Skocz do zawartości

pryzmat sprzedaje... BP 26x70


xtro

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu wchodziłęm na strony pryzmat-fotooptyka.com.pl poszukując lornetek kronoz BP 26x70. Niestety nie znalazłem wtedy ich w ofercie. Zadzwoniłem więc i dowiedziałem się , że są tylko podobne berkuty 25x70, a tamtych się nie produkuje (swoją drogą na forum też chyba gdiś ktoś pisał) i są jedynie gdzieś może pojedyncze egz. wystawowe okazyjnie (??? skąd o tym wiedzieli by...). W międzyczasie zaglądam na strony Zagorska i widzę je w ofercie (maile do rosjan bez odp.). Dziś wchodzę sobie na strony Pryzmatu (trochę przypadkiem) i widzę, że oferta została zaktualizowana o BP. Dzwonię więc bo to ten model o który mi dokładnie chodzi (zdeterminowany do zakupu - a nóż jest to ten jedyny egz. wystawowy z przypadku). Dowiaduję się , że są - ale ich nie ma... Trzeba sprowadzić. Czy chcę ? Jasne tylko muszę wiedzieć za ile... ok 750 mnie wyjdzie. Drogo jak na moją kieszeń ale ok, idę za ciosem. Kiedy będzie? Trzeba sprowadzić.... Wiem, koniec przyszłego tyg, ... Nie da rady... To kiedy?... Chwilecze.... ... Nie nie będziemy tej lornetki sprowadzać bo jest bardzo awaryjna, klienci tak twierdzą... więc nie ma możliwości... nie....

 

ot... To teraz mam pytanie, podobno (gdzieś tu wyczytałem ale nie mogę się dokipać) oni sprzedają przez człowieka z allegro , jeśli ktoś pamięta nicka, to bym bardzo prosił, może z nim się dogadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość K.Miernik

Przy okazji pojawienia sie nazwy firmy Fotopryzmat opowiem krótką historię kupowania u nich lunety. W kwietniu 2006 szukałem taniej lunety do obserwacji ptaków. Fotopryzmat ma kilka lunet rosyjskich, którymi byłem zainteresowany. Napisałem do nich maila z pytaniem o ceny, po dwóch tygodniach dostałem odpowiedź, gdzie nie tylko były ceny, ale i pisali, które mają, a których nie.

 

Chciałem znaleźć ich na stadionie X-lecia, tam, gdzie się chwalą, że są. Byłem tam dwa razy i żadnych lornetek i lunet w podanym sektorze nie było. Stwierdziłem, że być może zrezygnowali ze stadionu, albo sprzedają tylko w weekendy, ponieważ szukałem ich w tygodniu.

 

Na stronie fotopryzmatu znalazłem adres firmy w Sochaczewiu, mapkę dojazdu i tak dalej. Ponieważ mieszkam w Warszawie i nie jest to tak daleko, postanowiłem, przejechać się tam osobiście, tym bardziej, że i tak miałem w planach wycieczkę na ptaki do Kampinosu.

 

Pierwsza rzecz, która jest nieprawdziwa to mapka: jest bardzo przestarzała, bo Sochaczew od pewnego czasu ma obwodnicę i droga numer 2 nie przechodzi przez miasto. Druga rzecz to odległość od skrzyżowania, która na pewno jest ponad 2 km, a nie 1 km jak podano. Ponieważ samochód zostawiłem przy skrzyżowaniu, miałem okazje zwiedzić miasteczko.

 

Najważniejsza nieprawdziwa rzecz: pod podanym adresem nie istnieje żadna firma czy sklep. Adres ten to budynek z kilkoma sklepami. Pytałem się sąsiednich sprzedawców i pani z kwiaciarni powiedziała mi, że owszem miał być sklep z wiatrówkami i lornetkami, ale właściciele nie dostali jakiegoś pozwolenia, czy stało się coś takiego. I sklepu nie ma.

 

Bardzo mnie to zniechęciło do tej firmy, która zwyczajnie umiesza na stronie fałszywe informacje. Uczciwie więc ostrzegam, bo być może kwestie gwarancji czy zwrotu wadliwych lornetek mogą być równie niepoważnie załatwiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego allegrowicza to chyba nazywał się Pawlo z kilkoma cyferkami po nicku.

Pozdr

 

Już znalazłem na forum. Jegomość nazywa się Pawlo220477.

Edytowane przez karan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja byłem tą osobą, która opisywała na Forum przygody z zakupem Kronosa 20x60 od niejakiego Pawlo220477 (potwierdzam to co napisał karan). Zerknij na moje historyczne posty (nie ma ich dużo) i tam wyszukaj interesujące Cię informacje, które wpisałem. Streszczając. Kupiłem przez Allegro, uprzednio upewniając się telefonicznie i mailowo czy to jest aby na pewno Kronos. Pierwszy egzemplarz. Odesłałem - problem z mostkiem i pokrętłem. Dostałem drugi - paskudnie rozjechany optycznie (mam gdzieś jeszcze zdjęcia). Odesłałem. Dostałem trzeci. Optycznie ok, mechanicznie już lepiej niż pierwsza Kronos. W tzw. międzyczasie miałem przyjemność rozmawiać z właścicielką sklepu (dane na stronie www), przyznam, że kobiecina bardziej handlowiec niż człowiek obeznany ze sprzętem optycznym. Nie wspominam miło tej rozmowy. Pawlo jest jej zięciem. Wykazał się dużym zrozumieniem i cierpliwością (byłem trochę upierdliwy, ale płacę to mogę wymagać :D ). Do dziś użytkuję z powodzeniem Kronosa w przeróżnych warunkach pogodowych i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie!

Pracuje w firmie pryzmat fotooptyka i chciałabym potwierdzić, że firma istnieje. Posiada magazyn w Sochaczewie przy al. 600-lecia 72c/6 i w Warszawie w centrum Naukowo Technicznym przy Chłopickiego oraz stoisko na stadionie X-lecia (sklep w Sochaczewie jest w trakcie przygotowań do otwarcia - to sie zgadza). Co do wielu pytan zadawanych na temat lornetek Kronos BPC 26x70, to informuję, że u nas niestety ich nie ma od conajmniej 2 lat. Nie są sprowadzane ponieważ cena w Rosji jest bardzo wysoka. Poza tym rzeczywiście są w ofercie ale produkowane są tylko na większe zamówienia.

Jesli chodzi o Berkuty BPC 25x70, to niestety mamy ostatnie cztery egzemplarze nie nadające się do sprzedaży ze względu na wady (zabrudzenia soczewek).

 

Do tej pory firma prowadzila sprzedaż hurtową wyłącznie dla podmiotów dospodarczych, dlatego też przed wizytą,klientów indywidualnych polecam wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.