Skocz do zawartości

BPC Tento 20 x 60, złączka BPC


Gość ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Nie uwierzycie ale znów zmieniam opcję dot. sprzętu, bo wciąż eksperymentuję, zatem sprzedaję moja lornetkę BPC 20 x 60 TENTO. Lornetka kupiona na AF, w dobrym stanie, kolimacja , mechanika, OK. Miałem ją może z 2 miesiące.

No nosi drobne ślady użytkowania ale to przeciecz sprzęt z lat 90 –tych.

Dla nie wtajemniczonych to starsza siostra Kronosa. Pisano o niej wielokrotnie.

Niczym tak naprawdę mu nie ustępuje (prócz – powiększenia) gdyż ma rzeczywiste 20 x a nie jakieś 18x czyli moim zadaniem jest lepsza.( ale to moja subiektywna ocena)

Bardzo ładnie widać w niej obiekty Messiera i NGC, planetki np. Saturna z pierścieniami,

z racji wagi do obserwacji astro zalecany jest statyw

Wyposażenie: sztywny futerał na paskach, zaślepki ochronne na obiektywy i okulary.

 

Cena: 240 zł,

 

By połączyć ją np. z głowicą foto wymagany jest adapter czyli specjalna przejściówka –złączka astrokrak-owska. Którą też sprzedaję:

 

Cena 32 zł (tyle za nią dałem)

 

Ceny + transport oczywiście

 

Obiecuję że dziś po pracy będą zdjęcia, (dla tych co chcą od razu odsyłam do ostatniej relacji ze spotkań Trzcianeckich bo tam są jej fotki w praktyce)

pozdr. Robert

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co nie widać? :szczerbaty: nie rozumiem ? Benedykt o co Ci chodzi?

 

No tak, za radą Benedykta na PW precyzuję:

pierścień widać w postaci nieoddzielonych od tarczy planety "uszu"

Ja postrzegam go raczej jako ziarnko maku z obwódką.

Rzeczywiście trzeba dobrego wzroku by odzielić przy powiększeniu 20x pierścienie.

Gafa popełniona nieświadomie bo tento nie służyła mi do obserwaci palnet, ot zobaczyłem że jest coś w rodzaju pierścienia i uznałem zaliczone.. :D

Dzieki za uświadomnienie! :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć kolego jaki to sprzęt tak Cię urzekł że sprzedajesz jak by nie było kultową już lornetkę B)

 

Cholercia Grzybku generalnie to sprzedaje to z żalem bo trafiłem naprawdę na dobry egzemplarz. Te na allegro

zwykle mają jakieś felery, u mnie prócz paru drobiazgów wynikających troche z wiekowości lornetki jest znakomicie.

Kurcze poprzednicy dbali o nią, szczególnie kolimacja i sama optyka.

Powód dla którego sie pozbywam jej to moja ciekawość, ciągła ciekawość i tendencja do zmian.

Kupując duża lornetkę myślałem o czymś co miało by uzupełnić mi wąskie pole okularów syncinych, do jasnych i rozległych ds. Jednak od pewnego czasu dużo czytałem o systemie Maksutova-Cassegraina. Daltego myśle o syncianym maku. A konkretnie tym modelu. To wydaje mi się niewielki traulerek, (a dużo jeżdżę) i taką lekką rurkę mogę położyć sobie na mojej głowicy foto i teodolicie. Z czasem pokuszę sie pewnie o napęd na dwie osie. Znasz więc powód.

:Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma to być alternatywa dla lornetki to przydało by się jeszcze takie ustrojstwo http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...dd70fa37d56e9b1 cholercia ale ja na tą nasadkę choruje, ale tu nie choroby trzeba tylko pieniędzy :icon_biggrin: .

Pomysł dobry, sam myślę o czymś mniejszym na wypady np. do rodziny czy znajomych zawsze można takie małe cuś zabrać i powerować do 150X, ale z lornetki na pewno nie zrezygnuje najwyżej wymienię na 100mm :Boink::szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu nie choroby trzeba tylko pieniędzy :icon_biggrin: .

 

Oj mi to mówisz, grunt to improwizacja.. :Beer:

 

 

Obiecane fotki:

 

a złączka to oczywiście to :D

post-1723-1169055433_thumb.jpg

post-1723-1169055442_thumb.jpg

post-1723-1169055457_thumb.jpg

post-1723-1169055475_thumb.jpg

post-1723-1169055491_thumb.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.