Skocz do zawartości

GP i okolice


piters

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Udało się nareszcie i mi cosik zarejestrować :)

Niestety miejska iluminacja świąteczna wraz z 10cm warstwą świeżego śniegu mocno zaświeciły niebo.

350D 18mm@7.1 KIT 4177sek ISO100 bez filtrów, bez NR.

 

IMG_8512_resize.jpg

 

TUTAJ JPG w oryginalnej rozdzielczości

Teraz pytanie. Podczas eksperymentu nie udało się mi ustalić jednoznacznie, jak będzie lepiej: ustawiać niskie ISO i mała przesłonę, czy wysokie ISO i dużą przesłonę?? Ktoś to wytestował?? Ja wyszedłem z założenia że na niskim ISO mniej szumów więc powinno być lepiej, nie pomyślałem jednak o tym że mniej gwiazdek się zarejestruje, przynajmniej takie mam odczucie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna fotka, tylko w/g mnie nie powinieneś bardziej przymykać kita niż do 5,6

a tak wogóle, jak masz taki wybór, to chyba najlepiej popatrzeć na jakiej przesłonie obiektyw ma największą rozdzielczość i do niej dobierać iso, tu trochę za ciemne wyszło i chyba mogłoby być odrobinę ostrzej,

ale i tak fotka bardzo udana

pozdrowienia

 

aa i bardzo długo trzeba czekać, aż się zdjęcie załaduje z Twojego serwera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiałem też 5,6 ale niestety w trakcie naswietlania klatki wymiękła bateria, więc fota była niedoswietlona, następnego dnia ustawiłem 7,1 kierując się jedynie tym, że było więcej latarni i ryzyko przepalenia nieba było wysokie gdyż chciałem naswietlić co najmniej 1 godzinę( chodzi o to że latarnie w miasteczku są gaszone dopiero po 2 w nocy).

Faktycznie chciało by się lepszej ostrości. Chyba nie jest tajemnicą to, jak tym luźnym czymś ustawia się ostrość w kicie, tym bardziej przy 20 stopniowym mrozie. Na próbnej fotce miałem lepszą, ale myślałem że może być jeszcze lepiej, no i ponownie nie udało się powtórzyć wynik w ciągu kolejnych 15 minut ustawiania, więc darowałem sobie :)

 

P.S. O serwerze pomyślę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka bardzo mi się podoba.

 

Tak się składa, że od czwartku jestem szczęśliwym posiadaczem 350D z KITowym obiektywem.

Na razie bez "paralityka" czy nawet koziołka, którego mam nadzieję zrobić w najbliższym czasie.

 

Od początku myślałem nad wykonaniem podobnej fotki. Statyw jest, wężyk też, aku naładowane, tylko pogoda nie rozpieszcza. Jak do tej pory najdłuższa przerwa w chmurach trwała 10 minut.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu pogoda poprawiła się na dłuższą chwilę:

 

Canon 350D

18-55/3.5-5.6 @18/5.0

ISO 100

Ekspozycja 56 minut.

 

star_trails_2.jpg

 

W planach na przyszłość mam dłuższą ekspozycję i zmianę miejsca na wolne od latarni ulicznych.

Poświata w prawym dolnym rogu jest właśnie od latarni, która znajdowała się tuż pod kadrem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.