Skocz do zawartości

Amp Off w kamerce


sp2ukx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne grono po dłuuugiej przerwie. Troszkę się w tym czasie sprzętowo u mnie zmieniło i właśnie mam 'na tapecie" Vestę do przerobienia. Przejrzałem stronki z przeróbkami kamer i zastanawiam się jak odbywa się sterowanie włączaniem wzmacniacza matrycy CCD przed zakończeniem ekspozycji. Ze schematów wynika, że przewody sterujące są podłączane do portu drukarki a to by znaczyło, że funkcja ON/OFF wzmacniacza powinna by dostępna w programie do astrofoto. Nic takiego nie znalazłem w AstroVideo ( tego programu używam). No przecież nie będę tego wzmacniacza wyłączał i włączał przełącznikiem na obudowie kamerki. Nie rozumiem. Poczekam na odpowiedź mądrzejszych i bieglejszych w tym temacie. Do tej pory używam QUICKCAM VC(SC1) ale skoro mam możliwoś przesiąśc się na lepszą kamerkę to chciałbym to zrobic najlepiej jak można. Reszta przeróbek nie jest dla mnie tajemnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AstroVideo nie znam więc jesli nie ma opcji AmpOff to trzeba sie przesiąść na K3CCD lub inne programy które to mają.

Sterowanie jest po LPT wg schematów które napewno znalazłeś, przychodzi w sumie na dowolny pin który możesz sobie zdefiniować ale wg. zasad sztuki :D powinien to być pin 4 portu LPT.

"Wyłączanie wzmacniacza" następuje podczas ekspozycji natomiast na krotką chwilę, przed zczytaniem obrazu, na CCD jest podawane pełne napięcie - więc nie można tego zrobić na przełączniku.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AstroVideo nie znam więc jesli nie ma opcji AmpOff to trzeba sie przesiąść na K3CCD lub inne programy które to mają.

Sterowanie jest po LPT wg schematów które napewno znalazłeś, przychodzi w sumie na dowolny pin który możesz sobie zdefiniować ale wg. zasad sztuki :D powinien to być pin 4 portu LPT.

"Wyłączanie wzmacniacza" następuje podczas ekspozycji natomiast na krotką chwilę, przed zczytaniem obrazu, na CCD jest podawane pełne napięcie - więc nie można tego zrobić na przełączniku.

Tak ,tak. Zasadę działania i postępowania znam tylko chodziło mi o sposób sterowania wzmacniaczem. Twoja odpowiedź wiele mi wyjaśnia. Poprostu muszę zapoznac się z innymi aplikacjami do astrofoto. Dziękuję za pomoc i życzę przy okazji wszystkim czystego nieba wreszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.