Skocz do zawartości

PODZIĘKOWANIE - przeczytajcie proszę


jurek51

Rekomendowane odpowiedzi

Kilkanaście dni temu kupiłem japońską lornetkę Honor 20 x 60. Sprzedający informował, że dobrze byłoby oczyścić ją od wewnątrz, ponieważ są drobne paprochy. Jak się okazało miała jeszcze jedną wadę o której nie wspomniał, a mianowicie podczas trzymania jedną ręką '' łamała'' się lub jak kto woli składała się.

Ja jestem w sprawach optyki i astronomii laikiem.

Zacząłem szukać w internecie i znalazłem Astroforum, a w nim dział lornetki.Wypowiadało się kilka osób na temat lornetek. Przypadły mi do gustu wypowiedzi kolegi o nicku MBODEK. Były moim zdaniem fachowe i proste do zrozumienia. Nawiązałem z nim kontakt.

okazało się, że zna lornetkę tej firmy, porównał ją z innymi typu Kronos, Tento. Zgodził się nią zająć.

Nie ukrywam, że miałem trochę obawy, ale wysłałem ją.

I wyobraźcie sobie, że doprowadził ją do porządku, odesłał zpowrotem i ... nie żądał zapłaty.

Powiedział, że to dla niego nowe doświadczenie.

Ktoś powie normalka. Może i normalka, ale w dzisiejszych czasach o uczciwych i bezinteresownych ludziach

warto pisać.

Kolego mbodek - dziękuję. :rolleyes:

Jurek 51.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Całkiem niedawno też coś podobnego było - o bezpłatnym przekazaniu teleskopu przez Tserafina.

Z taką serdecznością, jaka tu panuje, rzadko można się spotkać. Co więcej, jest to regułą, a nie wyjątkiem.

 

:Beer: for everybody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno też coś podobnego było - o bezpłatnym przekazaniu teleskopu przez Tserafina.

Z taką serdecznością, jaka tu panuje, rzadko można się spotkać. Co więcej, jest to regułą, a nie wyjątkiem.

 

:Beer: for everybody!

 

Teleskop kolegi Tserafina od wczoraj zaczął pracować ku chwale astronomii u kolegi Henryka :helo: Niestety pogoda coraz bardziej do kitu a barometr bezlitośnie leci w dół.No ale wczoraj w nocy został oblookany i obraz ponoć żyleta :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.