Skocz do zawartości

Goto LJ+silniki do CG5


Prot

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

 

Jak w temacie, do sprzedania GoTo L.J.

 

1. Astropilot v3.0;

2. Stepper Driver;

3. Data Procesor v3.1 (GoTo);

4. RelayBox (Guide), pozwalający stosować naprzemiennie GoTo z Guide;

5. Zasilacz

6. Przewody połączeniowe.

7. Silniki od montażu cg/eq 5 (przy jednym silniku pekło mi gniazdo, jednak zostało sklejone i wszystko dzila poprawnie!)

 

IMG_0225.JPG IMG_0224.JPG

 

Cena 700zł

 

Kontakt na PM lub 781-040-772

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Ja mam takie moze laickie pytanie, bo nie mialem nigdy doczynienia z goto, otoz z jaka predkoscia porusza sie rura teleskopu w trakcie namierzania obiektu ? Standardowy sterownik silników (ten z zestawu dla napedu w 2 osiach) wyciaga z nich przy predkosci 8x 2 stopnie na minute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam takie moze laickie pytanie, bo nie mialem nigdy doczynienia z goto, otoz z jaka predkoscia porusza sie rura teleskopu w trakcie namierzania obiektu ? Standardowy sterownik silników (ten z zestawu dla napedu w 2 osiach) wyciaga z nich przy predkosci 8x 2 stopnie na minute.

 

Predkosc zalezy od parametrow silnika, taką tez maksymalna predkosc uzyskasz w GoTo..

 

 

Silniki sprzedane!

 

Pozostaje jeszcze GoTo, cena 550zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predkosc zalezy od parametrow silnika, taką tez maksymalna predkosc uzyskasz w GoTo..

Silniki sprzedane!

 

Pozostaje jeszcze GoTo, cena 550zł

 

To moze inaczej te silniki ktore miales na zdjeciach to na 90% sa te same silniki ktore daja w zestawie 2osiowym w DO do EQ5/CG5, pozostaje wiec tylko kwestia odpowiedniego sterowania nimi, tak mi sie wydaje przynajmniej.. od tego tez jest chyba ten stepper driver w twoim goto

 

Tak czy owak, w przypadku tych silnikow ktorych juz nie masz i tego goto ktore jeszcze masz, jak w ~ szybko byles w stanie przestawic rure ze wschodu na zachod dajmy na to ?:)

 

Edit: Czy dostepna miales predkosc 100x ?

Edytowane przez mtr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze inaczej te silniki ktore miales na zdjeciach to na 90% sa te same silniki ktore daja w zestawie 2osiowym w DO do EQ5/CG5, pozostaje wiec tylko kwestia odpowiedniego sterowania nimi, tak mi sie wydaje przynajmniej.. od tego tez jest chyba ten stepper driver w twoim goto

 

Tak czy owak, w przypadku tych silnikow ktorych juz nie masz i tego goto ktore jeszcze masz, jak w ~ szybko byles w stanie przestawic rure ze wschodu na zachod dajmy na to ?:)

 

Edit: Czy dostepna miales predkosc 100x ?

 

Niesty kolego, jak juz pisalem wczesniej predkosc zalezy od parametrow silnika a nie sterownika, tak wiec wiecej juz z nich nie wyciagniesz.

 

Chcesz szybciej-zmien silniki ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxymalna prędkość silników od EQ5 ( jak ze zdjęcia ) to zdaje sie, że 32x.... tak wiec nie jest powalająca prędkość i przestawinie telepa ze wschodu na zachód zajmuje jakieś 6 minut i wogole nie polecałbym tego robić ze względu na duże luzy w silnikach powodujące dość znaczne błędy w dokładności przestawienia telepa i "trafieniu" w obiekt. GOTO nie ma tu w zasadzie nic do rzeczy.... jego dokładność jest jakby "idealna" a cały problem rozbija się o silniki....

 

Osobiście polecam to GOTO .... nie ma chyba tańszej alternatywy a wkrótce Leszek wyda nowy sterownik do silników ( Stepper ) który będzie obsługiwał wszelkiej maści inne silniki ( np 1.8stopnia/kork w trybie 64 mikrokroków ) podnosząc tym samym prędkość skoków GOTO ( do prędkości prawdopodobnie 800x ) i dające szansę na znacznie dokładniejsze prowadzenie w trybie skoku ( Slew ) jak i guidingu ....

 

Do tego jestem na ukonczeniu strony z bazami obiektów do GOTO LJ skąd będzie można sciągnąć bazy liczące 40.000 obiektów....

 

za tą kasę .... warto .... taniej sie nie da.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.