Skocz do zawartości

svchost.exe


Rekomendowane odpowiedzi

svchost uruchomiony z windows/system32 jest czystym plikiem, odpowiada za uruchamianie różnych usług systemowych i nie tylko. Nie powinno Cię też zdziwić że jest go kilka kopii w procesach. Wygląda to jak wyciek pamięci w którejś usłudze... Gorzej gdy odpala się z innej lokalizacji - wtedy to śmieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

svchost jest przyjetą przez MS nazwą procesu hosta dla usług uruchamianych z bibliotek .dll.

Np taka ilośc pamięci może ci zajomować jakiś program uruchamiany w tle.

 

Trzeba uważać bo czasem trafia się proces scvhost.exe a to jest wirus.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 90000K pamieci :szczerbaty: . Normalnie powinno odciagac 18000K....

Kaspersky nic nie wykrywa w tamtych okolicach wiec spekuluje, ze to nie virus.

Jakies inne pomysly :szczerbaty: ??? (moze da sie tego pozbyc ... a jesli tak to co to spowoduje?)

 

Z gory dzieki za pomoc :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 6x svchost.exe łacznie zajmują 31MB. Jeden z nich to otwarty Menedżer zadań. Reszta to standardowe biblioteki systemowe.

Możesz ubić ten proces i zobaczyć co ci krzyknie system, pewnie odpali go na nowo :D .

Oby! Ubicie svchosta najczęściej kończy się okienkiem odliczającym 60 sekund do restartu, a bywa że i BSOD-em... Albo jest wyciek pamięci w systemowej usłudze (kazoman, masz wszystkie łatki i SP2?), albo do svchosta jest wstrzyknięta śmieciowa usługa, albo ten zżerający tyle ramu nie jest windowsowym w system32, tylko ładującym się z innego miejsca syfem. Poza tym to jeszcze nie jest tragedia, u mnie jeden z svchostów zabiera aktualnie 29 MB z małym hakiem, więc tylko nieco mniej, reszta po kilka MB.

Edytowane przez antyqjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam orginalnego windowsa xp i mam wszystkie najnowsze aktualizacje B) . Choc o to jestem spokojny :szczerbaty: (o winda nigdy nie mozna byc spokojnym). Nasuwa sie pytanie ... jesli kaspersky niczego nie wychwycil to moze jakis inny program by cos znalazl? Znacie jakies dobre programiki antywirusowe (lepsze badz rowne kasperskiemu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisał antyqjon, raczej jakiś źle napisana usługa, choć może być też robak w postaci dll "wstrzykniętego" do svchosts.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co siedzi w tym svchosts, ściągnij ze stron MS programik "Process Explorer" (ten i kilka innych ciekawych programów, grzebiących we wnętrznościach Windows oryginalnie pisało kilku łebskich gości z firmy sysinternals). Będziesz mógł zobaczyć wątki siedzące w svchosts.

Będziesz miał tych svchosts kilka, ale jeśli do Task Managera dodasz kolumnę z Process ID, to będziesz mógł je po tym PID rozróżnić także w Process Explorerze.

Można też przeskanować system jakimś programem antywirusowym, ale koniecznie startującym czysty system z płyty.

Więcej informacji znajdziesz zapewne na fachowych forach/grupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.