Skocz do zawartości

Kłopoty z routerem do Chello


Mithoo

Rekomendowane odpowiedzi

witam:)

kupiłem niedawno przewodowy router "Edimax" zeby rozdzielic Chello.

Kiedy łącze sie karta sieciowa-router automatycznie pobieram IP, wysyłam pakiety, ale nie odbieram żadnych z routera.

Dlatego tez nie moge skonfigurować ustawień tego ustrojstwa bo żeby to zrobić musze wpisac jego IP do adresu przegladarki (nie znajduje tej strony).

 

Wyłączyłem u siebie firewalle, sprawdzałem w cmd polecenie ping [adres IP] i miałem 0% strat...

Ktoś miał podobny problem? Gdzie sie walnąłem prze konfiguracji?

 

dzieki i pozdr,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pierwsza sprawa to wlasciwy adres ip routera: start>uruchom>cmd

2. W terminalu wpisz: ipconfig. typowy wynik:

C:\Documents and Settings\...>ipconfig

 

Konfiguracja IP systemu Windows

 

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

 

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.102

Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.0.1

C:\Documents and Settings\...>

 

ten pogrubiony adres to zwykle adres routera. Zwykle te adresy zaczynaja sie od 10 lub 172.16 lub 192.168. Jesli jest inny to prawdopodobnie cos jest nie tak.

 

3. sprawdzasz ping'a i jesli ok uruchamiasz przegladarke i wpisujesz adres routera.

 

4. Jesli pingi dzialaja a przegladarka nie dziala, sciagasz sobie z sieci jakiegos linuxa w wersji live (np. knoppix) wypalasz na plycie u uruchamiasz komputer z tej plyty i tam powtarzasz czynnosc z przegladarka.

 

5. Jesli nadal jest problem mozesz sprobowac zrestartowac router do ustawien fabrycznych (instrukcja) i powtorzyc kroki. Jesli pomimo to nie dziala to zadzwon do sklepu w ktorym kupiles router. Oczywiscie rozumiem, ze instrukcje przeczytales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo za odpowiedz :Beer:

ustawiłem brame jako adres IP routera 192.168.2.1,

a moj adres IP na 192.168.2.2. Połączyłem sie bez problemu.

 

 

Modem chello przydziela adres automatycznie. Wybrałem więc opcję "Cable modem" oraz "Dynamic IP"w ustawieniach routera. Karte sieciową zostawiłem ustawioną jak wyżej. podłączyłem kabel z Chello do WAN-u, oraz z routera do kompa.

Nie udało mi sie jednak połączyć z netem ...

 

Nie jestem zbyt obcykany z sieciami, byłbym wdzięczny gdyby mnie ktoś naprowadził

jak to poustawiać...

Edytowane przez Mithoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje ustawienia wygladaja w porzadku, choc ze wzgledu na to ze nie widzialem tego routera nie moge tego stwierdzic ze 100"% pewnoscia. Byc moze chello ma zapisany adres sprzetowy karty sieciowej (tzw MAC Address) w Twoim komputerze i dlatego z nim dziala a z routerem nie. W takiej sytuacji nalezy skopiowac ten adres do konfiguracji routera.

Aby znalezc ten adress wykonujemy standardowe start/uruchom/cmd i tam ipconfig /all:

 

C:\Documents and Settings\...>ipconfig /all

 

Windows IP Configuration

...

 

Ethernet adapter Local Area Connection:

 

Connection-specific DNS Suffix . :

Description . . . . . . . . . . . : VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter

Physical Address. . . . . . . . . : 00-0C-6E-08-D6-AA

Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : Yes

Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.0.101

Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1

DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1

DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Lease Obtained. . . . . . . . . . : 28 października 2007 07:53:41

Lease Expires . . . . . . . . . . : 4 listopada 2007 07:53:41

 

Generalnie gdzies powinienes miec dostep do statusu Twojego routera. Sprawdz tam, czy ma on w miare poprawna konfiguracje (adres ip, maska, brama). Konfiguracja powinna byc zblizona do tej, jaka ma Twoj komputer podlaczony bezposrednio do modemu chello.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że sklonowanie adresu MAC może pomóc.

Najpierw jednak spróbuj wyłączyć modem kablowy na chwilę z prądu, żeby po włączeniu mógł "nauczyć się" nowego adresu.

To wszystko oczywiście przy założeniu, że chello nie zabrania dzielenia internetu i nie stosuje jakichś zabezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.