Skocz do zawartości

Klub miłośników astro


jim-hawkins

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy ktoś mógłby pomóc i może zna z Państwa klub miłośników astro z woj. Śląskiego, który mógłby podjąć się zrobienia jakiegoś pokazu dla uczniów szkoły. Czyli przywieść swój sprzęt i spróbować zarazić bakcylem i zrobić małą wycieczkę np. po księżycu ? Jeśli tak to proszę serdecznie o kontakt, każdy będzie bardzo miły. . . tu lub na s.wroz@wp.pl

Edytowane przez jim-hawkins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze planetarium slaskie by sie tego podjelo bez wiekszego problemu. chodz moze latwiej przywiezc ludzi do planetarium, niz odwrotnie? przynajmniej byla by mozliwosc uzycia polmetrowego potwora z obserwatorium.

najlepiej tam zadzwon i sie popytaj czy byla by taka mozliwosc.

 

a tak poza tym to mam nadzieje, ze chcesz to zorganizowac tylko z grupa chetnych, a nie wszystkich jak leci. chodzi o to, ze w rzeczywistosci tylko kilka procent sie rzeczywiscie zainteresuje obserwacja, a reszta szybko zaczne marudzic, ze zimno i nudno. a w kilka zainteresowanych osob mozna zrobic juz cos ciekawszego (mniej ludzi do okularu - wiecej obiektow do zobaczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

widzisz ja nie zakładam jakiegoś schematu spotkania i jego planu, brałem bardziej pod uwagę spontaniczną prace. W związku z tym że nie napisałem dla kogo ta ma być to czynię to teraz- miało to by być dla jak najszerszej grupy ludzi”dzieci” ale przede wszystkim dla uczniów kl.4 szkoły podstawowej. Gdzie [tak sobie myślałem] można by było zabrać dzieci razem z rodzicami np. na piątkowo sobotnia noc gdzieś niedaleko miejsca zamieszkania, zrobić przy okazji ognisko, upiec kiełbaskę i po oglądać i po słuchać bardziej doświadczonych obserwatorów nieba;)... jeśli już to myślałem o czymś takim a nie o wyjściu do Śląskiego Planetarium które tak naprawdę w dobie internetu, komputerów i co z tym idzie najnowszych gier komputerowych jest w stanie uśpić takiego 10 latka suchymi informacjami w 10 minut;), jeśli ktoś ma jakieś pomysły to zapraszam może zechce się podzielić mając już jakieś doświadczenie. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idea piękna, lecz ciężka do zrealizowania,

bo trudno pogodzić ognisko z nocnymi obserwacjami

 

jak to ma być dla szerszej grupy, to pomyśl może o zrobieniu jakiegoś pokazu, lecz nie za pomocą teleskopu, ale raczej z projektora, jakiejś wcześniej przygotowanej prezentacji odgrywanej z laptopa,

wtedy to będzie medialne

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.