Skocz do zawartości

Laptop: Toshiba Satellite 4010 CDT


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do sprzedania laptopa Toshiba Satellite 4010 CDT

 

Kupiłem go od mojego kolegi do celów "astro" czyli głównie z zamysłem do avikowania planet, ISS'a i guidowania no i oczywiście aby mieć przenośne planetaruim.

 

Programy astronomiczne typu CdC, Guide7, K3CCD, chodzą bez problemu.

 

W kwestii guidowania, na razie jedynie połaczyłem całość na "sucho" (czyli montaż, kamerkę, relaybox,) uruchomiłem GuideDoga i guidowałem hot pixele. Całość ładnie chodziła, z portami lpt, usb nie ma problemów.

 

Komputer nie ma problemu z przetworzeniem obrazu "na żywo" z kamerki, niestety mimo wymiany pamięci RAM na większą (128mb) podczas nagrywania avika w max. rozdzielczości komputer sobie nie radzi i "gubi" klatki w związku z czym filmik wychodzi "w technice poklatkowej". Pomimo tego można by wybrać klatki i poskładać taki materiał. Przy nagrywaniu w pozostałych - mniejszych rozdzielczościach wszystko jest już ok.

 

Laptop jest zadbany, nie ma żadnych pęknięć. Gumowy przycisk "trackpoint" od kursora myszki jest "przklapciały" od jakiegoś środka czyszczącego (jak mówi kolega stało się to po umyciu klawiatury) ale zaznaczam że myszka działa.

 

Dane techniczne:

 

Ekran 12,1''

Intel Pentium II (266 MHz)

RAM 128MB

32 MB SDRAM

Dysk twardy 4 GB

CD-ROM Toshiba TEAC CD-224E 24x

Stacja dyskietek 3,5

Bateria: trzyma jedynie ok 30-45 minut

Głośniki stereo

 

Porty:

- COM

- IrDA

- LPT1

- USB

- 15-pinowe złącze do podłączenia zewnętrznego monitora

- 6-pinowe złącze do podłączenia zewnętrznej klawiatury/myszy PS/2

- 3 łącza audio: wejście (jack line-in) \ wyjście (jack line-out) \ zewnętrzny mikrofon

 

Klawiatura: 86 klawiszy (qwerty), klawisze funkcyjne, urządzenie wskazujące: wbudowany trackpoint

 

Zasilacz: 110V-240V AC

 

Cena: 300 zł + wysyłka

 

Jeśli będa zainteresowani prześlę fotki ew. wstawię je w wolnej chwili.

 

Pozdrawiam

Kamil K.

Edytowane przez Kamil K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.