego czasu Janusz

cos o niej pisal) były składane właśnie w zakładzie Zeissa. Pytanie, czy tylko składane?

Czy obudowa rosyjska, szkła zeissa? Fakt jest faktem, że modele bpc bardzo się

od siebie róznią, chociażby wsponiane 7x50. Od kiepskiego wykonania (obudowa)

po korpusy wzorowane na zeissach, lornetkę bpc 8x30 mam i na zeissa nie wygląda :)

Ale mam bpc5 8x30 (nie bpc4) i z tego co widzę to trochę się różni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.