Skocz do zawartości

Buzia Pipi Lanstrung w mym lusterku.


Gość ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ignisdei

Dzisiaj konserwowałem optykę w syncie, wyczyściłem lustro zdejmuje pajączka, a tu....diabelne ubytki w aluminium na lusterku.

Kurcze czy to moja wina czy producenta? Przyznaje bez bicia przecierałem lusterko szmatką jak zaszło kondensacją, o tym świadczą rysy , ale piegi, kropki i centki ?

Obserwuje intensywnie, zgoda telp stoi na dworze, zgoda ale w poprzednim newtonie takich cudów nie miałem.

Mam reklamować, aluminizować na własny koszt ?

Jak to przekłada się na obrazy, a właściwie na ich ubytki? <_<

post-1723-1174939716_thumb.jpg

post-1723-1174939726_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A długo masz już tą syntę? Jak stoi cały czas na dworze to jest pewnie narażona na wilgoć, zapewne miało to jakiś udział w przyspieszeniu niszczenia powłoki.

Z tym przecieraniem szmatką to może lepiej się nie przyznawaj jak będziesz reklamował :rolleyes: Ale jak na gwarancji to chyba warto spróbować :).

 

Na drugim zdjęciu nie wygląda to jakoś bardzo tragicznie ale pewnie też nie pozostaje bez wpływu na obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej daj do ponownego napylenia tym razem z utwardzeniem...

 

Moje lusterko wtórne było 1000x w gorszym stanie, po powtórnej aluminizacji jest oki.

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

 

 

 

Ps: gdzieś mam foty, jak znajdę to wkleję, z resztą chłopaki z PTMA Pomorskiego potwierdzą bo widzieli w zeszłym roku moje wtórne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie źle, że to napiszę ale myślę, że nie bez kozery ten teleskop jest tani, w masowej produkcji takie rzeczy to normalka. Myślę, że jeśli jest na gwarancji to należy to zgłosić jeśli nie to bym to powtórnie aluminizował.

 

Pozdr

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Tak będę reklamował i to zaraz, ale muszę to tak załatwić by mięć telpa na zlocie.

 

ps. Ach w woli wyjaśnienia, gdyby ktoś z DO zajrzał na ten topic. :D

Pisałem że synta stoi na dworze, oczywiście że nie przez całą a noc...wystawiam ją czesto na kilka godzin by się chłodziła, z zakrytym deklem. Ale przecież wszyscy tak robią. W mojej okolicy nawet bał bym się zostawić telpa bez opieki. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś w taki sposób, że myślałem, że telep naprawdę stoi non stop gdzieś pod wiatą na dworze :). W takim razie skoro jest na gwarancji to oczywiście skladaj reklamację.

 

Fakt, lusterko Ori było w 1000x gorszym stanie :D

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Moja Synta stała długo non-stop w o wiele gorszych warunkach, w przesiąkniętym "na wylot" pomieszczeniu tuż przy brzegu jeziora. W tym roku b. rzadko ogrzewałem to pomieszczenie. A jaka była zima, każdy wie- wilgoć, wilgoć, wilgoć. Dlatego "z pewną dozą nieufności" obejrzałem stan moich lusterek. Zero jakichkolwiek śladów. Albo się zahartowała :D albo po prostu Ignisdei trafił na rzeczywiście felerny egzemplarz. Do tego moja Synta jest "starsza".

Reklamuj- i nie kieruj się zlotem. Będzie tyle sprzętu, że spoko polukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się powłoki na chińczykach są rożne sam widziałem Syntę (na paralaktyku) która po 6 miesiącach (nigdy nie czyszczona), przechowywana w mieszkaniu, miała takie piękne prześwity jak mój stary Soligor. O dziwo w porównaniu do starego Szukacza Komet to zarówno mój stary Soligor jak i ta Synta miały zdecydowanie gorszy stan powłoki na obu lustrach. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

No odbyłem rozmowę z DO, mam wysłać stare LW na ich koszt a w zamian wyślą mi nowe, obiecali że do środy. :D , chcieli nawet bym wysłał całą tubę, jak dla mnie to zbyt dużo pakowania. W końcu stanęło na lusterku z pajączkiem. Ogólnie jestem pod wrażeniem, rzeczywiście opowieści o poszanowaniu klienta w tej firmie nie są mitem. :D

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.