Skocz do zawartości

Luneta PZO - jak zakończyć wyciąg?


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Robię tubus i wyciąg do obiektywu PZO 64x400. Na końcu wyciągu chciałbym zainstalować Nasadkę kątową Astrokrak 90° M42x1 / 2" z redukcją na 1,25". W związku z tym mam takie pytania:

 

1. Jak najlepiej zakończyć taki wyciąg - czy gwint M42 będzie dobrym rozwiązaniem tzn. umożliwi podłączenie nasadki kątowej lub aparatu typu zenit (nie widziałem takiej nasadki więc dlatego pytam)?

 

2. O ile wydłuża się wyciąg po założeniu złączki kątowej?

 

 

 

P.s.

w firmie do której link podawał kiedyś Mirek :

http://www.optel.opole.pl/ob-ok/index.htm

Za lunetkę PZO chcą ponad 1500 zł - to chyba jednak przesada >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza nasadki 2" naszej produkcji to równe 100 mm i o tyle musi się wsunąć wyciąg aby ją prawidłowo obsłużyć plus 20 mm na ogniskowanie w przód i w tył dla bezpieczeństwa i uwzglednienia nieparafokalności okularów różnych producentów 8)

U nas firmowy wyciąg 2" kończy się redukcją M55/M42 (złączka foto) lub tuleją okularową 2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Pierwsza część jest jasna.

A jeśli chodzi o pierwsze pytanie to nasadka ma z jednej strony tuleję okularową 2" a z drugiej gwint M42 taki jak w aparacie? Tzn wyciąg zakończyć gwintem jak w obiektywie? Czy dobrze zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.