Skocz do zawartości

Skanowanie zdjęć - gdzie w Poznaniu?


malek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Mam fotki z zaćmienia z Turcji na kliszy. Dałem je do zeskanowania w labie ale skany nie nadają się do dalszej obróbki na kompie. Pierwszy raz skanowalem, wiec nie przyszło mi do głowy, że format zdjęcia będzie mały (1800x1200 px? jakoś tak) a sama fotka zapisana w JPG. Do tego skany wyszły strasznie zaszumione.

 

Takie coś dostałem i probowalem ze wszystkich sił coś z tego wyciągnąć ale nie zadowala mnie efekt w żaden sposób. Dzisiaj i wczoraj chodziłem po labach i próbowałem się dowiedzieć gdzie mogę mieć porządnie zeskanowane fotki. Bezradnie rozkładali ręce (pracownicy nie wiele wiedzieli o skanerach i ich możliwościach). Jeden gość podpowiedział mi jednak, żeby uderzyć do jakiejś agencji reklamowej, gdzie sprzęt mają lepszy.

 

No i pytanie do Was - czy zawracanie głowy agencjom reklamowym ma sens? Czy w Poznaniu da się gdzieś porządnie zeskanować 1 film tak, żeby cena mnie nie zabiła?

 

Małek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papatki był pierwszą osobą o której pomyślałem, która wiedziałaby jak ugryźć negatyw, ale zdaję sobie sprawę, że skanowanie kliszy to żmudne zajęcie. Jeśli nie znajdę nic w mieście, to zapytam Michała, czy miałby chwilkę czasu chociażby na parę klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Gdy jeszcze miałem do Poznania znacznie bliżej, niż obecnie, tego typu zleceia dawałem do realizowania Agencji Reklamowej TDM, która wówczas mieściła się na ul. Ratajczaka (w prawo od Św. Marcina, idąc od Kaponiery i po lewej stronie, w bramie). Czy siedzą tam dalej- nie wiem. To duża firma, nastawiona na obsługę innych firm reklamowych (przygotowalnia do druku). Ale to był wówczas drogi sport.

Kto jeszcze obecnie się tym zajmuje w Poznaniu- nie wiem, ale wystarczy chyba wejść do pierwszej z brzegu firemki reklamowej, która ma na szyldzie cokolwiek związanego z usługami poligraficznymi i podpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, dziwne. Pamiętam, że w Warszawie w kodaku skanowałem i klisze i slajdy - zupełnie mały i zwyczajny zakładzik. Skanowałem w rozmiarze 3360x2240 pikseli z rozdzielczością 72 dpi. Na moje życzenie np część klisz została zeskanowana i wypalona w BMP (22 MB /fotka).

Pewnie, że jakieś szumy tam widać ale wyglądają całkiem całkiem zarówno te w JPG jak i BMP.

Mogę nawet podać markę skanera - Fuji :). No było to co prawda ponad 2 lata temu ale chyba nie jest to jakiś wielki problem - muszą mieć tylko specjalistyczny skaner do klisz i już.

A i cena była bardzo niewielka (z tego co pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.