Jump to content

CENY SPRZĘTU W KIJOWIE


Swaldek
 Share

Recommended Posts

Witam Was,

Byłem kilka dni w Kjowie i oto co widziałem i za ile:

 

SOLIGOR 800 - 5300,00 hrn

BPC Kronos 20x60 - 600,00 hrn

YUKON 100 - 1800,00 hrn

 

Do policzenia

1USD = 5,35 hrn

ŻADNYCH AKSESORII - TYLKO FILTRY SOLIGORA.

 

Zatem Yukon jest znacznie droższy niż w Polsce, BPC też - dodatkowo jest w plastikowej obudowie. Ja zawsze myślałem że w blaszance.

Nie widziłaem żadnych dedykowanych Astro Sklepów w całym kijowie. Teleskop był na stoisku ze sztućcami.

 

Widziałem za to super lornetkę YUKON 30x50 (WYPRODUKOWANĄ 24 WRZEŚNIA B.R) za cenę 560,00 hrn czyli 110,00 USD. Widok super - więcej nic nie powiem bo nie mogłem jej wynieść przed sklep!!!. Nie wiem czy są takie u nas. Reklamują ją ostro jako optykę typu Newtona z Nowosybirska, produkt zaś białoruski. W cenie złączka to tripodu, fajny pokrowiec.

I na koniec - zarąbisty efekt patrząc przez lornetkę w systemie Maksutowa ( z Nowosybirska) 30x60 za 450 USD. Muszę to kupić - świetna jakość. Uważam iż warta tej ceny. bpc 20X60 JEST POBITA NA ŁEB.

Jest też cała masa lornetek BPC Kronos ( kolor moro, nowy design) o powiększeniach 12x40, 10x50, 14x40, 7x30,7x35

 

pozdrawiam

Swaldek

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

A czy widziałeś może Kronosa 10x50 ale z takimi pryzmatami jak w modelu 20x60, to były kiedyś dobre lornetki, jasne, mało zażółcone i o dużym wyraźnym polu widzenia, teraz o takich możemy już tylko pomarzyć :?

 

ps Przelicz te ceny na złotówki i wpisz ceny w zł bo zrobisz to jeden raz a tak prawie 200 forumowiczów zaprzęgasz do ulotnej pracy bo nie wypiszą ich w twoim poście i szybko zapomną nie zapisane ceny, szanujmy wszyscy swój czas koledzy bo naprawdę warto 8)

Link to comment
Share on other sites

Januszu - widziałem tego Kronosa - ale tylko widziałem - jest również w kolorze moro. Wszytskie te mor są "blaszane" - tak twierdził pożal się Boże sprzedawca Niestety sprzedawca był dupkiem i nie dawał do ręki. Udało mi się luknąć przz Yukona i tego Maksutowa. A potem było juz "chwatit" z jego strony i poker face. Nie dał już lukać zasraniec - no to jak wybrać albo porównać?

Dla leniwych -przeliczam na dolary

SOLIGOR 800 - 1000,00 USD

BPC 20x60 - 113 USD

Luneta YUKON 100 (tak jak masz w sklepie)- 339 USD

Ten Maksutow na którego pztrzyliśmy w necie Januszu to jest BAJKA!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.
...Ten Maksutow na którego pztrzyliśmy w necie Januszu to jest BAJKA!!!!!

 

I chcesz powiedzieć człowieku że przyjechałeś bez niego to jest jak horror a nie bajka, bo jak ten sprzedaweca kusisz a nie pokażesz do ręki innym :? :? :?

Link to comment
Share on other sites

Spoko wielkie panie ładny - tam na ulicy kupuję zawsze w towarzystwie aborygena :lol: , który zna sprzedwacę i dla mnie zero kitu Januszu. Mam tam wielu przyjaciół. Na przykład właściciele holdingu FOKSTROT z Ukrainy ( 70 % runku materiałow fotograficznych mają i 85 % rynku salonów motoryzacyjnych - to moi partnerzy biznesowi) Przed kupnem i tak przyjde do Ciebie po instruktaż. Jak będziesz chciał - to jak oglądniesz moją lornetkę - to Ci kupię taką samą.

Powiedz czy patrzyłeś przez tego Yukona 30x50 - mnie rozbroił - fajny sprzęcik.

ZDROWIEJ SZYBKO I ŁYKAJ SYROPY :guiness: - gumowe ucho mam

Link to comment
Share on other sites

No niestety - moje wyjazdy palą sie na panewcę :roll:

Jak jest coś to ja musze brać walizę i wyp..adać w trasę.

Życie nas nie pieści.

Z epsilonami wyraźnie powiedziałem, że nie powtórzyłem udanej próby i że musiało mnie omamić :pistol:

A swoją drogą, to co Ty tam nastawiałeś na ten balkon :notworthy:

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.
Swaldek tak trochę nie w temacie - szkoda że cię nie było w Jodłowie - niebo takie, że rozdzielaliśmy epsilony z zamkniętymi oczami!  :wink:

Oj EMDE wiem wiem niebo wirowało nawet po zamknięciu powiek ale pamiętaj że za dużo promili nie zrobi z Ciebie żadna miarą bohatera :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.