Skocz do zawartości

Zasilanie.


mar121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

niedawno kupiłem montaz SLT i potrzeba mi do niego zasilania. Dowiedziałem sie ze to: http://www.allegro.pl/item182886747_nowy_a..._promocja_.html

Będzie odpowiednie. Co mam dokupic zeby współpracowało z tym montazem? Montaz potrzebuje pradu stałego 12V.

 

Nie chce zakładac dwóch wątków wiec pisze tu.

Na zlocie poznałem fajny programik: StarCalc

Tylko ze tam pokazywał ile trzeba naswietlac dany obiekt. Jak ustawic tą funkcje zeby działała? Chyba trzeba wpisac dane teleskpu. Ale gdzie?

 

Pozdrawiam

Tomasz :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

niedawno kupiłem montaz SLT i potrzeba mi do niego zasilania. Dowiedziałem sie ze to: http://www.allegro.pl/item182886747_nowy_a..._promocja_.html

Będzie odpowiednie. Co mam dokupic zeby współpracowało z tym montazem? Montaz potrzebuje pradu stałego 12V.

 

Będzie odpowiedni. Pojemność akumulatora niewielka, bo tylko 7Ah, ale sądząc na podstawie opisu tego montażu http://www.jb.man.ac.uk/public/im/cel130SLT.html (jeśli masz właśnie taki), popracuje on na nim dość długo.

"The cover on the base of the mount opens to allow the insertion of 8 AA batteries in two packs of 4. It is stated that one set should last for ~ 8 hours. What pleased me greatly was that the mount appeared to work fine with a set of rechargeable NiMH batteries even though their nominal voltage is a little less. There is a socket to provide an external 12 volts from a mains adapter, car lighter socket or external battery. (These are all additional accessories.) There is a recessed (good) on/off switch, the socket for the hand controller to plug in and an accessory port."

 

Pozdrawiam,

GM

Edytowane przez Grzegorz_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj tego power tanka z Allegro nic lepszego i tańszego nie dostaniesz. Sam używam dwóch sztuk i jest OK. Akumulator 7Ah wystarcza do zasilania LX-200 na całą noc.

Sprawdziłęm w instrukcji celestrona ten montaż ciągnie dość sporo prądu bo 750mA. Taki Power Tank o jakim piszesz wystarczy na 8 godzin pracy teleskopu. Reszta bez zmian nic lepszego i tańszego nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.