Skocz do zawartości

Teleskop 270 mm


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam składany teleskop w konstrukcji Dobsona.

Tubus kratownicowy, demontowalny do transportu.

Dane:

lustro pyrex 270/1500 Astrokrak

lusterko wtórne 64 mm Antares

szukacz z kątówką 45* Astrokrak

wyciąg 2" z red. 1,25" Astrokrak

Teleskop posiada osłonę również na kratownicę ze "spandexu" oraz inne istotne osłony.

 

Waga teleskopu około 18 kg.

Zaletą jest łatwość transportu i łatwość kolimacji.

 

Cena 2200,- czyli poniżej kosztów części składowych.

 

Więcej informacji na PW.

 

Jako bonus dodaję oprawioną folię Badera wartości 100,- montowaną na rzepach.

 

d1fd7e98dbec76dfm.jpg 23c69a840cfa94aam.jpg a8ee95c531c5972am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tej chwili zmieniłem koncepcję i sprzedaję podzespoły:

 

1. szukacz Astrokrak średnica obiektywu około 60 mm z kątówką 45* (widoczny na zdjęciu powyżej) - 170,-

2. wyciąg Astrokrak do Newtona z płaską stopką czyli taki 160,-

 

 

3. oprawiona folia Badera gzcnsuytar7hnd7ym.jpg cena 80,-

 

4. Konstrukcja teleskopu pod 270 mm lustro bez optyki widok jak na powyższych zdjęciach 500,-

 

W przypadku gdyby Ktoś chciał przyglądnąć się szczegółom proszę o podanie maila na PW.

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się stało z lustrem głównym? Nie ma go w ofercie. Co z nim zrobisz (zrobiłeś)?

pozdrawiam

 

Póki co lustro jest zamontowane, ale może Ktoś chce kupić samą konstrukcję więc nie ma z tym problemu, jeżeli nie to względem lustra mam też pewne plany dot zamocowania w projektowanek obecnie przeze mnie konstrukcji kratownicowej ale zawieszonej na paralaktyku. Gdybym go nie sprzedał to tam go zamontuje.

Co do jakości lustra jest to lustro kupione w AK za 1200,- i jak na kilkunastomiesięczne użytkowanie trochę zakurzone, ale po za tym sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś poszukuje dobsa a nie ma za bardzo gdzie go trzymać to na waszym miejscu brał bym całego telepa bez namysłu(policzcie sobie cenę lustra+lusterko wtórne to zobaczycie że cena nie jest wygórowana).

270mm telep w standardowym wykonaniu to już dość spory mebel który w zestawieniu z małym mieszkaniem może sie równać brakiem akceptacji ze strony rodziny :szczerbaty:

Sam mam jeszcze niedokończonego dobsa 350mm (identycznej konstrukcji) mieszkanko mam niezbyt duże, zagracone różnymi wynalazkami a spokojnie zdołałem upchnąć tą 350-ę bez protestów współlokatorów.

Normalnie to by mnie z chaty w 3 sekundy wywalili razem z całym telepem. :szczerbaty:

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukacz sprzedany.

 

Nowa cena filtru badera 70,- wraz z przesyłką (wymiary fi wew. 275 mm, fi zew. 393 mm).

 

Nowa cena wyciągu 150,- wraz z przesyłką.

 

Nowa cena konstrukcji wraz z optyką (bez szukacz i wyciągu) 1700,- + transport

ewentualnie mogę sprzedać części osobno czyli szkielet i lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia ma już nowego właściciela.

 

Obecna cena:

lustro główne 1000,-

Lustro wtórne 200,-

konstrukcja 400,-

wyciąg 150,-

 

Razem 1750,- z kosztami wysyłki.

 

 

Niestety nie mam złączki do astrofoto, gdyż fotografie wykonywałem w projekcji okularowej:

 

comp.gif Jowiszmmm.gif Mars

Wenera.gif WenusMerkury.gif Merkury

 

W razie bardziej szczegółowych pytań proszę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg sprzedany.

 

Pozostała jeszcze konstrukcja 270/1500 wraz z lustrami, jeżeli nikt się do przyszłego tygodnia nie zdecyduje na całość, to jest chętny na konstrukcję i całość będzie demontowana na elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Konstrukcja sprzedana.

 

Pozostało jeszcze LG 270 mm i LW 64 mm Antares (czyli coś dla ATM-owców) razem w cenie 1000,- .

Jednocześnie informuję, że zbliżam się do końca obniżek cenowych.

 

Każdy Kto się interesuje tym tematem, wie że już sporo taniej w porównaniu z nowymi lustrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.